czajus

jakie środki do mycia maszyn???

Polecane posty

Arek    218

Dimer jest ok ale jak ktoś nei chce dużego opakowania może kupić K2 akra za 8zł w każdym motoryzacyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Można kupić 2 litry.Ten płyn jest naprawdę dobry, i nie żre aluminium.Nawet żona nim dywany pierze i myjką albo wężem spłukuję. Tak się jej spodobał że wszystkie dywany i chodniki poprała w dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroglas    0

Czy używał ktoś z Was środka Farmclean?

Edytowano przez agroglas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

A czy ten dimer nie zniszczy farby? Bo w mojej c-360 sie silnik ubrudził troche w oleju i kurzu i nie moge tego odmyć wodą z ludwikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokojnie. Myłem ciągnik maszyny na zime i farba nie zeszla. pozniej przy okazji machnąlem samochód tym samym steżeniem i nic sie nie stalo wiec spokojnie. Dimmer nie bierze lakieru. no chyba ze samym nim pojedziesz to owszem. ja podaje z pianownicy przy myjce odczekuje i pozniej tylko spłukuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

A czy ten dimer nie zniszczy farby? Bo w mojej c-360 sie silnik ubrudził troche w oleju i kurzu i nie moge tego odmyć wodą z ludwikiem.

Nie myj nim samochodu osobowego bo może zmatowieć,szczególne kolor czerwony albo jak myjesz na słońcu i zaschnie.

Przeznaczony jest do samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nigdy nie wolno myć nic w pełnym słońcu a tym bardziej używając aktywnej piany!!

Myję wszystko dimerem (samochody również) ale nie może być za gorąco (latem najlepiej wczesnym rankiem) i nie mam problemu z matowieniem lakieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

Ja również myję dimerem, ciezarówki, maszyny, osobówki, pianę nanoszę za pomocą pianownicy pneumatycznej(najwydajniejsza opcja), do aluminiowych elementów- baki felgi i inne przedmioty, raz na jakiś czas używam alumyt, to nic innego jak kwas, ale daje fajny efekt na jakiś czas.

Godna polecenia jest też chemia TENZI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc-360    0

-- połączono --

 

Witam. Mam pytanie czy bym mógł wyczyścić swój ciągnik od olejów tym środkem do czyszczenia k2 ?. bo mi naj bardziej chodzi czy nie zacznie od chodzić farba czy nie zacznie się nic dziać? Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja stosuję K2 AKRA i jest wszystko w porządku. Fakt farba na kadłubie po umyciu jest trochę bardziej matowa ale jakoś później wraca do siebie. Powiem tak jak dobrze spłuczesz to nic się nie stanie, ja stosuję to od kilku lat i żadna farba nie zeszła. Zastosuj zgodnie z instrukcją i będzie ok. Wydaje mi się, że nic łagodniejszego nie znajdziesz do zmywania smarów i olejów.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc-360    0

A wogóle schodzą dobrze smary i oleje po tym k2 AKRA ?. Z myje to do czystości, aż nic nie będzie widać, że coś było ?. A jaka cena tego jest ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Butelka 700g chyba kosztuje coś koło 10zł. Smary schodzą nie powiem. Jakie stare i zaschnięte to ciężko ale na prawdę dużo zmywa. Tył od C-360 myję tym co roku i efekty są dobre. Śmiało mogę Ci polecić. Jak spłukujesz dobrym ciśnieniem to jest pięknie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Kup kilka litrów benzyny, ropownica sprężarka i bez myjki bedzie czysty.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja do mycia silnika i ogólnie zabrudzeń stosuję płyn do mycia felg ATACK, popsikam, czasem ruszę pędzelkiem lakierniczym, opłukam myjką ciśnieniowa i jest ok. Co do płynów myjących silniki mam sceptyczne nastawienie, w samochodach silniki przeważnie nie są malowane i w takich przypadkach płyny te nie narobią szkody w powłoce lakierniczej. Osobiście środki do mycia silników, stosuję do wstępnego czyszczenia, przed remontem, malowaniem. Grunt to czytać, co jest napisane na etykiecie i stosować się do zaleceń. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak są stare smary zgrzane z farbą ftalową na silniku to niczym tego nie ruszysz.

Spróbuj użyć Dimer,jak on nie pomoże to tylko soda kaustyczna.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Dimer jest bardzo mocny.

Mysle że bez żadnego problemu poradzi sobie.

Popsikaj na goracy silnik i tam gdzie tylko chcesz .poczekaj jakiś czas spłucz karcherem a masz me słowo że z brudem odejdzie w niektórych miejscach nawet farba.

I litr chyba coś koło 38 zł kosztuje.

Ale srodek "diobeł"

 

Tu masz ciut więcej. http://www.agrofoto....ilnika-z-oleju/

 

1;1 i poradzi sobie z grubą ilością smaru.

U sąsiada na wakacje testowaliśmy.

Po 30 min od popryskaniach silnik był jak nowiutki taki suchutki i lśniacy.

Karcher odbił wszystko.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A jak reaguje lakier na tego Dimera?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

dimer to bardzo mocny środek przeznaczony głownie do mycia tirów ale nie tylko jak raz na jakiś czas nim umyjesz to nic sie takeigo nie stanie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

A jak reaguje lakier na tego Dimera?

jak lakier oryginał to nie zareaguje , a jak silnik malowany i nie był odpowiednio przed położeniem lakieru odtłuszczony, zmatowiony itd to być może zlezie lakier , wszystko zależy od ciśnienia karchera równierz.

Jak chcesz by zlazł lakier to popsiakaj samym środkiem , myśle że da radę a jak chcesz pozbyć się smary itp to 1:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

To trzeba zainwestować w Dimera. Planuję kupić cyklop który za czysty nie jest i przyda mu się porządne mycie :D .


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Ja też myję dimerem już kilka lat, na ciągnikach nie widać żadnych uszkodzeń lakieru, ale ładowacz trochę mi wyblakł. Nie wiem czy ze słońca czy z dimera :D Nanoszę go końcówką pianotwórczą, do pojemnika leję bez rozcieńczania. Po kilku minutach spłukuję pod ciśnieniem. Najlepiej myć w deszczowy lub pochmurny dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj