Gość

gniazdo przyczepy

Polecane posty

Gość   
Gość

nie bzdura bo tam gdzie jest stale napięcie ma byc stop wiec nie będą się świecić poz tylko stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zagadka rozwiązana pin 2 to klakson. :rolleyes: ;) Zwycięzcom gratulujemy wiedzy.

 

@peter779

Niestety kolego albo się pomyliłeś albo ktoś to zmienił.

+12V na stałe jest na pinie 5 a stop na 6. To musisz zmienić by nie było problemów.  Bo z żadną przyczepą nie pojedziesz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Dobre klakson w przyczepie :D Pierwszy raz słyszę aby klakson był w przyczepie może jeszcze mało wiem :D

Widzę że koledzy bladego pojęcia nie macie o elektronice.A więc zaraz wam to dokładnie opiszę co i jak ma być.

Ten schemat pasuje do każdych ciągników oraz i samochodów osobowych a więc zaczynajmy:

15_1269202090.gif

Oto macie gniazdo z którymi się spotkacie.Macie dokładnie tak samo podłączyć tak jak jest na zdjęciu.Żadnego stałego napięcia nie może być!

Może się tak zdarzyć że jest jeden kabel podciągnięty od pozycyjnych.Powiem tak w teorii każda pozycyjna powinna mieć oddzielny kabel czyli ma być 

P pozycyjna oraz L pozycyjna.W praktyce nie zawsze tak jest możecie się spotkać że tylko jeden kabel jest podciągnięty.Nic nie szkodzi podpinamy ten kabel

do którejś pozycji od tej pozycji robimy tzw. mostek do drugiej pozycji i po sprawie ;) Minusem może być to jeśli przejdzie duże obciążenie może wam spalić

Bezpiecznik.Dużo tak montowałem i jeszcze mi się tak nie zdarzyło :)  

Troszkę się uśmiałem to co kolega wyżej napisał że Stop ma stałe napięcie.Kolego każdy ciągnik i samochód posiada czujnik stopu.Ten czujnik włącza

oraz odcina dopływ prądu.

Dobra gniazdo mamy załatwione czas na wtyczkę:

Wtyczkę tak samo montujecie co gniazdo w tym przypadku nie możemy ominąć L pozycyjnej oraz Prawej pozycyjnej!!

Dziękuje za wysłuchanie trochę się rozpisałem ale chyba każdy mam na dzieje to zrozumie -_-

Edytowano przez David-Rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
Napisano (edytowany)

Mało jeszcze widziałes 

przyczepa  przystosowana do przewozu ludzi  maiała podłaczenie pod klakson  dla bezpieczenstwa pasażerów (osoby na przyczepie modły nacisnać przycisk klaksonu)

 

to co zamiesciłes to gniazdo samochodowe 

ciagnik nie ma podziału na pozycyjne lewe i prawe 

zamiast kopiować  z neta to sie troche poucz

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W którym dziale "elektroniki " jest gniazdo przyczepy w ciągniku. Doucz się trochę dopiero poprawiaj innych.

Twój opis gniazda nie zrobił na mnie najmniejszego wrażenia.

Widzę, że nie dociera to do Ciebie, że tak tu jest oryginalnie i tyle.

Myślałem, że douczysz się trochę, ale jesteś zamknięty na wiedzę innych.

Sądziłem, że sam to zrobisz, odsyłam Cię do schematu elektrycznego Władymirca, może to w końcu cię przekona.

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

W którym dziale "elektroniki " jest gniazdo przyczepy w ciągniku. Doucz się trochę dopiero poprawiaj innych.

Twój opis gniazda nie zrobił na mnie najmniejszego wrażenia.

Widzę, że nie dociera to do Ciebie, że tak tu jest oryginalnie i tyle.

Myślałem, że douczysz się trochę, ale jesteś zamknięty na wiedzę innych.

Sądziłem, że sam to zrobisz, odsyłam Cię do schematu elektrycznego Władymirca, może to w końcu cię przekona.

Pozdrawiam.

Naucz się czytać a nie gadaj głupot.Gniazdo w ciągniku a wtyczka w przyczepie!!

Jeśli masz stałe napięcie(oryginalne) to miej se twój ciągnik twój problem.Jeśli ktoś chcę żeby działo

dobrze to se poczytajcie  to co wyżej napisałem. 

Połowę z tego i tak nie wiesz bo zadajesz głupie pytania na których powinieneś się znać.

Widzę że dalsza ta rozmowa do niczego nie zmierza niech ktoś zamknie ten temat dla 

dobra Elektroniki -_-

Edytowano przez David-Rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Człowieku  ty nie  rób  z  siebie  gorszego durnia niż  jesteś  :P

-We  władku nie  ma  nic  z elektroniki  :P - nie używaj wyrazów  których znaczenia nie rozumiesz  :D

jest  oryginalnie  w każdym władku i  nie przeszkadza  to  w prawidłowym  działaniu wszystkich  świateł  :P Klakson jak  koledzy pisali  tez  jest i  też  nie  ma  wpływu na działanie świateł  :D

Najgłupsze posty  to piszesz ty  i nie udzielaj sie juz proszę  :D

 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Poziom elektroniki we władku  jest za wysoki na nasze rozumowanie dlatego jej nie zauważamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Powiedział co wiedział.Nie nazywaj mnie za durnia bo sam do niego pasujesz -_-

Edytowano przez David-Rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
David-Rolnik nie sprzeczaj cie z nami ze wladki nie maja stalego napięcia i sygnału na gnieździe wladki tak miały i koniec! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Powiedział co wiedział.Nie nazywaj mnie za durnia bo sam do niego pasujesz -_-

Tak  tak ... lekarz kazał sie nie sprzeciwiać... :D  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

do dziś tak jest ,tylko w nowych jest juz jako dodatkowe w osobnym gnieździe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się kłócić. Panowie... i Panie jeśli są... Wszyscy macie rację. Nie wiem jak było oryginalnie we Władku ale jeśli chłopaki piszą, że tak jest (stały +) to widocznie to sprawdzili i widocznie tak założył producent w tamtych czasach, widocznie miał ku temu powody. Co do poprawności podłączenia gniazda kolega też ma rację, jest tak jak opisał, prawa pozycja, lewa, itd... Jeśli ktoś używa jednej przyczepki do samochodu i do ciągnika, jak np ja to ma podłączone gniazdo jak w samochodzie, jeśli ktoś ma inaczej (nie wiem jak jest w rolniczych przyczepach, czy inaczej czy tak samo?) i mu to pasuje to też OK. Jeśli światła działają poprawnie to po co się kłócić? Jeśli nie działają to najprościej podłączyć wg obowiązujących schematów. To tylko koniec końców 5 przewodów, a mogłoby być 13...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Widzę że żaden z Was nie wpadł na pomysł aby zajrzeć do instrukcji obsługi Władka :) Jest tam jak byk opisane wszystko.

Opis będzie do zdjęcia które wrzucił michal1993 na pierwszej stronie.

1 - Lewy kierunek

2- Sygnalizacja(Nie wiem dokładnie po co ale kabel faktycznie idzie do sygnału dźwiękowego)

3- Masa

4- Prawy kierunek

5 - Oświetlenie wnętrza przyczepy!!( Powód kłótni kilka postów wyżej, pewnie dlatego jest stałe napięcie bo przyczepa wyposażona w takie oświetlenie będzie miała jakiś wyłącznik)

6 - Stop

7 - Światła pozycyjne

Dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      W tym temacie proszę specjalistów w dziedzinie elektromechaniki o dodawanie informacji i schematów połączeń najczęściej występujących urządzeń elektrycznych w ciagnikach i maszynach. Jest to temat wyłącznie dla użytkowników posiadających dużą wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie, dlatego proszę nie zadawać tutaj pytań. Wszystkie tego typu posty będą usuwane. Chcemy tutaj zgromadzić podstawowe informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj