piotrekbial1

odpowiedzi egzaminu zawodowego r16 rok 2016

Polecane posty

brzoza1    0

ja miałem wątpliwości w tabelce na drugiej stronie, tam gdzie była wpisana roczna liczba sztuk 625 i dni przy każdej z pasz trzeba było potem wpisać srednie dzienne pobieranie paszy i nie wiedziałem czy wpisać w pierwszej paszy 2,3 a drugiej 2,9 czy w obydwu 2,7 - bo tak wyszło mi w na poprzedniej stronie. Pół egzaminu nad tym myślałem i teraz nadal nie wiem:(

 

Pamiętacie może jak było u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu690    0

Witam
Ją wpisalem w jednym 2,3 w drugim 2,9
Nie pamiętam dokładnie ale w pierwszym wyszło mi około 41t
A drugim ponad 100 a jak wam wyszło??
POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzoza1    0

właśnie dlatego mam wątpliwości bo 2,3 i 2,9 dotyczyło dziennego spożycia a oni tam chcieli średnie dzienne spożycie. Mam mętlik w głowie 


ja w końcu wybrałem 2,7 w obu pozycjach i z tego wyszło ponad 50 i chyba 101 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co razy 4 ? skoro rocznie do tuczu było 625 sztuk . A w ciągu roku 4 cykle czyli 625 - 4% =600 sztuk do tuczu  rocznie i to powiedzic na 4 cykle czyli w cyklu 600:4=150 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile wam wyszło brutto do zapłaty na fakturze ? 

z tego co pamiętam to było 150szt x 102kg jednego   i potem x 5,20zł cena za kg  dobrze pamiętam ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajtek118    0

A na tej drugiej stronie aby wyliczyć ilość paszy w tonach mnożyliście 625 sztuk tak jak było tam podane czy 600?


karol96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej pierwszej tabelce trzeba bylo pierwsze pomnozyc przez 2,3 a drugie 2,9 i tam bylo roczne czyli 30 dni 1 dawka razy 4 cykle czyli 120 dni pierwsza dawka a druga 60 razy 4 czyli 240 dni
na.drugiej stronie bylo.podane 625 sztuk juz gotowo, bo straty były zalozone 4proc ale moga byc 2 proc.i wtedy paszy zabraknie, tak samo pojemność silosow trzeba bylo obliczyc dla zboz z rezerwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu6543    0

po co 30 dni razy 4, jak bylo juz 625 tucznikow podane czyli 4 cykle produkcyjne,    w pierwszej 30 dni w drugiej 60 dni, w pierwszej 2,3 w drugiej 2,9.  i wyszlo jakies 41t a w drugim 108  t

a 5,20 to była cena netto

Edytowano przez Rychu6543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1000

Dokładnie tak jak pisze Krzysztof 120 i 240 dni i mnożyć trzeba było przez 625 a na fakturze wyszło mi brutto 85924,8 zł :)

Rychu te 30 dni to było żywienie w 1 cyklu produkcyjnym a obliczyć trzeba było na rok czyli 4 cykle produkcyjne razy 30 dni czyli przez 120 dni są żywione tą paszą w ciągu roku

Edytowano przez themrsakmejek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu6543    0

Zrobiliscie błedy, jakby było 150 tucznikow to moglibyscie pomnozyc przez 120 i 240 dni, a tak jak bylo podane 625 tuczników to pomysl logicznie , tucznik mial rosnac 90 dni a nie 360 tak jak liczyliscie,

a wszystko dlatego ze specjalnie tak zrobili i podali 4 cykle czyli 625

themrsakmejek  to 625 to juz sa 4 cykle Edytowano przez Rychu6543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikemen02    0

Niestety Panowie i Panie wydaje mi sie, że 625 sztuk to juz sa 4 cykle produkcyjne czyli w sklali całego roku. Jezli pomnozyliscie przez 120 i 240 to tak jakby na 4 lata. Popatrzcie logicznie. Nie jest mozliwe zeby 625 tuczników zjadło około 600 ton przez rok. To prawie 1 tona na sztuke w 90 dni.  Moim zdaniem nalezało pomnożyc 625 x 30 x 2.3 a pozniej 625 x 60 x 2.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu6543    0

nikemen02 ;-), czyli mam tak samo jak ty, wszyscy z mojej klasy tak zrobili i dlatego o to się klocilem w tym temacie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikemen02    0

No mysle ze skoro sami wpisali w tabelke 625 sztuk, to tam juz sa 4 cykle produkcyjne. Nie nalezy mnozyc dni tuczu jeszcze x4.  Faktem jest ze ten jeden błąd powoduje niezdany egzamin niestety :-( i sporo ludzi ten blad popełniło. 
Jeśli ktoś posiada arkusz testu teoretycznego, lub ma link to bardzo poprosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Panowie i Panie wydaje mi sie, że 625 sztuk to juz sa 4 cykle produkcyjne czyli w sklali całego roku. Jezli pomnozyliscie przez 120 i 240 to tak jakby na 4 lata. Popatrzcie logicznie. Nie jest mozliwe zeby 625 tuczników zjadło około 600 ton przez rok. To prawie 1 tona na sztuke w 90 dni.  Moim zdaniem nalezało pomnożyc 625 x 30 x 2.3 a pozniej 625 x 60 x 2.9

dobrze twoje wyniki sa poprawne ..ja tez tak zrobilem a ja zawsze mam dobrze;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf12    54

No tak w praktycznym nie trzeba było nic mnożyć razy 4, bo było 625 szt a to już są 4 cykle produkcyjne, czyli cały rok smile.png .

Mógł by ktoś podrzucić resztę stron z pisemnego egzaminu R16 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj