Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damjan15    0

Z daleka od chlorokauczuka ja już nigdy tego badziewia nie kupię już lepiej od żałuj parę złoty i pomaluj całego autorenolakiem a nie będziesz żałował pomaluj silnik kabinę blachy w jednym roku a w następnym felgi jeżeli nie masz funduszy żeby całego ciapka za raz machnąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje opisu kanałów olejowych rozdzielacza c-330 ( tego pod siedzeniem).

Fajnie by było gdyby ktoś mógł by go jeszcze zwymiarować tą stronę rozdzielacza którą pokazałem za zdjęciu.

Chodzi mi o średnice kanałów (oraz zatoczeć pod oringi), rozstaw śrub montażowych, odległość środków otworów montażowych od środków kanałów olejowych( względem krawędzi płaszczyzny) post-42420-0-57244900-1329432505_thumb.jpg

Edytowano przez 6441Marcin6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Czy ty ten rozdzielacz chcesz użyć do czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A ty uważasz że jakikolwiek normalny rolnik ma taką wiedzę żeby ci takie dane podać??? Temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Idz do sklepu i poproś o taki rozdzielacz i zmierz sobie potrzebne ci wymiary.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

andrzej2110 => Stan zdrowia nie pozwala na opuszczanie domostwa.

 

 

Karol445=> Tak uważam że normalny rolnik może posiadać taką wiedzę:

 

-możliwe że jakiś użytkownik ursusa c330 jest też userem AF i wymieniał tą część a jeśli posiada kompresor to całkiem możliwe że dmuchną powietrzem z ciekawości w króciec zasilający i wie dla jakiego położenie dźwigni zasilanie jest połączone z kanałami które pokazałem na zdjęciu. jeśli temat jest do zamknięcia to niech to zrobi moderator i przy okazji Panu "Karol445" doda % zgodnie z regulaminem za post bez jakiejkolwiek wartości merytorycznej

 

RSM32=> chce zaprojektować blok zaworowy w miejsce klasycznego rozdzielacza na bazie hydrauliki nabojowej i jeżeli uda się go wykonać podłączyć sterownik

Edytowano przez 6441Marcin6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Wiem że to nie ten rozdzielacz bo jest to błotnikowy do C-330, ale link masz poglądowy http://www.hydrotor....0blokowe&idg2=- napisz lub zadzwoń do nich produkują oni rozdzielacze też pod siedzenie powinni udostępnić dane

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Nic innego nie dostaniesz, podają karty innych rozdzielaczy to i tego co potrzebujesz powinni udostępnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam taki problem, chodzi o rozdzielacz na błotniku, nie blokuje mi sie na poszczególnych pozycjach tzn jak wychyle go maksymalnie do tyłu na 4 pozycję to nie zostaje tylko wraca do drugiej to samo na 3 do kipra też nie zostaje tylko wraca na 2 nieraz też jakby nie podawał oleju, mam go od nowości ciągnik zrobił 15tyś mtg od około 10tyś pracuje w bolku, teraz mi potrzebny do opryskiwacza do wachania belki co mogło się zepsuć w nim, i czy idzie to naprawić a nie wydawać od razu 500zł na nowy a jak nie da rady zrobić to jaki polecacie jakiej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no dobra nowy to też mam za 450zł i też archimedesa ale pytam się czy ktoś kiedyś to rozbierał i czy części są do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Pierwszy raz słysze o Ursusie C 220.. :-D

Nie rozbierałem tego rozdzielacza, ale moim zdaniem jeśli nie podaje ciśnienia na podnoszenie, czyli szybkozłącze od szyby prawej (a nie od strony podnośnika) to coś jest nie tak na suwaku rozdzielacza, a zamki te lubią się wyrabiać.

Nie rozumiem ludzi, którzy podpowiadają od razu kupić nowy jednosekcyjny oryginał... za te same pieniądze można mieć 3 sekcyjny, ze złączkami i przewodami z sekcją pływającą.. Podlączenie można zobaczyć w różnych forach, także w ładowaczach czołowych, żadna to magia.. ;-)

Jeśli potrzebujesz tylko 2 szybkozłączy i nie ma planów co do rozbudowy hydrauliki, to można pokusić się o ten nowy rozdzielacz z Archimedesa, ale to już kwestia użytkownika.

Szczerze to taki zakup przypomina mi przysłowie "Zamienił stryjek siekiere na kijek".

Edytowano przez Legat997

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

interesuje mnie rozbudowa hydrauliki bo sprzydało by się do podnoszenia lanc, może masz jakiś przykład takiego rozdzielacza i jak to połączyć aby grało i śpiewało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Pierwszy obrazek to podlączenie do rozdzielacza podnośnika w C 330,

drugi pokazuje podłączenie rozdzielacza do tura, itp.

post-2064-0-11523100-1330032683_thumb.jpg

post-2064-0-38013700-1330032698_thumb.jpg


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie chodził bez problemu jeszcze dłużej niż te nowe.Mój tata dostał taki rozdzielacz od sąsiada bo on dawniej złożył nasz ciągnik i chodzi po dzień dzisiejszy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Witam,

ja mam bardzo nietypowe pytanie, otóż dzisiaj kolega powiedział mi że w c360 całkowicie ominął rozdzielacz hydrauliczny ciągnika i założył ten z błotnika c330 do sterowania podnośnika, wiecznie miał z nim problemy jak mówił. Rozdzielacz połączył do tulei podnośnikowej, a inne funkcje nie były mu potrzebne takie jak kipowanie czy regulacja siłowa.

Jak to usłyszałem to pomyślałem, że może i u mnie skończą się odwieczne problemy z podnoszeniem. Chciałem się w związku z tym zapytać czy w c330 też tak się da?? Nowy rozdzielacz do c330 kosztuje swoje. Mam 3 sekcyjny od cyklopa, 1 sekcja by poszła na podnośnik, 2 do podnoszenia tura, a 3 do kipowania. W rozdzielaczu jest zawór regulacji ciśnienia więc tą kwestię mam z głowy, na powrocie dał bym filtr jakiś. Jedyne czego by nie było to dociążania ale i tak nie potrzebne mi to, ważne by podnosił.

Tylko jak doprowadzić zasilanie do rozdzielacza (rozdzielacz by był gdzieś na błotniku), a z rozdzielacza przewody do tulei podnośnika??Jak ktoś coś wie niech pisze śmiało.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

musiałbyś zamiast rozdzielacza dać jakąś blachę (pewnie ze 20mm) z nawierconym w odpowiednim miejscu o nagwintowanym pod przyłącze otworem doprowadzającym olej do cylindra podnośnika i drugim takim do przelewu oleju z rozdzielacza. Ewentualnie zamiast gwintować wspawać króćce. Po zdjęciu rozdzielacza fatwo było by wytrasować otwory mocujące i pod przyłącza. A zasilanie tego nowego rozdzielacza to z rurki która doprowadza olej do oryginalnego rozdzielacza.

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Aha, nie wiedziałem jak to ugryźć na początek ale ta blacha jak piszesz będzie najlepszym rozwiązaniem, bo zawsze będzie można powrócić do oryginału, a gwintowanie trzeba będzie dać do zakładu, bo tak dużego gwintownika nie opłaca się kupować na jedną robotę. Ale już postanowione i na pewno takiej przeróbki dokonam, najpierw zbiór materiałów ;)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

zawsze zamiast gwintować możesz wspawać króćce, wtedy możesz dać też troszkę blachę z 10- 15 mm


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Blacha już kupiona (19mm) i docięta, będzie rozdzielacz 3-sekcyjny z zaworem przelewowym od cyklopa, teraz pozostało przewiercić dziury w tej blasze i tu pojawia się problem...

dzisiaj zrobiłem zdjęcia rozdzielacza od spodu w celu pokazania dziur w których płynie olej ->

1035b68cd36c5163m.jpg

Moje pytanie odnośnie tego to które dziury są od czego tzn. interesuje mnie który otwór jest od:

-zasilania tulei podnośnika

-przelewu

-zasilania z pompy hydraulicznej

- i jeszcze 4 dziura od czegoś??

Bez tego moja przeróbka stoi w miejscu.

Dodatkowo najgorsze jest to, że otwory olejowe są bardzo blisko siebie i nie będzie możliwe gwintowanie otworów pod króćce(złączki gdzie przykręca się węże) w blasze i ich wkręcenie tylko aby wiercenie otworów i przyspawanie króćców do blachy. I jeszcze też trzeba będzie oszlifować króćce z tego pogrubienia na klucz bo będzie za ciasno.

Tak więc czekam na odpowiedzi i z góry za nie dzięki.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Zasilanie z pompy idzie rurką, wychodzącą z pokrywy podnośnika. Możesz spróbować podłączyć powietrze z kompresora pod wejście w rozdzielaczu (w górnej części rozdz. na zdj. powyżej) i wtedy będziesz widział w jakim położeniu dźwigni olej/powietrze płynie danym otworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Tak wygląda zamontowana kostka zamiast oryginalnego rozdzielacza ->

756b2a766b50e84bm.jpg

Całość robiona na gwintach 22, tak jak np. w ładowaczu cyklop. Jak zamontuję przodek do ciapka przystąpię do testów.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Powiedzcie mi czy można dostać gdzieś zawór jednostronny do hydrauliki??

Chodzi o to że za bardzo szybko opuszcza mi narzędzia na tym rozdzielaczu i chciałbym sobie zrobić tak żeby ole przy cofaniu się z podnośnika był kierowany na kranowy regulator przepływu, który akurat posiadam, i właśnie jest mi potrzebny ten zawór żeby kierował olej tylko w jednym kierunku.

Może to wygląda jak jakiś dławik (np. jak w Cyklopie) tylko zamiast tej blaszki w środku jest sprężyna z kulką albo zupełnie inaczej to wygląda??

Powiedzcie, bo taki siewnik -> http://www.agrofoto....page__total__11 upada jak kamień w wodę :( a jutro chciałbym już siać, każde sugestie mile widziane :)

A rozdzielacz wygląda tak -> http://www.agrofoto....draulika-c-330/

 

ed: Pytanie już nieaktualne, poradziłem sobie z tym sam. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6877-c-330-podnosnik/page__st__200

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj