Polecane posty

DawidPatek    0

Witam,

Od 1984 w gospodarstwie posiadam ciągnik ursus 1212. Niestety w czasie ostatniego sezonu czterokrotnie urwaniu uległy widełki wyciskowe łożyska oporowego. Traktor jest z turem ale od jakichś 10 lat więc myślę, że to nie ma wpływu, bo nic takiego wcześniej się nie działo. Ciężko znaleźć mi przyczynę takiego stanu rzeczy. Nie było takiej awarii przez ponad 30 lat, a teraz taka czarna seria. Mechanik rozkłada ręce. Dodam jeszcze, że oczywiscie łożysko działa bez zarzutu.

Liczę na Waszą pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek123    0

Witam łożysko działa bez zarzutu tzn nowe czy po prostu mechanik powiedział że dobre?

ja ostatnio wymieniałem widełki przy remoncie ciągnika 1012 u znajomego w sklepie mieli dwa rodzaje chodziło o grubość widełek i wziąłem te masywniejsze grubsze zapytaj czy mogą zamówić własnie takie. Widełki mogą pękać własnie z łożyska pod oporem może go zacinać i spróbuj wymienić tarcze na nową jeżeli ta już jest przytarta  i zobacz czy widełki równo dochodzą do łożyska przy wyciskaniu sprzęgła bo inaczej może ci kontrować na tulei 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

Opcja z widełkami 4 i 6 cylindrów wypróbowana więc to nie to. Łożysko wymienianie razem z tarczą podczas pierwszej awarii. Ciągnik był rozjechany i wszystko było zrobione jak należy. W chwili obecnej wymieniam sobie sam te widełki, bez rozjeżdżania i bez mechanika, którego wezwałem po 2 takiej awarii. Z reguły wszystko robię sam, ale tym razem już zgłupiałem dlatego szukam pomocy gdzie się da, bo jak wiadomo sprzęt się psuje wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek123    0

No to ciężko powiedzieć nie słyszałem takiego przypadku chociaż ja sam mam problem za swoja skrzynia w 1222 bo zrobiłem sobie szybką a wyje mi chociaż już 3 komplety trybów wkładałem wiec musi ci ktoś inny pomóc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

masz wężyk do smarowania tam powinien taki być to dosyć ważne znajomemu też pękają te widełki bo nie smaruje tej tulei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a może źle wyregulowane jest tzn . gdy wcisniesz sprzęgło do końca i wtedy następuje duże naprężenie na widełkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

smarowanie i regulacja jak przez ostatnie 30 lat pracy, w dodatku regulowane też przez mechanika. Efekt ciągle ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian321    0

Cześć wiem że mineło sporo czasu od tej dyskusji ale mam ten sam problem już 2 razy w ciągu roku wymieniłem te pieprzone widełki i chciałbym sie spytać czy ktoś poznał przyczyne albo chociaż znalazł jakiś sposób na to dziadostwo licze na szybką odpowiedź Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.
    • Przez Fujitsu
      Sprzedam Ursusa 6 cylindrowego nowy typ silnika, zaczepy do poprawek blacharskich i ogólnego ogarnięcia technicznie w dobrym stanie cena 11.500
    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
    • Przez Scoti
      Witam wymieniłem sprzęgło w moim mf tarczki od napedu no i chyba tyle a teraz problem który mam to ze sie zapowietrza troche popracował w polu i znów nie ciągnął jak odpowietrzyłem to ciągnął więc gdzie moze łapać powietrze jakieś rady ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj