Fendt308lsa

Siewnik polanin

Polecane posty

Fendt308lsa    424

Witam interesuję mnie siewnik polanin z lat prl czy siewniki były dobre widziałem ostatnio dość przyzwoitą cene za ten siewnik i dobry stan interesuję mnie zapotrzebowanie mocy do takiego siewnika siewniki były 4 metrowe i 6 metrowe w necie widziałem ze 6 metrowy siewnik potrzebuje 50kw to jakas pomylka czy co :D jak pytalem ojca to gadal ze w pgrz tymi siewnikami robili 90-atkami albo 12-stkami bez napedu siewniki są ciągane ktoś powie wady zalety tych siewników i zapotrzebowanie mocy :P do obu siewników mój kolega interesuję sie kupnem tego siewnika. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Polanin1 ma zapotrzebowanie na moc od 50 do 75KM waga prawie 2tony + 800KG zboża czyli 60tką tego nie utargasz natomiast jakis z 4x4 da spokojnie rade hydraulicznie składany ,wydajny 5 ha /h a podzespoły od poznaniaka więc bez stresu ,pisze o 6metrowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Dzięki za info 60ątka to bym bał się to zapiąć :D mam fendta 85 km ale jeszcze zastanowie się nad kupnem stan dobry cena nie taka wielka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja akurat jestem zwolennikiem agregatów uprawowo siewnych ,jeden przejazd i gotowe a plusy to równe wschody i nie przesuszasz gleby ,ale wszystko w zależności od potrzeb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka lat taki siewnik, na początku pracował z Ursusem 902 a później Zetorem 7211 i dawał śmiało radę. Maszyna owszem ciężka ale ciągana na 4 kołach więc ciężar sie rozkłada. Ze 2 lata probowałem sprzedać ten sprzęt więc ostro sie targuj bo ciezko o kupca na taki sprzet. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

50kW to ok 80KM

na takie maszyny nie ma już kupca, więc jeśli ktoś chce się pozbyć to odda w cenie złomu

 

nie lepiej poszukać zachodniego takiej szerokości, 4m bez problemu można znaleźć, a i 6 m można trafić


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Tylko sprzedawca sprzedaje w bardzo dobrym stanie nawet niektóre rzeczy od siewnika nowe ma sprzedaje bo w gospodarstwie coś tam zmienia :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 17.01.2016 o 17:05, izydor6280 napisał:

50kW to ok 80KM

na takie maszyny nie ma już kupca, więc jeśli ktoś chce się pozbyć to odda w cenie złomu

 

nie lepiej poszukać zachodniego takiej szerokości, 4m bez problemu można znaleźć, a i 6 m można trafić

Pomyłka co do mocy  81 KM to 60 KW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 16.01.2016 o 17:17, Fendt308lsa napisał:

Witam interesuję mnie siewnik polanin z lat prl czy siewniki były dobre widziałem ostatnio dość przyzwoitą cene za ten siewnik i dobry stan interesuję mnie zapotrzebowanie mocy do takiego siewnika siewniki były 4 metrowe i 6 metrowe w necie widziałem ze 6 metrowy siewnik potrzebuje 50kw to jakas pomylka czy co :D jak pytalem ojca to gadal ze w pgrz tymi siewnikami robili 90-atkami albo 12-stkami bez napedu siewniki są ciągane ktoś powie wady zalety tych siewników i zapotrzebowanie mocy :P do obu siewników mój kolega interesuję sie kupnem tego siewnika. pozdrawiam.

Udało się kupić siewnik ? Zadowolony z zakupu ?

Dnia 16.01.2016 o 17:28, Tomasz78 napisał:

Polanin1 ma zapotrzebowanie na moc od 50 do 75KM waga prawie 2tony + 800KG zboża czyli 60tką tego nie utargasz natomiast jakis z 4x4 da spokojnie rade hydraulicznie składany ,wydajny 5 ha /h a podzespoły od poznaniaka więc bez stresu ,pisze o 6metrowym

Pomyłka taki siewnik waży co najmniej 2300 kg, pojemność skrzyni na ziarno 1100 dm 3. Zapotrzebowanie mocy co najmniej 100 KM. A tutaj masz szczegółowe dane https://www.uniamachines.com/pl/produkty/siewniki/38-mazur#specyfikacja_techniczna

Edytowano przez Lexion1012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj