mar156

Jaki ciągnik kupić Renault, Landini czy Deutz Fahr

Polecane posty

mar156    0

Witam

Zastanawiam się nad zakupem ciągnika Renault model 106.14/103.14/95.14/85.14 lub jakimś Landini bądź deutz fahr(do 100km) . Chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tych ciągnikach (szczególności o Renault 106.14) jak jest z spalaniem u tych ciągników awaryjnością dostępem do części na co zwrócić uwagę przy zakupie i czy się opłaca kupić.Dodam że będzie używany do ciężkich robót

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu szukałbym 106.14. Zawsze to 6 cylindrów a nie 4 i w ciężkiej robocie spali mniej. Jest to czysto mechaniczny ciągnik. Swoje waży ale i swoje pociągnie.
A jakie masz maszyny do niego bo może 103.14 lub 95.14 wystarczy. No i ziemia jaka czy są górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar156    0

Ziemię mam średnią i lekką tereny u mnie są większości płaskie ale miejscami ciężko wjechać wiosną bo mokro.Szukam ciągnika który z łatwością pociągnie 4 albo 5 skib w zastępstwie za c-360 bo długo mi schodzi robota nim a i do koszenia kukurydzy na kiszonkę bo ursus się nie nadaje bo ma małą moc a w tym roku zamierzam zasiać 3,5h kukurydzy to chyba bym go tym zabił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak do orki i do sieczkarni to wystarczy ci 4 cylindrowy. Ta 103.14 będzie odpowiednia no chyba że chcesz sieczkarnie 2 rzędową to 106.14. A co do mokrych pól na wiosnę to kolego tylko głębosz i tyle.
A i jedna czy druga poradzi sobie w 5 skibach w zagonie oczywiście. Osobiście wolałbym 5 skib z regulacją i na wyższej słupicy plus przedpłużki i odkładnia przynajmniej półśrubowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar156    0

A jak jest z spalaniem u tych ciągników

Edytowano przez mar156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spalanie może cię zaskoczyć ale tylko pozytywnie. Mój przykład mam 133.14 to w tamtym roku w kosiarce bijakowej kornik xl 2.5 metra spaliła mi jakieś 120-130 litrów na 8 ha koszenia i równania łąk zrytych przez dziki. Także nie jest źle. No i to było przed regeneracja wtrysków i ustawieniem.
Także spalanie jest naprawdę przyzwoite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

To pytanie zadaj w temacie odnoszącym się do każdej z marek, które Cię interesują, lub przynajmniej prześledź tamte tematy, aby zorientować się jak wygląda spalanie.

 

Mogę wypowiedzieć się tylko i wyłącznie na temat spalania ciągników Renault.

Jeśli chodzi o silniki MWM są bardzo oszczędne, ale wszystko zależy od ich stanu technicznego.

Z drugiej strony moc silnika jest uzależniona od dawki paliwa i musi spalić odpowiednią ilość, aby uzyskać tę moc.

Zużycie paliwa dla konkretnego ciągnika podaje się w l/h, ale ono tak naprawdę niewiele mówi o przydatności ciągnika do konkretnych prac. Dużo bardziej istotniejszą sprawą jest zagadnienie zużycie paliwa a wydajność.

Zużycie paliwa w jednostce czasu to jedna sprawa a ilość wykonanej pracy, czyli jaką pracę wykona ciągnik w jednostce czasu to druga.

Co z tego, że przykładowo C-330 spali 3l/mth podczas orki, jak zdoła zaorać jedynie 30 arów; natomiast Renault 106.14 spali 13l/mth, ale zaorze 1,4 ha.

Dziś czas jest sprawą priorytetową i trzeba brać go pod uwagę.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

podaj jeszcze na jakim areale ma pracować, bo albo nie napisałeś albo mi umknęło

 

zakup ciągnika to jedno, ale pamiętaj że większe maszyny kosztują też więcej, więc może lepiej szukać 85KM i przemęczyć się kilka godzin w roku więcej niż dokładać do maszyn po 2-3tys.

 

zaletą 106 będzie rama, więc możesz dociążyć przód bez obaw, jeśli myślisz o ładowaczu czy tuzie to też będzie duża zaleta

103 osobiście mi nie podchodzi, za bardzo wyżyłowany silnik, ciężko dobrać maszyny, bo może pociągnie to co 6 cyl. ale ma krótszy ryj, no i spalanie wcale nie wyjdzie mniejsze

 

na 15-20ha wystarczy i taka 85.14, bez problemu podczepisz zestaw do siewu czy ścierniskowy, a i 3 w obrocie pociągnie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar156    0

Aktualnie mam 36hektarow (30,5 ornej a reszta to łąki) potrzebny mi traktor który to spokojnie obrobi. Pola mam w trochę dużej odległości od gospodarstwa to też z dojazdem schodzi a czas to pieniądz i na drugi rok mam też zamiar wziąć trochę ziemi w dzierżawę (od rodziny 7/8 hektarów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

skoro obecnie ma 360 to raczej wszystko musi kupić, pytanie czy masz $$ na nieco większy sprzęt


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar156    0

Co do sprzętu to niedaleko ode mnie mam kumpla który sprzedaje pługi, agregaty, itp. a na zakup ciągnika mam okolo 35tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak poszukasz to za tą kasę coś znajdziesz lecz musisz patrzeć oglądać bo czasami warto dać więcej niż później dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, może pomożecie mi w wyborze maszyny do gospodarstwa. Poszukuję głównego konia pociągowego o mocy co najmniej 130km waham się jednak co wybrać, DF agrotrona 135 czy Aresa 640 co będzie lepsze?? co polecacie? ceny części zamiennych są raczej na zbliżonym poziomie. (wyjątkiem jest EHR do aresa nowy panel kosztuje majątek!) Jakie macie doświadczenia z tymi modelami?? Może ktoś miał obydwa i może się wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Podepnę się pod temat bo jestem w podobnej sytuacji jak autor, od pewnego czasu rozglądam się za ciągnikiem 90-130 koni wybór padł na renault kwota do 50 tys. Oglądałem już kilka sztuk ale ciężko znaleźć ciągnik w bardzo dobrym stanie. Szukam w województwie lubelskim i mazowieckim, możecie mi polecić jakichś sprawdzonych handlarzy? Czy najmniejsza "szóstka" renault 106.14-106.54 poradzi sobie z agregatem uprawowo siewnym talerzowym 2,7-3m (ziemie głównie 4-5 klasa równo jak na stole)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTODISEL   
Gość ROTODISEL

Ja i dwóch innych sąsiadów zakup zrobiliśmy w Niedrzwica Kościelna każdy zadowolony cena uczciwa ale teraz to nie wiem co oni tam mają i wydaje mi się ze przedewszystkim zajmują się ciągnikami bez przedniego napędu 

Edytowano przez ROTODISEL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego patrz na udźwig podnośnika bo to najważniejsze. Ja mam 133.14 i upawowo-siewnu 2.5 metra talerzowy wał rurowy plus diewnik talerzowy i wierz mi z pełnym zasypem szału nie ma. Zakładam tuza na przód i do tego jakiś ciężarek tak z 1000 kg i powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

udźwig i tak będzie miał powyżej 4t, tylko 106 jest krótka, a nowsza nie ma nawet ramy, więc z dociążaniem trzeba uważać

 

zobacz co stoi w Karczmiskach firma rob-rol, chyba jedne z lepszych cen u nas i ciągniki nie picowane, więc widać co kupujesz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W ubiegłym roku jeździłem ze znajomym JD 7290 TLS 280KM z podpiętym agregatem biernym i siewnikiem Kverneland Accord 3m i o dziwo nie miał lekko, często załączał się boost a wszystko spowodowane dość zaperzonym polem. Miałem zamiar kupować 4m siewnik pneumatyczny i po tamtej lekcji zrezygnowałem zeń na rzecz 3m.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Dzięki panowie za pomoc :)

Ja i dwóch innych sąsiadów zakup zrobiliśmy w Niedrzwica Kościelna każdy zadowolony cena uczciwa ale teraz to nie wiem co oni tam mają i wydaje mi się ze przedewszystkim zajmują się ciągnikami bez przedniego napędu 

Śledzę ich ogłoszenia ale tak jak mówisz mają tylko bez napędu.

 

Kolego patrz na udźwig podnośnika bo to najważniejsze. Ja mam 133.14 i upawowo-siewnu 2.5 metra talerzowy wał rurowy plus diewnik talerzowy i wierz mi z pełnym zasypem szału nie ma. Zakładam tuza na przód i do tego jakiś ciężarek tak z 1000 kg i powinno pomóc.

106 ma udźwig ponad 7 ton agregat podniesie ale przód będzie w powietrzu.

 

udźwig i tak będzie miał powyżej 4t, tylko 106 jest krótka, a nowsza nie ma nawet ramy, więc z dociążaniem trzeba uważać

 

zobacz co stoi w Karczmiskach firma rob-rol, chyba jedne z lepszych cen u nas i ciągniki nie picowane, więc widać co kupujesz

Odwiedziłem już kilku handlarzy ale renówki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki ;) na stanie żadnej nie było, złożyłem zamówienie i czekam aż coś przyjedzie. W karczmiskach znajomy kupił kombajn i bardzo sobie chwali, muszę się tam wybrać.

Powiedzcie mi jeszcze od którego roku wprowadzili krótkie lewarki zmiany biegów  (takim podwyższeniu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

 

Powiedzcie mi jeszcze od którego roku wprowadzili krótkie lewarki zmiany biegów  (takim podwyższeniu)?

 

95-00r.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

a o 106 z jakiego rocznika mówimy 

Miała dojechać z 99 ale nie dojechała...

 

95-00r.

Dzięki, w ogłoszeniach widziałem 110.54 z 99 miała długie dźwignie, pewnie sprzedający ją trochę odmłodził.

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj