czajus

jakie środki do mycia maszyn???

Polecane posty

czajus    0

jakie środki stosujecie podczas mycia maszyn myjkami ciśnieniowymi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja nie stosuje żadnych, myje po prostu samą wodą... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polsza    1

podobny zwykly ludwik do naczyn jest najlepszy bo usuwa wszystko, ale osobiscie wole - AKTYWNA PIANA czyli Umyj Tira za 5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dobra myjka i nie trzeba żadnych środków czyszczących.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Carcher nie wiem jak to sie pisze i dawaj pod cisnieniem wszystko idzie a w kabinie to pronto albo mam taka pianke to ladnie schodzi brud :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja przeawznie tez sama woda pod duzym cisnieniem(czasem dysza rotacyjna).

Od czasu do czasu uzywam płynu do mycia samochodów ciezarowych,super efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Carcher nie wiem jak to sie pisze i dawaj pod cisnieniem wszystko idzie a w kabinie to pronto albo mam taka pianke to ladnie schodzi brud :P

 

KARCHER, a nie Carcher, ale byka walnąłeś... :(


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawdfarmer    0

ja silnik to czyszczę kretem do udrażniania rur z gorącą wodą i pomaga

:P


U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

A jak to jest z tą pianą aktywną .Znajomy ma Tira i mówił mi że nie trzeba żadnych myjek tylko zwykły spryskiwacz z ręczną pompką

nanieść tę pianę odczekać chwilę i spłukać a potem to się można białą koszulą obcierać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Są takie płyny w opakowaniach jak płyn do szyb np. spryskasz silnik poczekasz parę minut i możesz spłukać bieżącą wodą i schodzi elegancko . Wiem że dobry taki środek jest z firmy K2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Vril kupiłem aktywą pianę od jakiegoś akwizytora i jestem w szoku co to potrafi.z C360 puścił osad z kilku lat!!!chociaż ciągnik zawsze myjką traktowałem.

robie to spryskiwaczem jak pisałeś tylko dobrze jak maszyna najpierw jest opłukana (namoczona), odczekać 5-10min i spłukać.

 

5l starczy mi na cały rok, rozcięczam 1 do 10, pierwsza próba była na C360 1 do 1 i na masce farbę można palcem zetrzeć :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

A jak ma sie ta aktywna piana do nowych maszyn, czy farba nie zostanie zjedzona przez ta piane??


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

moim zdaniem najlepszy srodek do mycia silników i maszyn to AKRA jest to płyn w spryskiwaczu a co najważniejsze nie niszczy lakieru i doskonale usuwa smary

wystarczy spryskac nim powierzchnie mytą poczekać kilka minut i mozna myjką spłukać. to jest to samo co ARVA. mozna to kupic w cepeenie. nie jest takie drogie 15 zł chyba ale polecam tylko to stosuje :P

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja myje myjką bez żadnych środków....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@lysyrolnik MF myje i narazie nie widać :P musi byc w odpowiedniej proporcji to nic się nie stanie.najgorzej jak lakier jest mocno wyblakły od słońca...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0
@Vril kupiłem aktywą pianę od jakiegoś akwizytora i jestem w szoku co to potrafi.z C360 puścił osad z kilku lat!!!chociaż ciągnik zawsze myjką traktowałem.

robie to spryskiwaczem jak pisałeś tylko dobrze jak maszyna najpierw jest opłukana (namoczona), odczekać 5-10min i spłukać.

 

5l starczy mi na cały rok, rozcięczam 1 do 10, pierwsza próba była na C360 1 do 1 i na masce farbę można palcem zetrzeć :(

a mozesz podac nazwe tej piany aktywnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Są takie płyny w opakowaniach jak płyn do szyb np. spryskasz silnik poczekasz parę minut i możesz spłukać bieżącą wodą i schodzi elegancko . Wiem że dobry taki środek jest z firmy K2 .

Sa, są -ja do odtłuszczenia silnika takie cos kupiłem to nie dosyć ze dwa takie brakły to jeszcze pomogło to tyle co nic, kupiliśmy tez takie cos co niby smołę zmywa -tez nic. (prawie poł dnia mycia na marne)

Dopiero soda kaustyczna pokazała co potrafi

uzylismy jej zgodnie z opisem na opakowaniu -dawka podzielona na dwie konewki

polaliśmy caly ciągnik nią za 5min jeszcze raz tak (niby ciągnik był czysty ale nadal ,,gnojówka leciała) no i po 15min od polania drugą dawką karcher 130bar i ciągnik lśnił!

Panowie uwierzcie mi :(

 

Jak ktoś sodę dobrze zastosuje to nie musi juz ciśnieniem zmywać -bieżąca woda wystarcza :(

 

 

Po tym moim myciu przed malowaniem to chyba trawnik juz nie odrośnie :( :( :( :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@czjus naklejka już odpadła :( ale postaram się...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My tam woda z jakąś chemią czyli jakiś płyn oczywiście pod ciśnieniem http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7211-image51886.html


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0
Sa, są -ja do odtłuszczenia silnika takie cos kupiłem to nie dosyć ze dwa takie brakły to jeszcze pomogło to tyle co nic, kupiliśmy tez takie cos co niby smołę zmywa -tez nic. (prawie poł dnia mycia na marne)

Dopiero soda kaustyczna pokazała co potrafi

uzylismy jej zgodnie z opisem na opakowaniu -dawka podzielona na dwie konewki

polaliśmy caly ciągnik nią za 5min jeszcze raz tak (niby ciągnik był czysty ale nadal ,,gnojówka leciała) no i po 15min od polania drugą dawką karcher 130bar i ciągnik lśnił!

Panowie uwierzcie mi :(

 

Jak ktoś sodę dobrze zastosuje to nie musi juz ciśnieniem zmywać -bieżąca woda wystarcza :(

 

 

Po tym moim myciu przed malowaniem to chyba trawnik juz nie odrośnie :( :( :( :(

a gdzie zdobyć sode kaustyczną????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja tylko czasem używam jakiegoś detergentu którego nazwy nie pamiętam.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
a gdzie zdobyć sode kaustyczną????

tata kupował w sklepie z farbami :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

trawnik odrośnie (po jakimś czasie <_< ) raz tata mył ciapka sodo kaustyczną (mam pracowała w mleczarni wiec soda była <_< ) umył sie ładnie wraz z częścią farby :lol:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj