GrabekSto

Valtra t174e vs New Holland T7.200

Polecane posty

GrabekSto    5

Witam chcę kupić ciągnik na prow i najprawdopodobniej będzie to valtra t174e versu ciągnik za 370tyś bez negocjacji od agrotechnik tafiły chciał bym się zapytać posiadaczy innych valtr lub podobnych ciągników tej marki jak z awaryjnością spalaniem czy kupili by jeszcze raz ciągnik własnie tej marki.

W grę wchodzi jeszcze new holland t7.200 ciągnik na autopower cena narzucona przez dilera perkoz 340 tyś i też mnie ciekawi czy jest to bardzo awaryjny ciągnik czy dużo spali  ciągnik ten będzie głównym koniem pociągowym

ps.valtra jest na normalnej skrzyni ponieważ diler nie poleca mi bezstopniowej od valtry a z new hollandem na odwrót i valtra jest 20km większa bo tylko ona ma funkcje eco co przy moich oddalonych polach jest w sam raz w transporcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

New holland na jakiej normie emisji spalin? tier 4b?


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roollnniikk    0

witam :) a oglądałeś jaką mają ofertę w Stawiskach ? Moim zdaniem jest to dobry serwis. Chciałem kupić tam prasę ( używana ) i pełen profesjonalizm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Valtra ma osobny olej dla skrzyni biegów i osobny dla hydrauliki także nie ma ryzyka że zmieszają się różne oleje i dojdzie między nimi do jakiejś reakcji.

W NH nie jestem pewny ale skrzynia i hydraulika chyba korzystają z tego samego oleju,jeśli to prawda to Valtra będzie lepsza.

Porządny,czysty olej to podstawa przy dzisiejszych skomplikowanych skrzyniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrabekSto    5

witam :) a oglądałeś jaką mają ofertę w Stawiskach ? Moim zdaniem jest to dobry serwis. Chciałem kupić tam prasę ( używana ) i pełen profesjonalizm 

Własnie ja ją kupuje je od Stawinskich tylko ze ogółem ta firma się nazywa Agrotechnik Trafiły- tak pisze u mnie na prasie Lely Welger rp r445 .Prawda pełen profesjonalizm kupiłem od nich siatkę do prasy to nie było problemu z przywiezieniem w termin i była lux zapewne zostanę już przy sprzęcie Lely i może w przyszłości kupie Fliegla.

Z New Hollandem to trochę taki koleś dziwny się zdaje, jak by szczerze nie mówił ;) Dam taki przykład rozmawialiśmy na temat silników i powiedział ze silnik FPT jest prawie w każdej marce ja wtedy powiedziałem ze może i dobre są to silniki ale za to paliwożerne, a on na to że czytał jakiś artykuł ze Puma CVX i Magnum CVX okazały się najoszczędniejsze w transporcie- trochę mnie to zdziwiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

CNH mają opinie bardzo oszczędnych i w testach naprawdę są w czołówce tylko jak nie masz jakiś górzystych pól to nie wiem czy jest sens żebyś pchał się w bezstopniówkę i lepiej byłoby wybrać NH na stopniowej skrzyni.


Bo jak są góry to wtedy bestopniówka jest dużo wygodniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi o ten nowy PROW co jeszcze nie ruszył?? A ty juz podejmujesz odtateczna decyzje co wybrac ?? Gratuluje optymizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po pierwsze tego typu tematy już są. Jeśli by tak każdy zaczął powstało by ich tyle ile jest modeli ciągników do potęgi jaką jest liczba szt wszystkich modeli.

Po drugie wystarczy wejść w jego galerię aby się przekonać że jest to dzieciak który zerwał się z choinki, a świadczy o tym pierwszy lepszy cytat z jego galerii:

Silnik cały ? cały skrzynia cała hydraulika nie przerywa nic nic dobrze podnosi wszystko co ja będę ci mówił co cie popsuło żadnych poważnych awarii nie było lampy po pękały ale co to za awaria ? części jak na kilogramy i do tego bardzo tanie

Pozdrawiam

A i jak nie masz co robić to idz grać w minecrafta a nie hejtujesz  

Kto wie co to jest minecraft? Domniemam że jest to jakaś zabawka, być może multimedialna, więc kto może znać jej nazwę? Proste, dzieci.

Oraz tytuł tematu jest też co najmniej dziwny, a na pewno sensacyjny. ,,Ostateczna decyzja,, jak to brzmi, kto się nie skusi wejść?

 

Wniosek jest jeden zamknąć net idiotyczny temat i ukrócić zabawę dzieciakowi. I nie to żebym miał coś do dzieci, ale nie powinno im się na wszystko pozwalać a uczyć dobrych manier.

 

+1 pkt za prowokowanie do kłótni

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrabekSto    5

Jak chcesz pogadać do podaj adres tsa to pogadamy a i nie baw się w admina bo nigdy im nie będziesz  i w minecrafta grają również starsze osoby z że ty nie wiesz co to jest to znaczy że jesteś zacofany. Wyczuwam tu pewny ból pewniej części ciała a do kolegi z góry nabory na prow już startują i już można pisać 

+1 pkt za cytowanie poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak na razie to sa tylko zapowiedzi a nie konkretna data i warunki. Takze nie rozpedzal bym sie tak na twoim miejscu bo
mozesz sie rozczarowac. Tez chcialbym kupic pare maszyn z tego prowu jednak juz kozystalem wczesniej i wiem ze to nie takie hej siup. Spieszysz sie tak z wyborem bo pewnie dieler chcialby juz zaliczke, odradzal bym ci to gdyz mozesz zmarnowac kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrabekSto    5

No wiadomo mogą odrzucić wniosek ale też przyjąć wiadomo można te 2 tyś stracić ale ciągnik jest mi bardzo potrzebny i mówią że ma być to ostatni nabór nawet jak mnie nie przyjmą to trzeba myśleć o kredycie

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napewo zadatek za taki ciągnik bedzie wiekszy niz 2tys. Po drugie napewno w tym roku nie rozpatrza twojegp wniosku a dieler bzdzie naciskal abys kupywal bo dluzej go tobie nie bedzie trzymal z reszta jak maja byc przetargi nie wiesz czy kupisz akurat ten badz od tego dielera. I po co ten stres radzil bym na spokojnie a nie sluchac dielera zeby juz zadatkowac bo zdrozeje nie wiadomo ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak chcesz pogadać do podaj adres tsa to pogadamy a i nie baw się w admina bo nigdy im nie będziesz  i w minecrafta grają również starsze osoby z że ty nie wiesz co to jest to znaczy że jesteś zacofany. Wyczuwam tu pewny ból pewniej części ciała a do kolegi z góry nabory na prow już startują i już można pisać 

[...] jeśli ferie ci się zaczęły to bierz sanki i na dwór, a nie kisisz się przed kompem i bujasz w obłokach o ciągniku za 400 tys zł. Jeśli chcesz przyjeżdżaj pogadać. Miastków Kościelny, gdy już będziesz dzwoń pod nr 504642908 a wyjdę do bramy.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

Miałem na testach valtre t 174 oraz new Hollanda t7210 auto Command. I powiem Ci tak ze zawaryjnoscia to obydwa te ciągniki cieszą się dobrą opinia i sam nie wiem który z nich bym wybral bo za te 40 tys mniej co trzeba dać za new Hollanda to by sie kupilo do niego jakas maszyne. Ale pod wzgledem komfortu to wybralbym valtre , ponieważ lepiej mi się nią jezdzilo lepszy komfort amortyzacji i wgl, a przede wszystkim to spalanie w pług kuhn 102 na takiej zeje.....ej górze spalila tylko 16,5 l , a new Holland na podobnym kawalku spalil 20l , nie wiem moze dlatego ze nie bylo przy nim żadnego przedstawiciela i nie miał kto pokazać co i jak. W new hollandzie dużo wygodniej w kabinie chodzi mi o miejsce i ergonomie, a przede wszystkim wszystko w dźoju nie trzeba ręką latac i szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrabekSto    5

[...] jeśli ferie ci się zaczęły to bierz sanki i na dwór, a nie kisisz się przed kompem i bujasz w obłokach o ciągniku za 400 tys zł. Jeśli chcesz przyjeżdżaj pogadać. Miastków Kościelny, gdy już będziesz dzwoń pod nr 504642908 a wyjdę do bramy.

Po pierwsze to kultury trochę po drugie za 370 tyś a po 3 zadzwoniłem z ciekawości pod ten numer to jakaś baba się odezwała to chyba była twoja mama 

kolega mati171892 wreszcie jedna z osób która coś podała ciekawego a nie ma bóle pewnej tylnej części ciała tak trzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Do cięższej roboty lepsza Valtra, silnik ponad 7 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a aj bym brał pod uwagę case puma cvx 145 i 160 napewno techpom krzywonoś przebije cene New holland ( jak nazywa sie przedstawiciel z perkozu który chce  ci sprzedac ciagnik?) inną sprawą jest to  ze jest jeszcze diler Mirtrans płoskinai i oni za pume 170 cvx(czyli wieksza rama ciagnik  o rozmiar wiekszy) w tamtym roku sprzedawali za 300 netto. Wiec jesli bedziesz rozważał zakup ciagnika to napewno nie warto dac za t7.210 AC - 340 netto bo jest to cena abstrakcyjna i kazdy poważny diler jak za  tyle sprzeda ciagnik to solidnie sie usmieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrabekSto    5

Chyba zostanę przy valtrze bo podoba mi się ze ma taką solidną ramę podobno mało pali tylko ciekawi mię z tą mocą bo dilerzy case i new hollanda mówią że są zamulone ze case 150 km jest tak samo mocny a nawet i mocniejszy od tej t174 

perkoz arkadiusz czopkowski ja miałem też oferte z poltech case puma 145 cvx do full wypasu brak gps to oferta 335 tyś netto więc nie wiec chyba oferta new hollanda nie jest tak wygórowana i pytałem sie o case puma tez 170 km to powiedział mi 360 tyś więc ktoś dostał solidny upust skoro mówisz że za 300 tyś netto poszedł.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

na case mozna dostac solidny upust tylko trzeba jechac do dilera i pomeczyc zarówno mirtrans jak i techpom  dla klienta robia solidne upusty, ale wiadomo negocjowac trzeba i juz

Co do valtry maszyna solidna i całkiem ładna silnik sisu tezma dobre parametry wiec byłby to pewnie bardzo dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Jak dla mnie puma 145 która miałem na testach jest zdecydowanie za słaba i na pewno nie ma tych 145km w pracach polowych. Może i w transporcie to jest czołówka ale w ciężkich pracach bez boosta u mnie poległ. Dużo gorzej spisał się niż mój 12letni 135km new holland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Ten handlowiec z NH to jakiś nowy jest, AutoCommand w NH ja bym sobie odpuścił(pobiera trochę koni, trzeba o nią dbać, droższy zakup) tym bardziej że ma być to główny koń.Napisz mi skąd mniej więcej jesteś to może coś doradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
    • Przez CaseBizon
      Witam co może być przyczyną tego że na komputerze pokazuje że jest otwarta klapa Ale czasami jest dobrze? Przez to zaczyna wcześniej owijac siatka. Który czujnik jest za to odpowiedzialny? Drugim moim problemem jest to że prasa nie liczy wszystkich bel, dzieje się tak jakoś rok po kupnie. Kupiliśmy ja nowa.
    • Gość
      Przez Gość
      witam, ile w przybliżeniu kosztuje wystrojenie kombajnu new Holland do koszenia kukurydzy? heder, sita itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj