Polecane posty

macin87    71

Coś źle podłączyłeś jeśli ci na złączach cieknie. Ja mam c-335 i ma inne sterowanie podnośnikiem (ma 3 rączki:od podnośnika, pozycja siłowa i rączka od przełanczania się między podnośnikiem i hydrauliką)- w c-330 chyba takie coś nie występuje. Najlepiej jak byś dał fote jak podłączyłeś ten rozdzielacz (bo chyba źle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

wszystko ma dobrze połączone :) tak właśnie jest że on szumi jak olej jest gorący i zadki też tak mam. Jak masz te dwie metalowe rurki idace od rozdzielacza pod siedzeniem do tego na błotniku tam masz dwa gumowe przewody wystarszy je odkręcić od tych rurek idących z błotnika i zamknąc obieg oleju połączając tym samym przewodem dwie rurki wychodzącye z rozdzielacza pod siedzeniem. Wtedy olej nie bedzie krążył w tym rozdzielaczu na błotniku i nic ciec nie bedzied i szumieć :) Oczywiście jak nie używasz tego błotnikowego rozdzielacza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

A przypadkiem wajcha ma błotniku nie jest przesunięta do przodu, albo tyłu i podaje cały czas olej na wyjścia?? Jeżeli nie używasz w ogóle tego rozdzielacza i nie masz maszyn potrzebujących hydrauliki to w łatwy sposób można go ominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

Rozdzielacz ten jest mi potrzebny do owijarki wiec go nie moge odłaczyc a wajcha chyba nie jest przesuniea ani do przody ani do tylu sprawdze ale nei wydaje mi sie a podłaczyc to tam zle raczej sie nie da bo sa dwa przewody i tylko mozna je w jeden sposob połaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jesli to taki dzwiek jakby cały czas podawał cisnienie na koncowki to pewnie wina rozdzielacza. Ja tak mam jak dzwignie do przodu lub tyłu przesune :) Z koncowek tez mi cieknie :)

<-----300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Jeżeli Ci wyje to poruszaj delikatnie dzwigniami,a to że się grzeją to normalne bo tam cały czas olej krąży.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

Ale mi cieknie jezeli tylko włacze pompe nawet nie ruszajac dzwignia jeszcze zobacze moze dzwignia jest w złym połozeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Jak chce podnieść podnośnik,albo ładowacz i popycham dźwignie na roździelaczu pod siedzeniem w prawo to nie można i w ten sposób nie podnosi.Podejżewam,że pękła sprężyna w roździelaczu.Co o tym sądzicie?


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Możliwe, ale do tej sprężyny masz łatwy dostęp i wymiana to kwestia kilku minut-trzeba odkręcić nakrętkę niejako po drugiej strony dźwigni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Stara sprężyna kruszyła się w rękach.Założyłem nową i już chodzi.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzon605    0

Witam. Mam taki problem. Prubuje od dłuższego czasu podłączyć rozdzielacz od c 330 do ciągnika własnej roboty. Bo w noim traktorze wychodza 4 węże do rozdzielacza a przy c 330 jest tylko jeden podłączony reszta od wywrotu. prosze o pomoc.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

4 węże ale czy we wszystkich jest ciśnienie?? Standardowo to powinny być 2 przewody zasilenie i powrót (zlew). W tej samoróbce jest 1 pompa olejowa czy więcej i może dlatego jest tyle wyjść?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Witam wszystkich.

Słuchajcie.Mam w domu rozdzielacz od trzydziestki(ten co był montowany na błotniku).Mój dziadek gdy kupił trzydziestkę(w 77 roku) to nie potrzebował go i go odkręcił.Rozdzielacz nigdy nie był przez nas używany.Od tamtej pory poniewierał się po garażu.Teraz mam pytanie:Czy jeśli tyle przeleżał,to nic z nim się nie stało i czy będzie prawidłowo działał.Chciałbym go sprzedać,bo i tak do niczego nie jest potrzebny,ale nie chcę nikogo oszukać,a nie znam się na tym.Proszę o w mirę możliwości szybką odpowiedź.

Pozdrawiam Kacu.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Narazie to nie wiem czy go można sprzedać,a co do ceny to jeszcze nie wiem.

Na ile byście go cenili??


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

@miscola

 

dosyć ciekawe rzeczy nam piszesz o tej cenie :) chyba, że u ciebie masz magiczne sklepy, w których zbijają z ceny o 200zł. Rozdzielacz na błotnik


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Drogi jest ja mam z rurkami i ze złączami.Wajchą można ruszać więc chyba nie zardzewiał.Czekam dalej na opinię.Ja słyszałem,że musiałby być zakonserwowany olejem to wtedy byłby dobry.On nie był niczym konserwowany.Jak odkręcony tak położony w garażu,z myślą że będzie jeszcze potrzebny,ale już nie będzie raczej.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

nie wiem czy będzie dobry po tylu latach jeżeli leżał na sucho, jedno jest pewne na pewno będzie wymagał uszczelniania, ale to nie jest duży koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Dla ułatwienia mogę wstawić fotki jak to wygląda.Jeszcze dziś wstawię.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek330    0

ja od swojego c330 (1981) w tym roku założyłem pierwszy raz i chodził bez problemu a w środku na rurkach czy na kulkach przy gnieździe nie było śladu oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek6804    4

Witam, czy ma ktos z was w trzydziestce rozdzielacz 3 sekcyjny?? Planuje założyć rozdzilacz 3 sekcyjny bo potrzebna mi 1 sekcja do owijarki, druga do tura podnoszenia/opuszczania i 3 na zapas, w razie nowego bajeru na siłownik. Ceny tych rozdzielaczy są różne, róznią się one m.in. maxymalnym przepływem i tu własnie jest problem bo ja mam wzmocnioną pompę o wiekszej wydajności niż orginalna i myślę ze rozdzielacz o max przepływie 40L/min No ale pytam was bo pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

30L/min spokojnie starczy :blink:


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

według mnie do tura mozesz wykorzystać wolne miejsce w rozdzielaczu pod siedzeniem na jego środkowym połozeniu, a na błotnik rozdzielacz zwykły 2 sekcyjny taki jaki był zakładany do 30-stek i bedziesz miał jedno wolne złącze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

30l/min bedzie wystarczający, ale pod co sie pchać w koszta jak mozesz ten po siedzeniem wykorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj