Polecane posty

Brykacz    2

Panowie, mam pytanie odnośnie takiego rozdzielacza 3 sekcyjnego 

Chcę kupić taki żeby podpiąć zasilanie bezpośrednio od pompy a nie tak jak w rozdzielaczu pod siedzeniem najpierw przez zawór bezpieczeństwa, 1 sekcyjnego nie opłaca mi się kupować bo planuję modernizacje mojego tura z 1 sekcji na 3 

I teraz pytanie czy mogę kupić 3 sekcyjny rozdzielacz i podpiąć tylko 1 sekcje a te dwie mogły być na razie nie używane? jest taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37

Jak zamontowac drugi rozdzielać w c330 pod ten oryginalny

wstaw nowy rozdzielacz przed tym rozdzielaczem który masz. czyli wąż od pompy podłącz do nowego rozdzielacza a powrót oleju podłącz do tego który masz. będziesz miał najprościej i będzie działać wszystko prawidłowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

kolego w c 330 to jest proste bo wykręcasz ten krótki przewód elastyczny od rurek i tam przykręcasz  przewody od drugiego rozdzielacza i bryka


Karol tak jak ja mu napisałem to też dobrze śmiga bezproblemowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chce tego starego
Zostawić a podłączyć drugiego bo sa mi potrzebne dwa osobne rozdzielacze
Czy wiecie jak to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cristal    2

Witam ma pytanie czy można założyć rozdzielacz zewnętrzny do c328 bez zmieniana rozdzielacza z c330  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Można kupujesz rozdzielacz z możliwością przekazywania ciśnienia. Podłączasz jako pierwszy do pompy a jako kolejny ten z ciągnika i gotowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cristal    2
Napisano (edytowany)

a ten z c330 rozdzielacz zewnętrzny niemożna zamontować

 

Edytowano przez cristal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalk1990    3

Witam potrzebuje podpiąć rozdzielacz hydrauliczny mam taki do tura https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/ROZDZIELACZ-HYDRAULICZNY-3-SEKCYJNY-40L-Z-JEDNA-SEKCJA-PLYWAJACA/15691

Chciałbym go podpiąć bezpośrednio do pompy a dopiero później pod rozdzielacz pod siedzeniem(ten na błotniku został usunięty) żeby z tego  korzystać i z podnośnika. I tu problem zrobić to z przelewu T? Czy w otwór N za pomocą tulei ciśnieniowej w stare miejsce zasilania pompy? Przelewowy jest maksymalnie do 50 bar więc chyba odpada, skoro na podnośniku przy pompie wzmacnianej jest 160 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Przewód z pompy lekko odgiąć do przodu i wstaw kolanko - wężem do zasilania rozdzielacza na błotniku. Powrót z rozdzielacza na błotniku do wejścia rozdzielacza pod siedzeniem. Możesz również podłączyc tak jak był podłączony rozdzielacz fabrycznie, tylko musisz określić który przewód jest zasilaniem a który powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalk1990    3

No myślałem strumień skierować najpierw na rozdzielacz od tura ponieważ będzie częściej używany. Czytałem artykuł cytuje fragment "Mimo, że ładowacz mógłby w obecnej postaci być sterowany rozdzielaczem hydrauliki zewnętrznej ciągnika, zastosowany dwusekcyjny rozdzielacz zewnętrzny powoduje, że ze względu na priorytet ciśnienia potrzebnego głównie do pracy ładowacza, można podłączyć go od razu z pompą, bez konieczności prowadzenia oleju najpierw przez rozdzielacz ciągnika. Daje to możliwość pełniejszego wykorzystania możliwości pompy hydraulicznej i ładowacza, poprzez bezpośrednio podłączony z nią rozdzielacz.  a tu link http://www.apra.pl/rpt/index.php?content=1247

I tak się zastanawiam czy to faktycznie ma sens najpierw rozdzielacz tura a później podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALY74    1

ma  sens , chocby dlatego że  pominiesz  zawór  w  rozdzielaczu  fabrycznym 

może nie na temat mariuszd93 czy c-330 da rade z agregatem talerzowym 1,6 m bo korci mnie kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nie próbowałem, u mnie trzydziestka jest zdecydowanie tylko pomocnicza. Ale nie sądzę źeby to miało sens


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Możesz tak podłączyć tak jak napisałeś tylko pamiętaj aby wyregulowac zawór bezpieczeństwa bo z reguły ustawiony jest na około 185 bar C 330 ma 110 bar na rozdzielacz pod siedzeniem i większe ciśnienie może negatywnie wpłynąć na oryginalna pompę chociaż u mnie przy ciśnieniu 150 bar pracował ponad rok i nic się nie działo. Teraz mam wzmocnioną pompę ustawioną na 185 bar przepracował narazie tylko ok 700 mth ale bez problemu i nie odczuwam jakiegoś spadku wydajności jak niektórzy twierdzą. A najważniejsza sprawa jak chcesz podnieść sprawność to olej.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalk1990    3

Tak o tym właśnie pamiętam ale pod siedzeniem można zwiększyć ciśnienie do 160 bar jak zakłada się te pompy wzmacniane. Na razie mam tą starą na niej zobaczę jak to będzie w razie słabej pracy można zmienić i zwiększyć ciśnienie tu i tu. A ten olej to jaki byś proponował? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja mam zalane Tedex UTTO 10w30 jak narazie minusów nie zauważyłem ze względu mniejszej gęstości oleju ale za to kilka plusów bo dużo płynnie pracuje i niema dużej różnicy czy pracujesz przy wysokiej temperaturze czy w niskiej jak to miało na starym. Dlaczego akurat ten olej, dlatego że mam taki w jd i nie mieszać oleju w przyczepach.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do wymiany rozdzielacza podnośnika w ursusie c 330. Mam zamiar zakupić rozdzielacz po regeneracji z Tucholi, i mam do was pytanie, czy ktoś z was może kupił od nich już rozdzielacz, jak się sprawuje ? Jakie są wasze opinie na temat tego rozdzielacza. Dzwoniłem do nich, powiedziano mi, że biorą na wymianę, daję swój, a oni przysyłają już swój po regeneracji koszt 250 zł. Nie rozumiem jedynie kwestii, na allegro widziałem taki sam rozdzielacz z Tucholi po regeneracji za 330 zł ( Link niżej ) i pisze, że tak samo z zdaniem swojego, firma ta sama, skąd ta różnica cen ? Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam :)

 

http://allegro.pl/rozdzielacz-podnosnika-po-regeneracji-ursus-c-330-i6140258012.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

w Tucholi jest od groma firm które zajmują się regeneracja układów hydraulicznych. jak byś mógł precyzyjnie powiedziec o jaki zakład chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Bo w Tucholi głowa boli ogólnie mieścina słynie z regeneracji hydrauliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj