Polecane posty

Rafal1177    0

Witam, mam dylemat jeśli chodzi o pracę lub ewentualnie studia po szkole średniej. Obecnie jestem w IV klasie technikum na kierunku technik agrobiznesu i myślę co bym mógł po szkole robić. Co do szkoły to uczę się średnio, mam kłopoty z matematyką i angielskim a co do reszty nie jest źle. Jakie byłyby moje możliwości na rynku pracy po zakończeniu szkoły uwzględniając oczywiście pozytywne zdanie egzaminów i uzyskanie zawodu. W jakich dziedzinach mógłbym znaleźć zatrudnienie wiążące się z moim zawodem? Bądź też jakie SENSOWNE studia warto byłoby podjąć? Liczę na waszą pomoc i odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Nie posiadasz gospodarstwa ? To zostaje wyjazd za granicę . Tam bardzo szybko się uczysz języka a nawet lepiej oni umią mówić po polsku niż ty heh 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1177    0

To może opowiem więcej o sobie. Otóż tak:
- posiadam prawo jazdy kat B i T
-mam uprawnienia kombajnisty i maszyn samobieżnych
- pochodzę z 12 hektarowego gospodarstwa
- szanse na przejęcie gospodarstwa- marne
- rentowność gospodarstwa- znikoma

Interesuję się rolnictwem, tj. uprawa ziemi, hodowla zwierząt, mechanizacja i ciężka motoryzacja.

Ciężko mi się z tym pogodzić bo na przejęciu gospodarstwa bardzo mi zależało, ale przez pewne osoby (w rodzinie), które mnie doprowadzają do szału w związku z ,,prowadzeniem" (nie mojego) gospodarstwa, nie wiążę z tym przyszłości. Wiele w związku z tym zrobiłem ale zostałem potraktowany niczym smarkacz, głupek i piąte koło u wozu. Mam takiego traktowania dosyć. Potrafię dbać o sprzęt, godnie go obsługiwać, nie boję się rąk od smaru ubrudzić, drobne naprawy nie stanowią dla mnie problemu, w przeciwieństwie do (dwóch) osób które ,,znają się lepiej" i rządzą kasą.

Dlatego chcę z tym skończyć i pracować dla siebie. Tylko nie mam żadnego pomysłu czym mógłbym się zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Przeglądam czasami oferty pracy i nic ciekawego nie ma w kierunku rolniczym, a jeśli jest to jak w większości ofert wykształcenie wyższe. 

Zawsze można próbować od niższych szczebli typu magazynier w firmach rolniczych o ile CB to wg interesuje. W moim przypadku to skłaniam się tylko ku branży rolniczej, bo inne mogą mnie męczyć. W Twoim przypadku zależy też od tego co lubisz robić, czy wolisz prace fizycznie czy umysłowe, jakie masz ambicje?

 

Ja swoją przyszłość wiążę z rolnictwem i też jestem w IV agrobiznesu. Jestem z tego kierunku bardzo zadowolony i jeżeli miałbym kontynuować studia to też w tym kierunku, gdyż agrobiznes to szeroko pojęte rolnictwo. Dla mnie ciekawym aspektem jest również ekonomika w rolnictwie. Myślałem też kiedyś nad zootechniką, ale wydaję mi się, że mogę mieć tam problemy.

Jak na razie czekamy na maturę, a  później na wyniki. :D

R.03 już zdane, a teoria z R.06 dzisiaj zdana, a jutro praktyka - zobaczymy. :D

 

Co do wyjazdu za granicę to nie chciałbym tego robić, ale życie pokarze.

 

Jak dla mnie bardzo ciekawy temat, więc zapraszam do dyskusji.

 

Edit:

Sam jeszcze nie jestem właścicielem gospodarstwa, ale w to wierzę, że zostanę ok 20 ha. Na początek myślę również o pracy, a studia to zaoczne. Zobaczymy co wyjdzie. 

Podoba mi się Twoje podejście i to, że coś rozumiesz co się dookoła CB dzieje. Gratuluję decyzji lecz wiem, że trudno Ci się z tym pogodzić, bo jeżeli człowiek pracuje na wsi to ofiaruję całego siebie w to co robi. Myślę, że powinieneś sobie w życiu poradzić. :P

Edytowano przez gabrysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1177    0

Gabrysiek- dzięki za odpowiedź, jutro też zdaję praktykę i myślę że mi się uda.

Pracy intelektualnej tzn. ,,przy biurku" nie lubię. Pracy fizycznej się nie boję.

W związku z obowiązkiem odbycia miesięcznej praktyki w zawodzie w ramach nauki, poszedłem do niedalekiego dużego przedsiębiorcy któty uprawia ok. 1500 ha własnego pola i kilka tys. ha usług. Akurat był to okres zakończenia siewu kukurydzy więc 3 dni pracowałem przy zasypywaniu siewników i transporcie (jako że mam prawko T to również jeździłem), następnie opryski i równięż transportowałem wodę do opryskiwaczy, pomagałem przy budowie, pracowałem na warsztacie. Bardzo miło wspominam ten czas, choć pracowałem od 10 do 14 godzin dziennie (pomimo 8 godzin obowiązkowych). Lecz stała praca na takich zasadach mi nie ,,pasuje". Nie boję się pracy ale takie zasady mi nie odpowiadają.

Marzy mi się również własna działalność. Myślałem o produkcji brykietu i pelletu ze słomy ale do tego trzeba mieć spore zaplecze finansowe do startu.

Co do szkoły to założenia kierunku są ok, ale poziom nauczania w mojej szkole jest żenujący. Totalny brak profesjonalizmu (i wiedzy) ze strony nauczycieli.
Podam kilka przykładów:
- silnik diesla nie jest czterosuwowy
- krowy dzieli się na miękkie i twarde (określenie udoju)
- pługi obrotowe nie posiadają koła kopiującego bo niby jak tam ma być zamontowane jeśli się obraca
- w jakich odstępach czasu dokonuje się przeglądu technicznego opryskiwacza?(pytanie na egzaminie). Odpowiedź nauczyciela: co 2 lata, nie nie- co 5 lat, a nie wiem nie mam opryskiwacza i mnie to nie obchodzi
- brona talerzowa to narzędzie aktywne a nie bierne
- zmniejszając ciśnienie robocze w opryskiwaczu robimy deszczyk, natomiast zwiększając ciśnienie robimy mgiełkę
- zespół uprawek pożniwnych to podorywka pługiem podorywkowym i dwukrotne bronowanie (nowoczesne rolnictwo?)

Swoją przyszłość chcę powiązać z rolnictwem bo to mnie interesuje i w tym siebie widzę. Aczkolwiek nie wiem jak to zrealizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Gabrysiek- dzięki za odpowiedź, jutro też zdaję praktykę i myślę że mi się uda.

 

Pracy intelektualnej tzn. ,,przy biurku" nie lubię. Pracy fizycznej się nie boję.

 

W związku z obowiązkiem odbycia miesięcznej praktyki w zawodzie w ramach nauki, poszedłem do niedalekiego dużego przedsiębiorcy któty uprawia ok. 1500 ha własnego pola i kilka tys. ha usług. Akurat był to okres zakończenia siewu kukurydzy więc 3 dni pracowałem przy zasypywaniu siewników i transporcie (jako że mam prawko T to również jeździłem), następnie opryski i równięż transportowałem wodę do opryskiwaczy, pomagałem przy budowie, pracowałem na warsztacie. Bardzo miło wspominam ten czas, choć pracowałem od 10 do 14 godzin dziennie (pomimo 8 godzin obowiązkowych). Lecz stała praca na takich zasadach mi nie ,,pasuje". Nie boję się pracy ale takie zasady mi nie odpowiadają.

 

Marzy mi się również własna działalność. Myślałem o produkcji brykietu i pelletu ze słomy ale do tego trzeba mieć spore zaplecze finansowe do startu.

 

Co do szkoły to założenia kierunku są ok, ale poziom nauczania w mojej szkole jest żenujący. Totalny brak profesjonalizmu (i wiedzy) ze strony nauczycieli.

Podam kilka przykładów:

- silnik diesla nie jest czterosuwowy

- krowy dzieli się na miękkie i twarde (określenie udoju)

- pługi obrotowe nie posiadają koła kopiującego bo niby jak tam ma być zamontowane jeśli się obraca

- w jakich odstępach czasu dokonuje się przeglądu technicznego opryskiwacza?(pytanie na egzaminie). Odpowiedź nauczyciela: co 2 lata, nie nie- co 5 lat, a nie wiem nie mam opryskiwacza i mnie to nie obchodzi

- brona talerzowa to narzędzie aktywne a nie bierne

- zmniejszając ciśnienie robocze w opryskiwaczu robimy deszczyk, natomiast zwiększając ciśnienie robimy mgiełkę

- zespół uprawek pożniwnych to podorywka pługiem podorywkowym i dwukrotne bronowanie (nowoczesne rolnictwo?)

 

Swoją przyszłość chcę powiązać z rolnictwem bo to mnie interesuje i w tym siebie widzę. Aczkolwiek nie wiem jak to zrealizować.

Nie wiem w sumie jak to ugryźć  , te osoby o których mówiłeś to pewnie Mama i Tata ... Postaw na swoim i ciśnij ... mi też odradzają totalnie wszystko ale ja żeby wiązać z tym przyszłość na jakimś poziomie to muszę dostać MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1177    0

Nie wiem w sumie jak to ugryźć , te osoby o których mówiłeś to pewnie Mama i Tata ... Postaw na swoim i ciśnij ...

To długa historia zresztą.Tymi osobami są babcia i ciocia (od strony taty), niby chcą żebym to przejmował ale ale od dwóch lat słyszę ciągle niespełniane obietnice, nic nie mogę zrobić po swojemu, ciągle rozkazują, jadę na pole powiedzmy bronować a tu najwyższa izba kontroli- ciotka jedzie matizem sprawdzać mnie czy dobrze robię i mnie szlag trafia a ona ani głupiego bolca do zaczepu wsadzić nie potrafi. Nie chcę robić pod ich dyktando. Mam ustalony przez siebie plan działania co by tu zrobić żeby plonowanie zwiększyć, co by usprawnić ażeby ta robota miała większy sens. Lecz nie mogę nic zrobić.Na nic nie pozwalają0. Owszem, stawiam na swoim ale za to mi się zawsze w pewien sposób oberwie. Przeważnie słyszę ,,kiedyś się tak nie robiło". Mam je w nosie, nie zasłużyłem sobie na takie traktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez Shiroic
      Dzień dobry
      Jestem studentką trzeciego roku na UP w lublinie na kierunku ZiIP i byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej mi do napisania pracy inżynierskiej.
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjWknil8NkPIaEzWJBqfPwa6OYgeDiOvLFyY12w7_f0RA0sw/viewform?usp=sf_link
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chciałbym podjąć się pracy jako traktorzysta i operator maszyn rolniczych. Posiadam prawo jazdy B, B+E, T. Uprawnienia na kombajn zbożowy i slecjalistyczy, sieczkarnie, ładowarki teleskopowe i widlaki. Doświadczenie posiadam ponieważ posiadam gospodarstwo i skończone technikum rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć jakie są stosowane stawki godzinowe na te stanowiska. Jeśli ktoś szuka bądź zna kogoś kto potrzebuje takiego pracownika prosze pisać. Pozdrawiam :)
    • Przez MartiuszTymon
      Witam. Prasa krone Comprima. Ktos wie w czym jest problem?


    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj