Mf255fan

Brama przesuwna wraz z furtką

Polecane posty

Mf255fan    9

Witam chciałbym sb zrobić bramę przesuwną z furtką tzn furtka przesuwała by się razem z bramą, tylko nie wiem jak to zgrabnie rozwiązać może macie jakieś pomysły? Potrzebuje takiego patentu ponieważ mam bardzo wąską działkę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Normalnie furtka w  świetle bramy, czyli w środku bramy przesuwnej, w konstrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

Zapomniałem dopisać że nie chcę takiej wysokiej konstrukcji bramy, tylko w normalnej wysokości płotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

Patrząc od strony drogi to droga do garażu jest zaraz przy prawej krawędzi działki i nie mam możliwości przesunięcia jej nawet o 1m w lewo kosztem furtki.Po lewej stronie znowu musi być przeciwwaga bramy więc furtka musiała by się przesunąć o jakieś 1,5m a tam znowu rów,Więc jedynym wyjściem jest furtka razem z bramą

myślałem żeby profil bramowy dać na całej długości, tylko wtedy będzie taki próg w furtce. Sam już nie wiem jak to rozwiązać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Raczej ciężki temat. Tak jak piszesz jedynie profil na dole, ale będzie próg. Jeżeli możesz to zrób w całości i porostu uchylaj ten metr żeby przejść.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Jak robisz bramę do 1,5 m to nie rób furtki mała waga bramy  łatwo będzie ją odsunąć. Moja jest wysoka 2,5  i szeroka 4,10 jest ciężka konstrukcją pokrytą blachą ocynkiem i swobodnie się odsuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jakoś nie widzę tego wjazdu  , jaka szeroka ma być ta brama ,  z czego chcesz zrobić , może jednoskrzydłowa otwierana na bok i temat furtki ogarnięty, maszynami będzie przejeżdzane czy tylko osobówka, zbyt wiele niewiadomych by coś poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MirekJ    0
Napisano (edytowany)

Brama skrzydłowa nie potrzebuje dodatkowej szerokości na otwarcie a można jedno skrzydło zrobić harmonijkowe i jest furtka. Można też zrobić jedno skrzydło węższe jako furtka a drugie szersze i po otwarciu obu jest szeroki wjazd. W przypadku bramy przesuwnej można furtkę pod kątem 90 stopni względem bramy od strony przeciwwagi i wchodzić przez furtkę przy zamkniętej bramie a przy otwartej przez bramę. Lub tak :

http://www.ogrodzeniabielsko.com/images/bramaifurtkarazem.jpg

Edytowano przez MirekJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A ja mam pytani odnośnie napędu do bramy przesuwnej warto robić samemu cy lepiej to wszystko kupić dodam tylko że planuję zrobić i zamontować bramę 8,5m w świetle i będę chciał by otwierała się na pilot ale pilot zrobi mi brat i tu pytanie czy ta zabawa ma sens i czy koszta mogą być niższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MirekJ    0

Miałem zrobiony napęd na napędzie z amerykańskiego elektrycznego wózka paletowego, zdalne sterowanie jednokanałowe plus zmiana biegunów na przekaźnikach żeby pracowało w dwie strony. Były też wyłączniki krańcowe, pracowało z 10 lat aż się ślimak wytarł i koniec z napędem.

Od jakichś 6 lat mam napęd http://www.elektrobim.pl/sklep/naped-bramy-przesuwnej-automat-kse380/

pracuje bezawaryjnie , dokupiłem tylko dodatkowe piloty bo zostały zgubione.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

A ja mam pytani odnośnie napędu do bramy przesuwnej warto robić samemu cy lepiej to wszystko kupić dodam tylko że planuję zrobić i zamontować bramę 8,5m w świetle i będę chciał by otwierała się na pilot ale pilot zrobi mi brat i tu pytanie czy ta zabawa ma sens i czy koszta mogą być niższe

a bramę robisz sam?

Nie orientujesz się w kosztach większych bram? Powiedzmy 9-10metrów?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

Skrzydłowa odpada (nie ja o tym decyduję) ale jest to nagórce tzn dość nieciekawe nachylenie (jak to u nas na podhalu).Narazie zastanawiają się czy furtka jest konieczna. Brama w świetle miala by ok 5,5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A w jakich cenach jest u was profil bramowy 80x80 pod rolki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

a bramę robisz sam?

Nie orientujesz się w kosztach większych bram? Powiedzmy 9-10metrów?

 

Tak bramę sam zrobię a co do kosztów to wcale się nie orientuję robię sam choćby z tego powodu że koszta się rozłożą w czasie a nie jak firma zrobi to od razu trzeba wyrzucić całą kasę i do tego vat itd a że sam umiem spawać nie najgorzej to na co przeplacać materiały taż mam tanio dostępne więc jazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do tej bramy przesuwnej z furtką. Ja u siebie zrobiłem w ten sposób że brama jest oddzielnie i furtka jest oddzielnie. Patrząc od strony ulicy wygląda to tak że z lewej strony mam bramę przesuwną jakieś 5 metrów następnie jest słupek na którym wspiera się brama po zamknięciu i do którego zamyka się furtka i za słupkiem jest jeszcze 1.2 metra furtka. I teraz najważniejsze słupek u mnie jest wyjmowany. Także po wyjściu słupka mam jakieś 6.2-6.3 światła całego wjazdu.
Ja zrobiłem tak bo nie zawsze potrzebuję całej szerokości wjazdu.
Jak Ty potrzebujesz całego światła wjazdu to zrób furtkę na końcu bramy tylko bez progu. Czyli do brzegu bramy zawiasy i masz już furtkę. Tylko musiałbyś zrobić jakieś ryglowanie furtki na czas otwarcia bramy i przy końcu szyny dać kółko podporowe żeby brama miała się na czym wspierać jak będzie zamknięta a furtka będzie otwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jeśli furtka nie jest koniecznością , a ma być napęd to są automaty do bram z funkcją furtki (moja przynajmniej ma chociaż nie korzystam bo mam odrębną furtkę) no i trzeba by jeszcze jakiś dzwonek ( przycisk do dzwonka ) na słupku jak sąsiad przyjdzie na kawę , by nie wrzeszczał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akro    2

No to furtka nie standardowej wysokości tylko na wysokość bramy, tylko bez zamknięcia futryny od góry. Pewnie da się coś takiego zamówić, Napęd to jakiś BFT dobierzesz i będzie cacy. Jeśli chodzi o bramę to chyba Twoje oczekiwania kwalifikują się pod specjalne zamówienie. Ewentualnie jakieś inne pomysły wchodzą w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj