DamianMlodyRolnik

Kryzysowa pasza dla jałówek-co dać jak nie ma siana?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Z powodu suszy i braku paszy zastanawiam się czym tanio żywić jałówki mleczne (siano w okolicy od 150 zł). Zwierzęta są w wieku ok 16-22 miesięcy (od 1 do 6 miesiąca cielności). Myślałem żeby dawać im słomę, polać melasą,  a białko uzupełnić śrutą sojową albo otrębami. Tylko w jakich dawkach to podawać? Może macie jakieś inne pomysły? Proszę o zabranie głosu kogoś kto się zna na żywieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego a skąd jesteś że masz takie kosmiczne ceny? To 150zł to za belkę siana?
Co do karmienia to moje jałówki chętnie jedzą słomę ale głównie owsianą lub jęczmienną lecz już mniej im smakuje.
Co do śruty sojowej nie wypowiem się.
A co do otrąb to owszem ale musisz stopniowo i po trochu żeby nie zaszkodzić im.
Nie masz zboża na śrutę.
A i jeszcze jedno ile masz tych jałówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Zamiast sojowej daj rzepakową taniej będzie, tak ze 2 kg, ja bym tak zrobił


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego a skąd jesteś że masz takie kosmiczne ceny? To 150zł to za belkę siana?

Co do karmienia to moje jałówki chętnie jedzą słomę ale głównie owsianą lub jęczmienną lecz już mniej im smakuje.

Co do śruty sojowej nie wypowiem się.

A co do otrąb to owszem ale musisz stopniowo i po trochu żeby nie zaszkodzić im.

Nie masz zboża na śrutę.

A i jeszcze jedno ile masz tych jałówek.

 

Jestem z podlaskiego, powiat grajewski i za 150 zł to siano słabej jakości można kupić, lepsze po 180 do 200 a sianokiszonka ponad 200.

Zboża mam trochę, ale już się kończy, mlecznym to daję. Jałówek mam 12 i teraz jak im daję najsłabszą sianokiszonkę jaką mam, to bela 130 starcza na 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z braku laku to i słomę jęczmienno-owsianą wpierdzielą, w sumie to chodzi o włókno, sama jęczmienna ma właściwości zatwardzające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

można  karmić wysłodkami buraczanym  w granulacie   ale na mokro      u nas siano  dobrej jakości  50 zł z  dowozem  za szt    sianokiszona  po 150-220 zł   dobrej jakości   towaru sporo    a chętnych brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zebym wiedział że w takich pieniądzach bela siana będzie to bym natłukł z 2 tysiące sztuk na handel i lepszy biznes jak na mleku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Sam bym tak zrobił ale kto wyczuje.
A tak poza tym jak patrzę na to co ludzie oferują do sprzedaży na paszę dla zwierzaków to ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj