wieniu101

funkcje na dzojstiku claas dominator

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
wieniu101    2

Witam czy ktoś mógłby mi pomóc i napisać jakie funkcje spełniają te dwa przyciski dolne na dżojstiku . Mam zamiar kupić dominatora 98 sl i gość który go sprzedaje też nie wie co się nimi robi ponieważ używał tylko tych czterech powyżej do podnoszenia hedera i nagarniacza.

post-148677-0-71021000-1453221743_thumb.jpg

Edytowano przez wieniu101

grawer_s    0

Służą do automatycznego wyboru wysokości ciecia,  ustawianej na siwej kuli, - jeden z nich

a drugi automatyczne ustawienie nacisku hedra na podłoże, z tego co pamiętam.

Aby działały muszą być sprawne dwa czujniki na siłownikach hedra.

Wiadomość z agroFakt.pl

grawer_s    0

Na "telewizorku" masz kontrolki min.  działania podajników itp. oraz  czujniki strat ziarna .  Na zdjęciu nie jest on włączony.

wieniu101    2

Dzięki grawer_s za podpowiedź tak właśnie przypuszczałem że to może być do ustawienia automatycznej wysokości cięcia ale to były tylko przypuszczenia.W przyszłym tygodniu jade go ostatecznie posprawdzać i jak będzie ok to go wezmę chce spróbować jak się pracuje się clasem na hydro, może to nie będzie zły wybór ogólnie chwalą te modele a zastanawiałem się jeszcze nad JD 1177.

kamil2778    8

na telewizorku o ile wszystko jest ok to nie powinno ci sie nic wyswietlac oprocz wskazan czujnikow strat z sit i wytrzasaczy o ile sa sprawne. Tak mniej wiecej po srodku z prawej strony powinny swiecic dwie lampkina zielono na jednej obrazek wytrzasacza a na drugiej sit. Po lewej stronie na tej samej wysokosci powinny byc diody od sily nacisku hedera na podloze o ile jest odpiety to nic nie wskaza. A co do przyciskow od automatycznej wysokosci to one dzialaja dopiero po odpaleniu mlocarni i hedera. Sam uzytkuje ten model od roku i jak najbardziej polecam, praca na hydrostacie to czysta przyjemnosc.

wieniu101    2

Tak po uruchomieniu kombajnu przy pełnych obrotach wszystkie kontrolki gasną a te zielone lampki się świecą po prawej w tym słupku diod a po lewi stronie świecą w zależności jak wysoko jest podniesiony lub opuszczony heder.

wieniu101    2

Czy ktoś próbował opróżniać zbiornik ziarna z nie rozłożoną rurą tak by mi pasowało najlepiej sypać do bigów, chodzi mi oto czy w każdej pozycji można ją załączać.

kamil496    39

Oczywiście że można jeśli chodzi o modele 8...  9... i wyżej, bo  7... już jest inny napęd ( na krzyżaki ) i by się w momencie wszystko rozleciało

kamil2778    8

ja czasem tak sypie a czasem rozkladam tylko troche jak sypie prosto do podajnika kubelkowego. Raczej mozna ja wlaczyc w kazdej pozycji bo tam zadna przekladnia nie zmienia kąta pracy przy rozkladaniu.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez TomaszStach
      Cześć. Mam pytanie. Może mi ktoś powiedzieć, w którą stronę założone są belki w podajniku?
    • Przez damianbizon
      Witam. Sąsiad ma problem ponieważ nie może dobrze ustawić swojego claasa do omłotu jęczmienia ozimego. Chodzi głównie o ustawienia sit. Klepisko jest skręcone na max. Pomimo to nie może wymłócić ości z jęczmienia. Z góry dziękuje za wskazówki Obroty klepiska są ustawione na 1200 obr/min.
    • Przez szymonidas9
      Tak jak w temacie, mam problem z max. podniesieniem klepiska.. Dochodzi gdzies do 3/5 wysokosci na tych dziurkach i juz wyzej nie idzie pociagnac. Wie ktos co moze byc przyczyna? Podobno cos tam sie czysci w "przekladni" ale tak gdzies tylko slyszalem.. Przerabial ktos podobny problem? Bo nie wiem jak to ugryzc
    • Przez rybson2000
      Od 3 lat mając ten kombajn zauważyłem nasilające się zgrzytanie podczas zmiany biegów. Nie zależnie czy zmiana zachodzi z 1 na 2 czy 1 na R reakcja jest taka sama. Zostało pociągnięte sprzęgło ale efektów brak. Tarczy sprzęgłowej to nie jest raczej wina bo nic się nie ślizga. Miał ktoś taka sytuacje?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.