Skocz do zawartości
przemyslaw111187

Mlody rolnik przejscie na VAT co i jak robic

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam

Chcialbym w najblizszym czasie poczynic w moim gospodarstwie inwestycje w maszyny rolnicze bede je kupowal przez najblizsze 3 lata

wzwiazku z tym chcialbym przejsc z VAT RR na VAT ogolny

Jak to zrobic ?

jakie wymagania  nalezy spelnic?

jakie dokumenty?

jaka ewidencje prowadzic?

czy potrzebna jest ksiegowa jezeli tak to czym sie kierowac zeby wybrac odpowiednie biuro?

Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami  jak to jest Byc na VAT

Moze jakas ksiazke polecacie itp?

krzychuuuuu    17

Idziesz do Urzędu Skarbowego mowisz o co ci chodzi wypisujesz wniosek i od pierwszego dnia następnego miesiąca Jesteś vatowcem. wynajmujesz ksiegowa i ona wszystko pozniej za ciebie zalatwia

czyli dostarczam ksiegowej faktury sprzedazy i kupna.

Jestem z okolic sochaczewa -blonia jak znalezdz dobra ksiegowa?

Moze polecacie kogos kto dobrze rozlicza rolnikow i zna sie na specyfice dzialalnosci rolniczej?

Wiadomość z agroFakt.pl

Nie tylko do urzędu skarbowego ale musisz jeszcze iść do GUS żeby Ci nadali nr regon. A tak ogólnie to zapytaj innych rolników co są na VAT o najlepsze biuro w twojej okolicy.

staszek131415    2020

Witam

Chcialbym w najblizszym czasie poczynic w moim gospodarstwie inwestycje w maszyny rolnicze bede je kupowal przez najblizsze 3 lata

wzwiazku z tym chcialbym przejsc z VAT RR na VAT ogolny

Jak to zrobic ?

jakie wymagania  nalezy spelnic?

jakie dokumenty?

jaka ewidencje prowadzic?

czy potrzebna jest ksiegowa jezeli tak to czym sie kierowac zeby wybrac odpowiednie biuro?

Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami  jak to jest Byc na VAT

Moze jakas ksiazke polecacie itp?

Ja bym się grubo zastanowił bo vat wcale tak korzystny nie jest zależy od produkcji jaką prowadzisz i na jaką kwotę inwestycje planujesz, powinieneś wszystko przeanalizować i dopiero podjąć decyzję bo wrócić na RR jest trudno

krzysztofz14    14

Właśnie trudno wrócić.Można po trzech latach ale jak kupisz maszyny i odliczysz vat to czy póżniej nie trzeba zwrócić części.Chodzę na kurs r3 i tam babka mówiła że 2/5 trzeba oddać.Jak to jest w rzeczywistości to nie wiem .Wydawało mi się że jak maszyny są używanie w gospodarstwie to nie ma takiego obowiązku.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.