rafalt1717

C-330 - widlak - pompa podnośnika

Polecane posty

rafalt1717    1

Witam, w naszych ciapkach jest oryginalnie pompa o wydajności 20l z tego co pamiętam. Jaką wzmocnioną pompę do pracy z widlakiem i jakiego producenta i o jakim przepływie proponujecie zakupić do pracy z widlakiem? Będzie dźwigał kisteny około 500kg. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ile tych kisten dziennie i w jakim tempie? Jeśli nie zależy Ci bardzo na czasie to każda pompa da radę, ale jeśli masz zamiar ładować na czas naczepę 33 paletową to różnica pomiędzy zewnętrzną pompą 60l i z zewnętrznym rozdzielaczem ustawionym na ciśnienie 175 bar a standardową 20l i ciśnieniem 110 bar (bo tyle ma ciapek) będzie wielka. Wydajność może zwiększyć się nawet dwukrotnie, czyli czas załadunku będzie dużo krótszy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalt1717    1

Będzie zwoził z rządka takie kisteny, nie będzie ładował na czas i załaduje w sezonie może z max. 70 takich kistenów jeżeli poszedłby do kogoś na robotę. Nie musi być mistrzem szybkości, bardziej zależy na sprawności i wytrzymałości pompy. Mechanik zalecił założyć wzmocnioną pompę i teraz ja mam zdecydować jaką. Myślałem o Hylmecie 28l o ciś. nominalnym 10MPa i maksymalnym 12MPa. Dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja  proponowałbym  taką , 32 litry  16Mpa  ciśnienie  robocze  20  maksymalne.

   

 
Wydajność: 32 litry/minutę* Objętość geometryczna: 20 cm3/obr. Kierunek obrotów: lewy Zakres obrotów: 800 - 2500 Ciśnienie nominalne: 16 MPa Ciśnienie maksymalne: 20 MPa Numer porównawczy: 42/43-129/2, PZ2-AS-20L

 

 

 

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwic2tbU9avKAhWjpnIKHfoeDuEQFggbMAA&url=http%3A%2F%2Fsklep.hylmet.pl%2Fpompa-hydrauliczna-wzmocniona-ursus-c-328-c-330-pzs-a-s20wzm-4337-1292-pz2-as-20l-p-6.html&usg=AFQjCNHkh9pkIIVaER52RRfXAMObSDAzkg

 

 

 

 

 

Trzeba  też troche podłożyć  po  zawór  , ale  z głową , najlepiej  zmierzyc  ciśnienie  na wyjściu 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalt1717    1

To jakie ciśnienie na wyjściu ustawić? Żeby to wszystko wytrzymało. Te aluminiowe pompy są lepsze od żeliwnych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Aluminiowe  wytrzymuja  wyższe cisnienie , ustawić  tyle  co  nominalne  ciśnienie  pompy- czyli 160  atmosfer.

 

Można  dodać max  z 10% ...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ta, którą proponuje @mariuszd93 będzie dużo lepsza, bo wydajniejsza.

Mam dwa lata z Hylmetu zewnętrzną pompę o wydatku 60l, także aluminiowa i mogę śmiało polecić, są wytrzymałe.

Jak przy wszystkich pompach, aby działała bezawaryjnie dość długo potrzebuje dość dobrej filtracji oleju, a tu ciapek potrzebowałby dodatkowy filtr powrotny z filtracją minimum 25 µm przy takim ciśnieniu, bo ten ssawny siatkowy to co najwyżej komary zatrzyma. (ten filtr nie jest konieczny, ale wskazany)

Co do ciśnienia to przy oryginalnym rozdzielaczu 150 bar max. Przy 160 bar ten zawór przelewowy w ciapku jest na sztywno.

W tym przypadku najgorszym elementem będzie rozdzielacz w ciapku, który nie jest mistrzem w przepływie, zbyt cienkie otwory wewnętrzne będą powodowały niepotrzebne duże opory dla takiego ciśnienia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja tez bym Ci polecil ta 32l z hylmetu mam juz kawal czasu i polecam. Cisnienie tak jak pisze AlaCapone przy ok 160-170bar zawor sie zamyka w oryginalnym rozdzielaczu jak chcesz dac osobny rozdzielacz to podlacz go bezposrednio pod pompe a powrot pod oryginalny rozdzielacz wtedy to dziala sprawniej no i bardzo duzo zalezy od oleju ja mam UTTO czyli dosc zadki i naprawde bez porownania.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W  rozdzielaczu też  jest  zawór  , ustawiony  prawdopodobnie na  około  180  atm ,

powinno byc  w danych  -jesli nowy kupujesz 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja mam 3 sekcyjny i ta pompe cisnienie ok 170 tylko jest jedno ale na gestym oleju w temp ponizej 0 tur z krokodylem baaaardzo wolno opadal pomino ze mialem wolny splyw wymienilem olej na zadszy jak pisalem wyzej i problem znikl i splyw wpiety w rozdzielacz.To tak dla informacji lub zastosowac rozdzielacz o wiekszym przeplywie.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a co myslicie o pompach warynski ?

to dobra firma, ma ktos taka pompe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Warynski tylko daje swoja sygnature i cene on ich nie robi pewnie taka sama pompe mozesz kupic za 50zl taniej tylko bez sygnatury. Wiem bo zanjomy ma sklep i ma tez warynskiego sprzedaje mowil ze to tylko rozni cena no i sygnatura nic wiecej. Kupilem lemiesze ze stali borowej warynskiego to powiem szczerze z gowna robione a nie stali borowej nie wytrzymaly 1/3 tego co oryginalne Unii a w cenie roznica 10zl.
Najlepsze pompy robi Hylmet.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3
Napisano (edytowany)

Miłosz podawanie takich wiadomości bez potwierdzenia to trochę słabe jest Mam założoną pompę Waryńskiego w ciapku w zasadzie chyba od czasu kiedy się pojawiła na rynku. Sprawuje się bez zarzutów, jestem bardzo zadowolony. Podaj namiary na sprzedawcę o którym wspomniałeś - zapytam czy mógłby wskazać, którą dokładnie pompę można kupić o te 50 zł taniej i będzie TĄ SAMĄ pompą. Z chęcią zamówię ją od niego dla dziadka. Z tego co wiem firma Waryński od lat robi pompy dla budowlanki. Uważasz, że firma robiące tak wielkie pompy miałaby trudności z wykonaniem takiej "pompeczki"? Litości Co do lemieszy to pozwolę sobie nie komentować, ale w galerii można znaleźć o wiele bardziej wymowne i merytoryczne opinie - zarówno te krytykujące jak i te pochlebne.

Edytowano przez robert1100

Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Jak chcesz to zrobię Ci zdjęcie lemieszy Unii po 40ha i waryńskiego po 9,5ha dokładnie wtedy będziesz miał bardzo wymowną opinię. No i czy w stali borowej da się wywiercić otwory wiertłem średniej jakości kupionym w pierwszym lepszym sklepie??? Chyba nie a ja bez problemu zrobiłem otwory pod dłuto czyli jakość tej stali boropodobnej mowi sama za siebie. Co do pomp to waryński robi pompy dla budowlanki i niech by tego się trzymał bo robił dobrze i w miare solidnie. 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Miłosz podawanie takich wiadomości bez potwierdzenia to trochę słabe jest Mam założoną pompę Waryńskiego w ciapku w zasadzie chyba od czasu kiedy się pojawiła na rynku. Sprawuje się bez zarzutów, jestem bardzo zadowolony. Podaj namiary na sprzedawcę o którym wspomniałeś - zapytam czy mógłby wskazać, którą dokładnie pompę można kupić o te 50 zł taniej i będzie TĄ SAMĄ pompą. Z chęcią zamówię ją od niego dla dziadka. Z tego co wiem firma Waryński od lat robi pompy dla budowlanki. Uważasz, że firma robiące tak wielkie pompy miałaby trudności z wykonaniem takiej "pompeczki"? Litości Co do lemieszy to pozwolę sobie nie komentować, ale w galerii można znaleźć o wiele bardziej wymowne i merytoryczne opinie - zarówno te krytykujące jak i te pochlebne.

Ciekawe  dlaczego robisz za  adwokata  Waryńskiego? Kupiłem kiedyś pompe  hydrauliczna  do  Zetora  7211  i  nie  spełniała moich oczekiwań ,że  sprzedawca  znajomy  przyjął  zwrot i  wziąłem  Hylmet .

Całkiem inna  bajka  :P

 

Jak chcesz to zrobię Ci zdjęcie lemieszy Unii po 40ha i waryńskiego po 9,5ha dokładnie wtedy będziesz miał bardzo wymowną opinię. No i czy w stali borowej da się wywiercić otwory wiertłem średniej jakości kupionym w pierwszym lepszym sklepie??? Chyba nie a ja bez problemu zrobiłem otwory pod dłuto czyli jakość tej stali boropodobnej mowi sama za siebie. Co do pomp to waryński robi pompy dla budowlanki i niech by tego się trzymał bo robił dobrze i w miare solidnie. 

Też kiedyś  w sklepie  u  znajomego  sprzedawcy,  zastanawiałem sie  nad lemieszami  Waryński  i  Unia [  do TURA]  , Wziąłem  zwykły  pilnik  i  Waryński nie  wytrzymał próby , to gówno nie  stal  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Mógłbyś dać mi namiary na pompe Waryńskiego do Zetora? Szukam i nie mogę znaleźć, a chciałbym zrobić porównanie parametrów.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

@rafalt1717 po pierwsze. Jaki maszt masz założony, bo to ile i jak szybko zależy też od siłowników w tym maszcie, a głównie średnicy tłoka/ów. Co do pompy miałem wzmocnioną z hylmetu, a teraz używam waryńskiego. Jeśli chodzi o hylmet, to miałem problem z oringami w dekielku tylnym srednio 1-2 razy/miesiąc poprostu je rozrywało, panowie z hylmetu nie potrafili wskazać czemu. Wkońcu zmieniłem na wzmocnioną pompe waryńskiego i po problemie. Ja na swoim maszcie (duplex+wolny skok) 2 skrzynie podniose dość szybko, a jedną bardzo szybko. Teraz ten sam problem mam z pompą hylmetu od wspomagania przy silniku 3p. chcialbys cos wiedziec to odezwij sie na pw. postaram sie nagrać film z podnoszenia.
Jeśli chodzi o cześci to moge powiedziec że lepszych nie znajdziesz, jedynie Chełmno może z U-W konkurować, tylko chelmno jest troche droższe. Znajomy załozył kiedyś w C-360 wałek wom I ze Skropola to przy pierwszym właczeniu ze ślęzą (duży kosz, pompa bartolini) zerwało frezy na wałku, ursus chodzi już 3 albo 4 rok.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Ciekawe  dlaczego robisz za  adwokata  Waryńskiego? Kupiłem kiedyś pompe  hydrauliczna  do  Zetora  7211  i  nie  spełniała moich oczekiwań ,że  sprzedawca  znajomy  przyjął  zwrot i  wziąłem  Hylmet .

Całkiem inna  bajka  :P

 

Też kiedyś  w sklepie  u  znajomego  sprzedawcy,  zastanawiałem sie  nad lemieszami  Waryński  i  Unia [  do TURA]  , Wziąłem  zwykły  pilnik  i  Waryński nie  wytrzymał próby , to gówno nie  stal  :P

 

Człowieniu jakim adwokatem?

To tak jakby mówić że wszystkie VW Passaty są do d*py bo gdzieś tam komuś u stryja głowica pękła.

 

Dołączam się do pytania kolegi....gdzie kupowałeś pompę do 7211 Waryńskiego?

Bo ja szukałem jakiś czas temu właśnie takiej i nigdzie nie widziałem.

 

Co do pomp to waryński robi pompy dla budowlanki i niech by tego się trzymał bo robił dobrze i w miare solidnie. 

 

Uważasz że jedna firma nie może być dobra w pompach do budownictwa i rolnictwa ?

 

Dla porównania firma Yamaha produkuje bardzo dobre motocykle jak i bardzo dobre fortepiany :)


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
pooch    61

Czyli czekaj, popraw mnie w razie czego bo dopiero wstałem i nie wiem czy dobrze rozumiem :-)

 

Zamontowałeś pompę niezgodnie z przeznaczeniem, z innym mocowaniem i przede wszystkim innym CIŚNIENIEM nominalnym pracy i później mówisz, ze nie byłeś z niej zadowolony? :) Poważnie? :-)

Jeżeli dobrze załapałem - to brawo TY  :-)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

innym mocowaniem? Ciekawe bo róźnicy nie zauwaźyłem... Ciśnienie ustala zawór -nie pompa


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazejos_2    0

Panowie czy ktoś z Was używał, używa lub spotkał się z rozdzielaczem hydraulicznym na elektrozaworach? Chodzi mi o pracę na takim rozdzielaczu a konkretnie o precyzję pracy. Noszę się z zamiarem rozbudowania hydrauliki w c330 i założenia przedniego masztu (gospodarstwo sadownicze). Hydrauliką chciałbym sterować Joystickiem (mam możliwość za śmieszną kasę w porównaniu do tych z internetu kupić używany od wózka widłowego jungheinrich). Do tego kupić - już nie za takie małe pieniądze :(  rozdzielacz elektryczny, ale boję się precyzję sterowania tj. czy te czasami nie działają tak, że ciężko o minimalne ruchy siłowników np przesuwu bocznego o 4cm bo jak dostają impuls to otwierają się na max i ruch jest gwałtowny. Manualnie jesteśmy w stanie robić to na wyczucie. Co innego Joystick do tura który jest na linki a tylko dzielnik na elektrozaworze, ale o taki nie pytam. Jeżeli macie jakieś doświadczenie z elektrozaworami w rozdzielaczu to z góry dziękuję za opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Przy rozdzielaczu sterowanym elektrycznie trudno niestety mówić o precyzji pracy.

Nie możemy  dozować siły tak jak w rozdzielaczach na dźwignie lub linki.

Sekcje działają na zasadzie 100% lub 0%.

 

 


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Można otrzymać dokładność niemalże milimetrową, ale to wiąże się z rozbudową instalacji hydraulicznej o dodatkowe elementy: regulatory przepływu, regulatory ciśnienia, itd.

Druga opcja - specjalne rozdzielacze z czujnikiem położenia suwaka (sprzężenie zwrotne). Sterowanie za pomocą mikrokontrolera. Takie elektrozawory mają wbudowaną elektronikę sterującą.

 

Pierwsza opcja będzie tańsza, ok. tysiąca. Koszt jednej sekcji takiego rozdzielacza (druga opcja) to kilka tysięcy zł.

 

Większość chciałaby za darmo mieć "bursztynową komnatę". :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj