Polecane posty

Własnie chodzi o to też, że nie mam czasu wysyłać, w polu robota goni a tu awaria, no i na gwałt muszę kupić rozdzielacz tylko nie wiem czy ten Archimedes czy hydrotor, czy tez może jakieś inne dobre są..

Edytowano przez Rolnikc330782F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

przy regeneracji wysyłają regenerowany w 1-2 dni po otrzymaniu starego no chyba że chcesz aby Twój regenerowali, z reguły gotowych zregenerowanych mają sporo na stanie np w TUCHOLI ale ja bym kupił nowy. Wziąłem z Tucholi regenerowany i dzwignia jakoś bardziej lata niż w tym co zdawałem i czasem piszczy jak się nie dociśnie do końca gałki (stary tego nie miał). 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1825

Ten z Archimedesa to szedł na pierwszy montaż, kiedyś cały kompletny podnośnik był Archimedesa cylinder, tłok itp teraz tylko rozdzielacze zostały, ale i już je coraz trudniej dostać... kupiłem taki nowy jeśli dobrze pamiętam w 2008 roku tylko kosztował coś ponad 500 zł wtedy i do dziś jest wszystko ok z nim więc ten mogę polecić o Tucholi się nie wypowiem.

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

Witam, mam problem z rozdzielaczem na błotniku w c 330, polega on na tym że olej cieknie z tych złączy co przykręca się np. hydraulikę od przyczepy.

Nawet bez ruszania tą wajchą w tych przewodach wychodzących tworzy się ciśnienie i olej wycieka na końcach tych złączy(zdj).

Jest możliwość tego naprawienia? bo nowy rozdzielacz widziałem w granicach 800-900 więc trochę dużo.

post-136443-0-30331700-1462811337_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego odkręcasz te złącza i je rozkręcasz :) W środku masz oringi zwykłe i je zmieniasz :) przerabiałem ten temat kilka razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

Tylko że mi cieknie z tych kulek co puszczają olej a tam nie ma żadnych oringów, moim zdaniem cieknie dlatego że na tych przewodach wyjściowych tworzy się ciśnienie i po prostu kulki nie dają rady go utrzymać.

Problem jest raczej poważniejszy niż te oringi bo rozdzielacz puszcza olej bez ruszania wajchą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w c360 i wymieniłem oringi i był git. Tam zawsze jest lekkie ciśnienie mimo nie ruszania dźwignią rozdzielacza. Spróbuj wymienić te oringi a jak nie pomoże to może być wina końcówek. Są zużyte i puszczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus-23    122

Zużyta końcówka, jeżeli jest sprawna to chociażbyś cały czas podawał ciśnienie na wyjście to i tak co najwyżej będzie się lekko pocić a nie cieknąć. Kup 2 nowe złącza i problem ustąpi, polecam jeszcze zaopatrzyć się w te zaślepki aby się tam jakiś badziew nie dostawał bo to też uszkadza przyłącza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja to zrobiłem tak że kupiłem kolanko z nakrętka i wkreciłem w pompe i tą nakretką skontrowałem tak jak jest w oryginale i na drugi koniec kolanka przykreciłem wąż i policzyłem z rozdzielacze dodatkowym a wyjście rozdzielacza dodatkowego podłączyłem z wejściem (co jest teraz połączone rurką z pompą)
A jak coś nie będziesz wiedział to pisz na pw to podam Ci nr telefonu i Ci wytłumacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawido15    1

a jeśli została już poruszona kwestia hydrauliki to może ktoś powiedzieć odnośnie pierścieni tłoka podnośnika? Czy pierścienie primy czy może te oryginalne pierścienie ursusa? Tłokowe pierścienie PRIMY wiem że się sprawdzają. Nie miałem doczynienia z tymi marki URSUS. Niby pierścien primy jest trochę droższy niż oryginalny? Chciałbym założyć nowy cylinder z tłokiem i pierścieniami i pojawił sie mały dylemat w związku z tym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Przygoda z dzisiaj, może właścicielowi 330M się przyda informacja ,ciągnik pracuje tylko koło obory wypchnięcie obornika ,dowóz kulek  ,tur kompletnie przestał podnosić ,tylny tuz  tylko z kilkadziesiąt kilogramów ,ani rozdzielacz błotnikowy ani koło siedziska nie reagował ,odkręciliśmy pokrywę by dość do pompy ale nim kupić pompę zdjeliśmy boczny filtr i praktycznie cały oklejony gęstą masą ,wymyliśmy i wszystko chodzi jak trzeba ,nie potrzebnie zrobiliśmy sobie robotę z pokrywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Witam kolegów i proszę o pomoc , otóż do mojej 30 jest zamontowany Tur 2 sekcyjny , podnoszenie całego Tura jest podpięte pod rozdzielacz pod siedzeniem a wychylenie łyżki mam na błotniku i zawsze było tak że jak coś chciałem wysypać z łyżki wystarczyło popchnąć dzwignię rozdzielacza na błotniku do przodu i zostawała w takiej pozycji a ja w miedzy czasie mogłem zmieniać biegi a ostatnio podczas pracy Turem ta dzwignia na błotniku nie chce się zatrzaskiwać tylko wraca sama  do położenia neutralnego  .

Co mogło się zepsuć ?, coś podeszło ?, coś się wytarło ? i pytanie za 100pkt. jak to naprawić ? co rozkręcić żeby dostać się  do tego zatrzasku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a w drugą stronę działa dobrze , ja miałem kiedyś problem z tym rozdzielaczem ale to chyba nie chciał w jedną stronę się ruszać .

Mniejsza o to z tyłu że tak powiem wystaje ta czapka (w rozdzielaczu) na 4 śrubki śrubokrętem odkręć ją i na suwaku masz sprężynę u mnie się po prostu odkręciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

tak , jak pociągnę do tyłu to zatrzaskuje dobrze tylko do przodu nie chce trzymać . A wie ktoś czy jak by teoretycznie taka sprężyna pękła to można gdzieś kupić części? do takiego rozdzielacza  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Rozdzielacz zregenerowany w Archimedes w Wrocławiu.Ciągnik dzwiga aż radość :rolleyes: , wysłałem stary i stary mi zregenerowali , wymienili w srodku wszystko co trzeba było , stare części mi odesłali wraz z rozdzielaczem.

Polecam.

Bardzo ładnie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czy wedlug was oplaca sie dokladac troche grosza do archimedesa?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Zamowilem rozdzielacz archimedesa z Wroclawia. Dzwignia chodzi leciutko, na 600 obr agregat 1,8m idzie w gore az milo. Stary tez byl archimedesa pewnie siedzial od nowosci.

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Informacja że regeneracja mogłaby kosztować 500-1000 zł trochę mnie zniechęciła. A po rabacie zapłaciłem za rozdzielacz razem z przesyłką 667 zł. A poza tym nowy to zawsze nowy, mam uraz do regenerowanych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj