Polecane posty

denis667    0

Witam mam problem w ursusie c-330 ponieważ gdy chce np. w kiprować przyczepę to mi wyciska olej spod dekla na 2 śruby co trzyma dźwignie.Mi się wydaje że za duże ciśnienie.Wie ktoś co powinno się znajdować pod deklem na 3 śruby  bo mi się wydaje że coś tam brakuje.Tam są takie części : 

-Jakaś tulejka 

-Kulka

-sprężyna

Czy to tylko te części powinny się znajdować pod tym deklem na 3 śruby ?

Może nie jest to kompletne i zawór nie domyka i puszcza za duże ciśnienie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

probierz to jak masz katalog. brakuje tam uszczelniacza-oringa albo jest tak stary i sparciały

tylko uszczelniacz będzie pod Tym kapslem przykreconym bezpośrednio do korpusu rozdzielacza


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

witam mam problem tam gdzie jest rozdzielacz i tam jest taka sprezynka i taki srod okragly . wylecial mi on i jak go teraz tam wcisnac ?

post-81730-0-99826700-1420233666_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

W katalogu jak oglądałem to tam dużo więcej części jest : 

- 3 pierścienie uszczelniające

-Wkładka

-Sprężyna zaworu blokującego

-Gniazdo

-Kulka

-Gniazdo kulki

Da się gdzieś te części dokupić ? 

Od razu te wszystkie wymienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na moje oko to trzeba wyjąc oś od regulacji dociążenia. od jej strony włożyć kulkę, sprężynkę, drugą kulkę i oś regulacji. Popatrz do katalogu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Bo uważam że sprawdziłeś że nie ma korka od strony sprężynki, jak poprzednik pisze blaszka (od konserw lub plastyk z butelki)


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1706    0

Witam, mam pewien problem, zrobiliśmy z tatą pług do śniegu, podnoszony jest za pomocą siłownika jednostronnego działa, z podnoszeniem nie ma problemu, lecz jeśli chce opuścić pług ustawiam dźwignie na położenie pływające a pług nie chce opaść, muszę wyłączyć pompę i dopiero opadnie. Podejrzewam, że wina leży po stronie rozdzielacza, proszę o radę co należy wymienić  abym za każdym razem gdy chce opuścić pług nie musiał wyłączać pompy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jaki rozdzielacz?

Wystarczy wcisnąć sprzęgło i poczekać chwilę, zamiast wyłączać pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1706    0

Faktycznie po wciśnięciu strzegła pług opada, wcześniej za krótko trzymałem wciśnięte sprzęgło, mój błąd. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, pług wykonany jest z przeciętej rury, grubość ścianki to 10 mm, więc jest dosyć ciężki, czas potrzebny aby pług całkowicie opadł to około 20 sekund, czy da się coś z tym zrobić żeby szybciej opadał, bo na tym filmiku opuszczanie pługa trwa kilka sekund https://www.youtube.com/watch?v=A8V3P5aG9WI

wrzucam zdjęcie rozdzielacza 

post-148923-0-12902500-1424198920_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Coś stawia za duży opór dla przepływu oleju. Na przykład szybkozłączka. Dokręcona?

Przekręcałeś przewód w drugie gniazdo rozdzielacza?

Zastosuj siłownik dwustronnego działania i wymusisz na nim szybkie opadanie.

A jak z unoszeniem, długo trwa?

Jaka średnica i długość wysuwu siłownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1706    0

Zrobiłem dziś pomiar z zegarkiem w ręku :D czas podnoszenia około 5 sekund ( 12 tys obrotów), opuszczanie 25 sekund, zauważyłem dziś ciekawą rzecz, przestawiając dźwignie  rozdzielacza w pozycje opuszczanie swobodne (noga zdjęta ze sprzęgła ) pług się bardzo powoli podnosi, o co tu może chodzić ??? 

Wydaje mi się że szybko złącze jest  dokręcone do oporu

Drugie gniazdo rozdzielacza nie działa, kiedyś podłączyłem pod nie siłownik, nawet się nie wysunął.

Skok siłownika to 220 mm, średnica wewnętrzna 63 mm, zewnętrzna 73 mm (dołączam zdjęcie)  tyle pozostaje wysunięty siłownik jeśli pług jest  całkowicie opuszczony, czyli na równym podłożu wykorzystuje tylko 120 mm wysuwu i dla tej wartości był robiony pomiar czasu opuszczania i podnoszenia. 

post-148923-0-91725800-1424358092_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli nie działa drugie wyjście, a układ się tak zachowuje to znaczy, że rozdzielacz popsuty. Rozbieraj.

Siłownik wygląda na dwustronnego działania, dokupując przewód zrobisz z dociskiem.

Przydatny by szybciej opuścić gdy olej gęsty, oraz utrzymać pług na zadanej wysokości by nie podskakiwał lub sam się nie unosił.

5 sekund podnoszenia i to nie pełnego wysuwu przy tej średnicy cylindra to coś długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1706    0

Powiem szczerze, że nigdy nie rozbierałem tego rozdzielacza, możesz powiedzieć na co zwrócić uwagę jak już rozbiorę rozdzielacz ?

Tak siłownik jest dwustronnego działania, tak się zastanawiałem czy nie dokupić jednego węża i zrobić z dociskiem i problem z opuszczaniem był by z głowy, tylko w większości pługów montowane są siłownik jednostronnego działa, co zapewnia kopiowanie terenu, zastanawia mnie jak by się sprawował siłownik dwustronnego działania na nierównościach, czy nie uszkodził by się pług. Nawet jeśli by się dało naprawić ten rozdzielacz to jest jakiś sposób żeby pod niego podłączyć drugi wąż od dociskania pługa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

jak naprawisz rozdzielacz, to drugie złącze będzie pchać w pozycji "opuszczanie wymuszone". W tym rozdzielaczu nie ma nic skomplikowanego, tylko trzeba wszystko poczyścić i o-ringi powymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ten rozdzielacz ma 4 położenia dźwigni, w tym pozycja pływająca, więc nawet siłownik dwustronnego działania będzie kopiował teren.

C-330 ma lekki przód i sama jest lekka więc nawet przy zablokowanym siłowniku na trzymanie pług przeskoczy przez nierówność, zwłaszcza gdy zakończony gumą.

Docenisz zwłaszcza przy zmrożonym i ubitym śniegu.

Będziesz mógł zmieniać koła bez lewarka.

Ja docisk w pługu do odśnieżania uważam za przydatną funkcję, często użytkowaną przeze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeśli nie działa drugie wyjście, a układ się tak zachowuje to znaczy, że rozdzielacz popsuty. Rozbieraj.

Siłownik wygląda na dwustronnego działania, dokupując przewód zrobisz z dociskiem.

Przydatny by szybciej opuścić gdy olej gęsty, oraz utrzymać pług na zadanej wysokości by nie podskakiwał lub sam się nie unosił.

5 sekund podnoszenia i to nie pełnego wysuwu przy tej średnicy cylindra to coś długo.

Warto zmierzyć  ciśnienie, żeby zorientować  się  w kondycji pompy i ogólnie  ukladu  hydraulicznego.

 

Kolego

mtracz

  wyczyść  skrzynkę bo PW  nie  dochodzi 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

nawiązując do: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/191622-wyjscie-hydrauliczne-w-c-330/?st=10#commentsStart

 

czy był tam jakiś fabryczny przewód metalowy? Ewentualnie ktoś zna numer? Pewnie skończy się na zakuciu gumowego

Pytam bo będziemy przeglądać parę rzeczy w C330M z wymianą rozdzielacza włącznie i myślę to dodatkowe gniazdo założyć.

Sterowanie tym gniazdem tak jak w opisie fotki? Czyli środkowa pozycja+w prawo i idzie ciśnienie a jak do tyłu to powrót oleju (np. pod ciężarem przyczepy)?

A i jak do gniazda podepnę manometr to pokaże prawdziwe ciśnienie (sprawdzenie stanu pompy, rozdzielacza itp)?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

rurka to po drobnych modyfikacjach od c360. Sterowanie i manometr tak jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj