News
Danger

Filtr i zawór trójdrożny opryskiwacza - jak zmodyfikować ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Filtr
Danger    1

Dotyczy filtra i zaworu trójdrożnego z poniższego zdjęcia.

Posiadam opryskiwacz 400/12 z filtrem bez ssania który muszę dostosować do pobierania wody z zewnętrznego zbiornika,

w związku z tym mam kilka pytań:

-na jakiej zasadzie odbywa się pobieranie wody przy użyciu takiego filtra ?

-do którego króćca podpina się wąż ssawny ?

-na jaką funkcję przełącza się rozdzielacz ?

-do czego służy zawór odcinający w tym filtrze, w starszych typach go nie ma ?

-czy może lepszym wyjściem będzie zakup zaworu 3-drogowego, jeśli tak to gdzie się go wpina ?

68448806273656265643_thumb.jpg

Edytowano przez Danger

ptaszyna    143

Jak chcesz ciągnąć wodę z zewnątrz, to wystarczy zawór trójdrożny, może być jak podałeś. Trzeba go wpiąć między pompą a zbiornikiem. Dolne wyjście podłanczasz do ssania pompy, jeden bok pod zbiornik a drugi bok do węża ssącego zewnętrznego źródła. Potem tylko przestawiasz w lewo lub prawo i pompa ciągnie ze zbiornika lub z innego źródła

rafff24    27

ten niby zawór w filtrze jest raczej do odcięcia zbiornika w przypadku awarii pompy, tak żeby wyciągnąć pompę do naprawy i nie musieć spuszczać cieczy z opryskiwacza, choć może są inne wersje,

Wiadomość z agroFakt.pl

asharot    232

Do napełniania zawór 3-drogowy jak najbardziej OK, ale ten filtr to raczej do tego się nie nadaje choć ma nazwę ssawny.

Próbowałem się kiedyś w to bawić przy użyciu takiego filtra ale niestety lipa,

musiał by być zawór który odcina na czas napełniania dopływ cieczy ze zbiornika do filtra wtedy może zdało by egzamin.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Vril
      Witam

Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.

Znalazłem takie oferty:

Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto

Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto

Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto

Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.

Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla

nikt nic nie poradzi ?
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy kupiłem opryskiwacz evrard meteor i posiada on komputer regulator i czy ktoś na forum umie to obsługiwać albo posiada instrukcje. Wrzucam foto sterownika
    • Przez Obikey
      Witam,
      proszę Was koledzy o opinie na temat tych dwóch opryskiwaczy:
      Berthoud
      czy
      Tecnoma
      ???

Który z nich bardziej opłaca się kupić? Jakie macie opinie na temat tych marek, modeli...
      Czy jest coś,na co powinienem zwrócić uwagę oglądając te opryskiwacze? czy może polecacie coś innego?
    • Przez PAWOO
      Chciałbym się dowiedzieć jakiś opinii o tym opryskiwaczu ponieważ jestem zainteresowany kupnem.
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.