Gość

Plany modyfikacji Ursusa C-355

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam , w tym temacie chciałbym opisywać modyfikację swojego ursusa :D 

W planach mam :

-wymianę kabiny (Chętnie kupię używaną kwadratową,sokółkę itp.)

-wymiana maski i błotników 

-Zmiana tylnich kół na szersze a przednie na balonówki

-Pomalowanie wszystkiego

-Drobne naprawy usterek 

-Założenie wspomagania

Z czasem będzie pewnie więcej planów na modyfikację

Jeśli podsuniecie mi więcej pomysłów będę wdzięczny

Dzisiaj ursus wygląda tak :

post-58327-0-32523200-1453123818_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Weź kartkę i długopis i sobie policz ile to będzie kosztowało, jeden we wsi tak zrobił - nowa maska, kabina, bajery i potem przeliczył że miał by za to niezły zachodni ciągnik z tym wszystkim o czym marzył  plus mocniejszy i ekonomiczniejszy silnik, podnośnik, więcej biegów itp. A jak upierasz się przy polskiej myśli technicznej to wymień go na jakiegoś 902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

ferie się zaczęły to i głupich tematów się pojawiło od razu parę

powiedz czemu mają służyć te modyfikacje, co zamierzasz robić tym ciągnikiem że w teraźniejszej specyfikacji ci nie odpowiada???

blachy widać w niezłym stanie, po co zmieniać, dla wyglądu tylko??? koła chcesz zmieniać na szersze, po bagnach jeździsz że standardowe są za wąskie???

wymianę kabiny i montaż wspomagania rozumiem

 

 

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

blachy odpadają - super stan . malować też nie ma poco bo wygląda nieźle opony są ok , z przodu to już wedle własnego uznania . jedyne co może być słuszne z twoich planów to kabina i wspomaganie . PS :Poco pakować się w zbędne koszty ja się pytam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciągnika nie chcę wymieniać na większy bo pracuje tylko na 5ha .Opony szersze dlatego że większość pola to mokre dołki a tylne mają kiepski bieżnik i są popękane . Błotniki są przegnite .Kabinę i wspomaganie chcę założyć tylko dla komfortu . A pomalować to wszystko bo farba odchodzi . Chcę go poprawić głównie względem wizualnym . Dziękuję za wszystkie podpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

opony radialne, po co Ci szersza diagonalna która niewiele zmieni

 

wspomaganie na tym lekkim przodzie to dla mnie przesada, szczególnie na tyle co robisz tym ciągnikiem

 

błotniki lepiej wzmocnić, jeśli jeszcze nie są tragiczne, nowe są jeszcze cieńsze niż ori

 

osobiście wolałbym zamienić na coś z ciężkiej serii, niby areał mały, ale wyjdzie podobna kwota, a będziesz miał odrobinę komfortu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

To co wpakujesz  plus przedni napęd to ci wyjdzie kwota  ładna  i co sprzedaż ten ciągnik to kupisz Zetora 7211 gdzie masz wspomaganie szersze gumy z tyłu o komforcie nie wspomne tylko byś balonówki dołożył jest sens  ładować tyle w niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

inwestycja bez sensu na areał 5 ha bo te modyfikacje które podałeś kosztują więcej niż ten traktor

 

zostaw tak jak jest ewentualnie pomaluj żeby rdza go nie brała i opony na tył daj nowe  

 

a wspomaganie też bym odpuścił bo jeśli wszystko przesmarowane  to chodzi leciutko i jazda bez wspomagania  to trening bicka  co też jest ważne  a nie tylko wygoda i kręcenie paluszkiem teraz każdy taki leń ze jak trraktor czy samochód bez wspomagania to wielki problem :)

 

 

 

roboty na 5 ha  jest tyle co kot napłakał   w tydzień zaorasz uprawisz i zasiejesz  i sobota wolna hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Polecam zmienić kabinę na sokółkę, dołożyć z tyłu po obciążniku, opony radial 420/70/28 i tyle.

Ciągnik będzie jak ta lala. Oczywiście do tego wymiana olejów, filtrów. A i oponki z przodu,najlepiej polskie, 8-płócienne.

Mam takowe od 12 lat i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

ja to bym ino kabinkę zmienił jakbym miał hajs balonówki tez bym wsadził ale koszt tez 900 zł trzeba dac blachy bym zostawił i pomalował i jeszcze parę dodatków typu halogeny a jak byś zmieniał na balonówki to od razu by trzeba zrobić i wyeliminować luzy na przedniej osi :D tyle no chyba ze jakis panel w kabinie na radio i przełączniki do halogenów wycieraczek :D no ale to juz koszt jakies w sumie wszystkiego z 3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek0508    11
Napisano (edytowany)

Jak nie zamierzasz żałować gotówki na budę to kup choćby tą najtańszą kabinę z naglaka lub Gola za ok. 2500zł z tymi kanciastymi błotnikami i będzie extra. U mnie była taka założona właśnie w miejsce takiej jak twoja. Były w niej już halogeny (2 z przodu i 1 z tyłu z panelem włączników) i tapicerka w środku na błotnikach, oświetlenie wewnętrzne, przednia wycieraczka elektryczna oraz lampy zespolone tylne i boczne z kablami. Ciągnik stał się dla mnie przyjemniejszy w środeczku.

 

Edytowano przez wojtek0508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Temat do zamknięcia i usunięcia.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
tak , grzecznie prosze o usunięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj