Polecane posty

seweryn20    825

Wszystkie które pokazałeś są na błotnik. Jest ich tam 4 lub 6 i dla tego mają swoje numery. A mi chodzi o tą nad plecakiem gdy rozdzielacza na błotniku nie ma.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja tego nie potrzebuję po prostu się gostek pytał to szukam. A patrząc na necie co mają w ciągnikach to wszędzie doginane na kolanie. Możliwe że oryginału jako tako nie ma.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No i chyba to mu wrzucę a on niech sobie kombinuje. Dzięki śliczne :)


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
Przed chwilą, seweryn20 napisał:

No i chyba to mu wrzucę a on niech sobie kombinuje. Dzięki śliczne :)

Żaden problem,zawsze do usług :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Ta wyzej z poprzedniej strony zasila rozdzielacz na blotniku, te jeszcze wyzej co podałeś wychodzą z rozdzielacza na błotniku do gniazd hydrauliki. 

W katalogu taka rurka nie występuje, a przynajmniej nie znalazłem. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
15 minut temu, ZYLA napisał:

Ta wyzej zasila rozdzielacz na blotniku, te jeszcze wyzej co podałeś wychodzą z rozdzielacza na błotniku do gniazd hydrauliki. 

W katalogu taka rurka nie występuje, a przynajmniej nie znalazłem. 

Masz zupełną rację,bo w c330 przeważnie na błotniku są wejścia hydrauliki a nie tak jak w c360 czyli pod siedzieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
witam co myślicie o wymianie rozdzielacza podnosnika na zasadzie wymiany na regenerowany, cena nawet połowę nowego, warto się w to bawić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasku124    2

Apropo rurek podrzuci ktoś link co dokładnie trzeba kupić, aby tak zamontować wyjście pod kiper.
Przy okazji jak sprawdza się takie rozwiązanie, daje to rady, czy lepiej kupić rozdzielacz na błotnik ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
witam, rozglądam się za nowym rozdzielaczem do podnośnika ale na allegro ceny wahają się od 500 do 800zl różnych firm. Tuchol, agtech?? czym się różnią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Wymienilem rozdzielacz pod siedzeniem i pierscienie metalowe na tłoku na 2 niebieskie uszczelnajace + 2 metalowe. Przez rok było dobrze wgl nie opadal. Teraz znowu zaczal przy mniejszych ciężarnych bo przy większych już nie tak bardzo. Co zmienić żeby było dobrze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Sklep z częściami.

Ktoś kiedyś mówił, że przez pęknięcie na pompie albo nieszczelność też może olej powoli upuszczać.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Jak opada to są cztery opcje:

Nieszczelny rozdzielacz 

Nieszczelny tłok 

Nieszczelności pomiedzy powyższymi

Wajcha podnośnika w pozycji opuszczanie ;)

Pompa nie ma nic do tego. 

Kolego @tomn95 czy napewno masz na myśli podnosnik w c 330?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Na pewno. Wiem gdzie moga być przyczyny. Tylko u mnie z rozdzielacza przy dźwigni delikatnie saczy sie olej, nie wiedzieć czemu a do tloka jeszcze nie zaglądałem,ale wszystko było nowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Pytam bo nie spotkałem się z plastikowymi uszczelniaczami na tłoku. Takie to w c 360. W trzydziestce idą tylko metalowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Znając życie uszczelniacze pościnało na otworze w cylindrze. Dla tego są w nim tylko stalowe.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Na samych metalowych opadal. Widzialem tez ze zaslepiali ten otwór ale czy to jest bezpieczne w 100% to nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z zaślepianiem się nie spotkałem ale widziałem porobione promienie. Też nie pomogło.  Może  pierścieni dowalić, kupić takie co najmniejszy luz na zamku mają.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Ta, bezpieczne dopuki bedziesz pilnował i kończył podnoszenie przed maksymalnym punktem. Inaczej albo zadziała zawór przeciazeniowy alo rozdupcy pokrywę. 

Też myslalem o takim rozwiazaniu z plastikowymi pierscieniami, ale gdzieś w innym temacie (może i tu) wybito mi to z głowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Ja mam właśnie obecnie zaspawane te otwory przelewowe od środka i wyszlifowane, wcześniej miałem promienie. I mam tak zrobione w swoich dwóch C-330. Na łoku dwa pierścienie normalne plus dwa uszczeniacze tylko dodatkowo na końcu tulei mam wytoczony rowek na pierścień osadczy co tłok się o niego opiera czyli nie wyskakuje z tulei i zawór bezp w rozdzielaczu wtedy działa

 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

To już nie wiem jak zrobić żeby było skutecznie i bezpiecznie. Na ile masz ustawiony zawór? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

O... Roki zapodał fajne rozwiązanie. Segerów nie wyrywa?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Zawór nie ruszany w rozdzielaczu ustawienie fabryczne, rozdzielacz kupowałem od Archimedesa 

Z segerami nic się nie dzieje, są tam po dwa segery tłok opiera się o nie i zawór się wyzwala. Mam tak zrobione od wiosny 2016 roku

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj