mati8991

olimpiada techniki samochodowej 2016

Polecane posty

mati8991    10

uczestniczył ktoś w tym ?? Macie jakieś rady,porady :D  na czym się skupić przy nauce ?? :D troszkę dziwny post ale co tam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Przejrzyj stare arkusze. Pytania często są z tej samej dziedziny, np. rysunek tech., rodzaje stali, zmiana obrotów w przekładni planetarnej, elektryka i elektronika (CAN, bramki, itd.), może być coś z historii motoryzacji, ale o tym i tak się nie nauczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

nie no hista mi do glowy wchodzi lubie kombinować i ciekawi mnie jak cos jest zbudowane co i jak wiec czytanie jakis ksiazek o diagnostyce to dla mnie przyjemność gorzej z elektryka rozwalają mnie te tranzystory te emitery bramki jakieś mosfet nie ogarniam ;D a pytam bo moze ktos był i sie zakwalifikował do półfinału :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zobacz, że często pytania są podobne: http://www.automotoserwis.com.pl/olimpiada-techniki-samochodowej/poprzednie-edycje/zadania-p%C3%B3%C5%82fina%C5%82owe

Byłem w finale i to, czego się nauczyłem w technikum + wiedza z dodatkowych zajęć specjalnie na olimpiadę + przejrzenie pytań całkiem wystarczyło. Jednak w finale trzeba wszystko pamiętać i mieć wiedzę praktyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

o kurde szacun :D chylę głowę  w ktorym roku byłes ?? a jak nie chcesz tu pisać możesz priv :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dzięki. :) W 2013 roku przeszedłem do finału. Co roku brałem udział w półfinałach (technikum) i w ostatnim roku się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

no kurde :D brawo :D w pierwszej klasie tej brałeś udział chodziłeś do typowej samochodówki czy jakieś szkoły rolniczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ogólnie szkoła w nazwie jest rolniczą, ale są różne kierunki. Ja chodziłem do klasy samochodowej (technik pojazdów samochodowych). Pamiętam, że brałem udział 3 razy, ale nie wiem, czy w 1, czy w 2 klasie nie brałem udziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

ja jestem w drugiej klasie i u nas szalu na praktykach nie ma w sensie nie ma zaplecz takie jakie powinny być  a chodzę do technikum pojazdów samochodowych :D druga klasa to jest najlepsza bo praktyki i jeszcze przedmioty zawodowe wiec najlepszy czas do nauki i zapamiętywania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

U nas też nie było super wyposażenia. Praktyki całkiem prymitywne były. Jednak na olimpiadzie liczy się wiedza teoretyczna, którą możesz zdobyć z internetu i lekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

ja mam tak ze z przedmiotów zawodowych mam lepsze niz z innych obowizkowych matma polski itp itd :D zobaczymy 19 marca  co i jak i czy się dobrze przygotowałem  czy nie  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dzień przed przypomnij sobie oznaczenia stali, linie w rysunku tech., i coś o elektronice. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

i po olimpiadzie wynik ogólnie słaby ale na następny rok wiemy co i jak 29 punktów na 77 wrażenia nie robi :D było około 520 uczniów wiec z roku na rok coraz trudniej będzie :D a organizowane było przez automotoserwis i wydawnictwo wkł ale opłacało się jechać bo na początku od razu książkę dostaliśmy gazety rożne i to nawet drogie :P polecam na przyszłość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dali wam może książkę "Sam naprawiam samochód"? Ja co roku miałem lepszy wynik więc pewnie Ty też swój poprawisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

no tak książkę dawali :D ja dopiero druga klasa zobaczymy za rok :D można było sobie nabrać gazet z automotoserwis a gazety te są dosyć drogie 15,17 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek1693
      Witam czytałem dzisiaj temat o liczbie mtg w ciągnikach i pomyślałem żeby założyć coś podobnego ale o samochodach. Ja może nie mam własnego samochodu ponieważ ma dopiero 15 lat, Ale mój tata ma Opla Astre 2 Przebieg to: 202586 km
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, ma ktoś w posiadaniu Alfe romeo 147 ? 
    • Przez dawidursus323
      Macie jakieś informacje co dalej z FSO? Produkuje się tam coś jeszcze?
    • Przez dawidursus323
      http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/galeria/491295,1,nowy-polonez-2015-pierwszy-model-3d.html
      Co o tym myślicie? Ten pomysł wypali? Mi osobiście bardziej ten samochód przypadł do gustu niż nowa syrena. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj