rafalt1717

Widlak - jak liczyć?

Polecane posty

rafalt1717    1

Witam, chciałem zapytać jak liczyć pracę ciągnikiem c-330 z widlakiem wrzucając u kogoś kisteny z owocami na polu.

Biorę pod uwagę dwa warianty:

1. Jadę do kogoś na koniec roboty zwieźć kisteny z pola i wrzucić na samochód

2. Jestem u kogoś cały dzień na robocie z ciągnikiem. Osoba nie ma rolek na kombajnie i praca polega na dowożeniu załóżmy w połowę rządka pustego kistenu i zdejmowanie pełnego. Później na koniec pozwozić wszystko i na samochód. Jak liczyć swój czas, pieniądze, zużycie sprzętu i zarobek?

Jaka cena byłaby satysfakcjonująca i do przyjęcia w obu przypadkach? 

Możliwe, że będę miał okazję tego typu dorobku, a darmo robił też nie będę - niech skorzystają obie strony, ktoś skrzynek i ludzi do nich też nie potrzebuje.

Może ktoś świadczył usługi w ten sposób lub podobnie. Liczę na pomoc.

Pozdrawiam.

 

Edytowano przez rafalt1717

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

W mojej okolicy raczej sami to sobie robią bo maja albo maszty albo tury i sobie sami radza i do tego nikogo nie wynajmuja  a po za tym 330 ma za maly udzwig do tego wiem z autopski 2kistenów na raz nie dasz rady włożyć na samochód ale taki maszt przydatny w gospodarstwie a masz założony na przód maszt czy na tył?

co do usługi to mysle ze 80-100zł za godzine lub od palety 10-20zł 

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalt1717    1

Masz jest z przodu, dwóch na raz nie będzie potrzeby brania, a jeżeli będzie to nie będę się podejmował, bo wiem, że nie da rady.

Jak uważają inni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

to bez wspomagania to wspołczuje nie wiem jak u Ciebie ale u mnie woża po 2 3 kisteny do góry wiec trzeba je zestawiać albo na aucie jeden na drugim albo na ziemi i po dwa ładować na auto 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalt1717    1

Mam wspomaganie.. ja nie pytam jak u Ciebie robią, bo ja nie muszę tak robić, nie wiem jak wycenić taką usługę i mam nadzieję, że jeszcze ktoś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

policz paliwo do ciągnika, kilkadziesiąt złotych na amortyzację ciągnika i sobie ze 150-200zł dniówki

tak jak pisze kolega @wojtal24 80-100zł za godzinę nikt ci nie zapłaci, bo jak go za 10 dni ma wyjść 10000zł to sobie kupi widlak i nie będzie się prosił

czyli średnio 300zł dniówki

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalt1717    1

paliwo wiem, ale wolałbym komuś określić stawkę godzinową i właśnie nie wiem jaką, bo jak powiem 300zł dniówki to pójdę do kogoś i będę siedział cholera wie ile, a robota nie będzie szła i co powiem? to np. licząc dniówkę 10h x 30zł =300 zł czyli 30zł/h wliczając paliwo to ok?

a jak liczyć samo przyjechanie, zwiezienie z pola i wrzucenie na samochód po robocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

licz na początku tak żebyś miał minimalny zarobek, bo jak krzykniesz za dużo to przyjdzie drugi który zrobi to taniej i robotę ci zabierze

jak się wyszkolisz i będzie ci robota dobrze szła to zawsze można podwyższyć stawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj