Skocz do zawartości
czajus

jakie środki do mycia maszyn???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Środki
asharot    177

Do mycia sprzętu i ciągników polecam TRUCK CLEAN

Wystarczy spryskać opryskiwaczem ogrodowym, poczekać 1 minute i spłukać zimną wodą, naprawdę działa.

Opryskiwacz polecam Marolex, Kwazary są mało trwałe.

sim12    2

a ja sodą kaustyczną ale tylko olej zmywam . a jak nie ma oleju to ciepła lub gorąca woda i jaazda :)

Wiadomość z agroFakt.pl

damjan15    0

asharot kto Ci takich bajek na opowiadał że Kwazar jest mało trwały? To ty chyba nie wiesz ile one potrafią tyle co mój Kwazar popryskał to ty może Merolexem byś nie zrobił. Jeszcze ze 4 lata temu Kwazarem za cały rok ok hektara się robiło i jedyne co się wymieniło to uszczelki i na pewno nie powiem na jego złego słowa :)

asharot    177

Nikt mi bajek nie opowiadał tylko wiem to z własnego doświadczenia.

Pracuje w dużej firmie transportowej gdzie do mycia używa się właśnie takich opryskiwaczy,a myje się naprawdę dużo tirów.

Mamy opryskiwacz z lancą ze stali nierdzewnej i uszczelnieniem z Visteonu czy jakoś tak. Sprzęt nie do zdarcia, Kwazar musi się schować pod względem awaryjności.

Tutaj masz zresztą opinie profesjonalisty: http://www.firmasprzatajaca.pl/forum/viewtopic.php?f=20&t=103&hilit=Textil&start=45

yacenty    570

Dziś pierwszy raz myłem aktywną pianą - Piana DLS125 myłem w stosunku 1:1 z woda.

Ciapek umyty rewelacyjnie czy to blachy czy blok silnika, skrzyni biegów.

Ogolnie jestem zadowolony. Kupiłem 5l płynu i lepszą pianownicę Karchera za 219zł. do pianownicy wchodzi ponad litr płynu - wszystko jest metalowe

yacenty    570

Prostego amatorskiego Karchera K502 czy coś takiego - nie pamiętam, dawno temu był kupiony na promocji za jakieś 900zł

asharot    177

Ostatnio kupiłem środek "Eskimos" 5l za 55 zł i jest kompletnie do d..y!!!

Nie polecam.

4t8ndvidx652r0bfizj_thumb.jpg

Arek    113

Czy DLS 125 nadaje się do mycia maszyn i ciągników? Czy rozpuszcza oleje, smary i inne brudy? Bo wg. katalogu atas to środek głównie do mycia samochodów osobowych.

Czy do mycia trudnozmywalnych "wgryzionych" w lakier brudów będzie lepszy dimer czy truck clean?

pioter    44

Przy mocnym stężeniu jeden i drugi bierze prawie wszystko, długi czas miałem Dimer, teraz mam 5l Tenzi Truck Clean i na rok na pewno wystarczy.

Arek    113

Zastanawiam się żeby kupić dls do mycia samochodu i wszystkiego innego mniej zabrudzonego i właśnie coś mocniejszego do grubszych brudów.

KarolT25    40

Ja tam kupuje taki płyn do silników na wiosnę z 5L i starcza czasem mieszam go z ludwikiem tylko ze też musi być dobry karcher B)

maverik22    1

ja mam Truck Clean i bez rewelacji a daje 3/4 płynu na 1 litr czyli 1/3 wody tylko. Nie jest jakieś badziew bo aktywna piano to kompletny szajs ale szału nie ma. a myjkę mam 140 barów ciśnienie. do sprzętu rolniczego średni. Rozrzutnik średnio umył.

asharot    177

Za mało wody dajesz,samym płynem też nie umyjesz musi być odpowiednia proporcja wody do płynu.

dawidg2    30

A jakiś wosk na zimno dobry znacie? tak żeby spryskać po myciu "opryskiwaczem" i spłukać wodą i nie musieć do sucha wycierać by zacieków nie było? Bo niestety używam środka Karchera RM 85 bodajże do mycia, zresztą po nawet myciu samą wodą zostają zacieki. Nieraz sprzęt opłukuje samą wodą jak jest mocno zakurzony to też pełno zacieków. Chyba deszczówkę trzeba łapać ale jej niezadużo ostatnio :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość bartek18
      Przez Gość bartek18
      Robimy u nas remont generalny obory i zastanawiam się nad sposobem usuwania obornika. Czy montować nowy wyciąg za 45000 zł czy wypychać obornik mini-ładowarką za 80000 zł. Za wyciągiem przemawia cena zaś za ładowarką wszechstronność gdyż zastąpi wiele prac ręcznych. Słucham waszych opinii.
    • Przez Digifant
      Jaki rozdrabniacz do gałęzi na WOM warto kupić za kwotę do 4000 zł ?
    • Przez rolnik-k
      Chciałbym sie dowiedzic jaki jest dobry mieszlnik,na 1t do tego jeszcze srutownik soco-tłoczacy, i waga elektroniczna. Jak jest dobra firma?.I ile moze kosztowac taki zestawik?
    • Przez Folia-Rolnicza
      Witam jest ktoś na forum co posiada Baterie sloneczną (Solary) ..
      jak myslicie oplacalny biznes ?

• Przez toros
      witam czy podjedzie kabina od c360 do mf255 w linku podaje kabinę jaka by była. https://www.olx.pl/i2/oferta/kabina-ursus-c-360-355-3p-CID757-IDlMTQI.html#:a727983e96