czajus

jakie środki do mycia maszyn???

Polecane posty

michal1993    459

Ja zrobiłem test Dimera. Na siłownik od cyklopa prysnąłem Dimera w trzech miejscach, rozcieńczony w stosunku 1:5. Spłukałem po 5 minutach i pojawiły się 3 miejsca czyste. Myślę, że jest warty swojej ceny i wbrew pozorom wyjdzie taniej niż K2 Akra.

  • Haha 1

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja Stosuje K2 Akra do mycia ciągników przedtem myłem Sodą Kaustyczną też dobry środek ale nie tak dobry jak K2 akra. Akrą spryskam po 1-2 minutach myjka super bierze wszystkie zanieczyszczenia.

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja też na Akrę nie narzekam. Ale proponuję taką kalkulację: Dimer 2kg kosztuje ok 40zł, jest tam 1,7l płynu, po rozcieńczeniu w stosunku 1:5 wychodzi nam 10,2l gotowego płynu(1,7l*6) co daje mam wynik ok. 4zł/litr, a butelka Akry 750g, przyjmijmy 800ml kosztuje 9-10zł. Co prawda do Dimera musimy kupić mały opryskiwacz, ale to wydatek jednorazowy ok. 10zł.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Tą Akrę żeśmy testowali w robocie na autach ciężarowych i nie za bardzo zdała egzamin.

Najlepiej wypada Truck Clean ten oryginalny od Tenzi albo Dimer,reszta wypada przeciętnie.

Najlepsza jest pianownica taka do myjki bo wtedy piana się trzymie i fajnie przegryzie brud,z opryskiwacza zaraz spływa.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Nie mam myjki i pianownicy to radzę sobie jak mogę :D


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

A ja polecam kompresor, przyrząd do tzw. "ropowania". Wlewam może 0.3l i cały ciągnik mam objechany (z ropy robi się taka para), siada na tych brudach. Po 2 dniach zmywam myjką i schodzi wszystko elegancko (wystarczy szmatką nawet wytrzeć ale dłużej schodzi). Do tego ciągnik jest zakonserwowany, robi się taka śliska powłoka i świeci się :)


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Sposób bardzo ekologiczny....po tej ropie to jeszcze będzie wszystko tłuste i kurz lepiej będzie się przylepiał


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w SKR gościu wysmarował bizona olejem zeby ładnie sie świecił, w żniwa kombajnista chciał mu bardzo za to podziękować :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Na to jest sposób, domywasz ropą, potem delikatnie psikasz Akrą lub czymś podobnym. Płynu wychodzi mniej ale czy warto się w to bawić...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

Przetrzesz po umyciu z myjki szmatką i nic nie siada-zwłaszcza, jeśli płucze się ciągnik na bieżąco. Choć Wy pewnie mało w błocie się kręcicie więc i takiej potrzeby nie widzicie. Ja co z lasu wróce to musze go opłukać...


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hektor2040    1

Koledzy a jak to jest z zastosowaniem sody lub kreta do mycia ale chodzi mi o ściągnięcie starych lakierów z ciągnika. Nie ma wpływu na uszczelki lub elementy aluminiowe lub inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Krety, soda kaustyczna i inne żrące nie są raczej przyjazne, dla wszelkiego typu elementów gumowych, aluminiowych, oraz cynkowanych.


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Witam podziele sie troche swoimi dotychczasowymi spostrzeżenieami w zakresie mycia pojazdów. O ile dobrze pamietam srosdki do mycia dziela sie na alkaiczne zasadowe oraz kwaśne.

Środki które stosuję:

DIMER-Jesli dobrze pamietam jest on srodkiem zasadowym.Nawet dobrze usuwa zabrudzenia tylko trzeba uważac zeby nie wysechł na lakierze itp bo wtedy jego skutecznosc spada.(złe proporcje rozcienczenia skutkuja rozpuszczaniem lakieru ale tylko tych na ktorych nie jest położony klar)

Karcher RM 81 -Jest srodkiem alkaicznym który najczesciej stosuje bo najwygodniej mi sie go rozprowadza(leci odrazu z lancy myjki bo mam zbiornik na srodki myjace) Jest nalzdrowszy dla lakierów.

Karcher RM 31- Jest sodkiem alkaicznym tylko mocniejszym niz jego poprzednik w/w.stosuje go tylko przy bardzo mocnych zabrudzeniech podwozi itp

ALUMYT - Jest srodkiem kwaśnym bardzo mocnym po nim aluminium wyglada jak nowe Bardzo dobrze usuwa zaległy brud szybkie działanie wystraczy ok 30 sek od nałozenia.

Najwazniesza rzecz w myciu polega aby zaden srodek nie wysychał bo potem pojawia sie biały nalot i trzeba myc jeszcze raz.Ale raz na jakis czas nic nie zastapi pozadnego szczotkowania bo po myciu bezdotykowym tak jest.

Wielu mówi tutaj o myciu silników (kilka osób było u mnie myc ciagniki przed remontem lub malowaniem) to ja zawsze robie tak pierw goraca woda ok 80 stopni i myje ze smarów oleju itp dopiero po tym zabiegu Dimer lub RM 31 spłukiwanie (czynnosć ta powtarzam 2x) I nigdy nie myłem na gorace silniki bo z Dimeru woda odparuje i słabo to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Która piana była by lepsza Tenzi Truck Clean czy Tenzi Super Green? Bo kupiłem ostatnio Tenzi Tan Car i ona nie domywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papina    1

Jeżeli ktoś szuka dobrego płynu do mycia silników to polecam ten specyfik od firmy Ultramyt. Ja kupuję dwa litry za 34,99 zł więc jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

pod warunkiem że chcesz myć gąbka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Ostatnio trochę czytam i oglądam jak dobrze umyć sprzęt, o ile auto to banał o tylko sprzet jak myje to czesto zostaje jakiś taki biały czy też szary nalot.

Jak myjecie u siebie? Aktywna piana leci pianownicą czy jednak chemia w większej koncentracji, ale naniesiona opryskiwaczem i po kilku/kilkunastu minutach ogien z myjki?
Poprawiacie później gąbką czy inną mikrofibrą?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntoniG    0
Dnia 21.11.2018 o 21:41, zet9540 napisał:

Co sądzicie o środku Hyperin Agri . Czy niszczy lakier i gumy czy nie ?

patrząc po zdjeciach i filmach do czego go używają, to nie niszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

staram się myć chłodny sprzęt i dziele ciągnik na 3-4 strefy, żeby oprysk z chemii nie zdążył wyschnąć a mimo to jest nalot. Ponoć tutaj też znaczenie ma twardość wody. Na myjni też tak miałem z samochodem. Od pewnego czasu piukam na myjni woda zdemineralizawoną i nie ma plamek. Jak miałem granatowe auto to mega wkurzały takie białe plamki jak auto wyschło.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj