Polecane posty

Jacek6804    4

Ten pod siedzeniem jest teraz do tura, ale jest nie wygodnie bo jak opuszczam np. pług to opuszcza się i tur i pod ten do tura bedzie podłączona koncówka ta z gwintem do przyczepy. A pod ten 3 sekcyjny te koncuwki euro czy jakos tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

drogi interes, 600-1000zł :blink:


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

jakbym brał, to tylko Hydrotor Tuchola :blink:


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ten rozdzielacz z allegro jest dobry. Ale tylko do układów zamkniętych typu koparka itp. Kup jakąś użwkę od zachodniego ciągnika lepiej na tym wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

@kiełbasa daj przykład konkretnego modelu, a nie tylko wymieniasz nazwę producenta hydrauliki siłowej.. Jesli myslisz o rozdzielaczu polskim RBS 10 (Troll, Cyklop) to może byc, ma sporą przepustowość, ale nie można łagodnie nim sterować..np. spróbuj delikatnie opuść wysiegnik ładowacza.. :blink: ja montuje u siebie używane rozdzielacze z wózków widłowych, HDS-ów. I działa wyśmienicie. A za 1000zl mozna miec używany w eleganckim stanie 6 sekcji z przewodami na każda sekcję.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Wiesz co w tym rozdzielaczu z allegro jest nie tak ON MA GWINTY CALOWE. Ale wszystko da się zrobić!!! ;) . Ja mam taki w u3512 (made in italia). Porostu nie kupuj na allegro tylko jeź do sklepu gdzie moga coś takiego mieć i tam odrazu będą mieli złączki, przyłączki, itd. z gwintem calowo-metrycznym (z jednej strony calowy z drugiej metryczny :blink: ). Tylko cena cię odstraszy za taki 3-sekcyjny + złączki, przewody zabulisz ok.700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

@Legat997 chodzi mi ogólnie jako producent elementów do hydrauliki siłowej...


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

RBS jest kochanym rozdzielaczem dopuki nie cieknie. a co do opuszczania to stosuje się takie zawory dławiące z regulacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek6804    4

Więc tak, ojciec kupił dzis rozdzielacz, przewody i złączki i razem zapłacił 650zł a sam rozdzielacz kosztował cos ok. 570zł rozdzielacz made in japan firmy Galtech identyczny jak ten Rozdzielacz hydrauliczny 3-sekcyjny 40 litrów (834425904) - Aukcje internetowe Allegro jutro napiszę jak się sprawuje :blink: Aha mam jescze pytanie na ile barów najlepiej ustawić zawór przelewowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek6804    4

Podłączyłem wszystkie przewody, prócz zasilajacego i powrotu, bo zapomiałem ze w tych rurkach co idą od ciągnika są takie stożki wystające, a ja mam przewody też z wystającymi stożkami i nie pasuje ;/ ale jutro tata kupi dobre przewody i powinno byc gites,podłączyłem go tak b41766ce8acad004med.jpg ten przewód po lewo to bedzie powrót, ten po prawo to dopływ, te z lewej sekcji na koncówki na tył, a ten z prawej sekcji na tura i co do tej sekcji to mam pytanie, czy bedzie dobrze podnosił i opuszczał, bo u nie których widzę ze w miejscu gdzie ja mam zaślepkę da ja przewód i łączą go z odpływem, dzięki temu tór się szybciej opuszcza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Kolego musisz dać osobny powrót jak chcesz używać siłownika jednostronnego działania (ten sposób przez zaślepienie tylko będzie działał niekorzystnie na pompe i zawór bezpieczeństwa), a jeżeli dasz powrót z jednej sekcji na główny powrót może wystopić konflikt tz. tur może wolno opadac bo olej z siłowników i olej z pompy będą szły razem jednym przewodem (sposób na to większej średnicy przewód głównego powrotu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

oczywiście, bo smok ssawny pompy tak czy inaczej ciągnie olej ze skrzyni, chyba że masz motyw stosowany w C325 i C328 czyli miska olejowa hydrauliki w plecaku podnośnika, ale w to wątpię :blink:


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi ale ten zaślepiony od sekcji od tura musisz odpowrowadzić do skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja w swojej mam z lewej strony pod siedeniem z boku taki też chyba wlew i tam dałem ten osobny powrót tylko ja mam c-335 i może ma inny blok hydrauliki (wiem tyle że rózni się mocowaniem ramion podnośnika i sterowaniem nim :blink: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

do wlewu jest dosyć szeroki gwint, więc jakaś redukcja i będzie okej :blink: nie ma sensu nic wiercić...


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

ja bym osobiście wywiercił otwór w górnej pokrywie z prawej strony koło cięgna gazu i miał spokój nic by się nie plątało i nogą byś nie zawadzał o przewody koło wlewu :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek6804    4

Podłączyłem i ładnie chodziło wszystko ale przy sekcji od tura jak opuszczałem to było jednak przeciążenie dla pompy bo była zaślepka, ale wywaliłem zaślepkę i puściłem przewód do dziury od wlewu oleju i jest gites :blink: Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1983    0

Witam

 

mam problem z rozdzielaczem na błotniku, z powodu braku kasy chciałem zamontować rozdzielacz 2 sekcyjny stosowany w bizonie zamiast orginalnego od c 330. do rozdzielacza dokupiłem siłownik od wspomagania bizona dwustronnego działania, sądziłem ze jedną sekcją będę podnosić pług, a drugą będę dociskał do ziemi. co o tym sądzicie?? chodzi o pług do odśnieżania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

mnie sie wydaje, że ten rozdzielacz daje w dwie strony

 

najprościej będzie wypróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ciężki masz ten pług? Z czego go zrobiłeś?Moim zdaniem to dobry pomysł.

 

Pozdrawiam


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj