soltys48

Ceny ciągników 2016

Polecane posty

qazi    61

+/- 100-120 netto



Case Maxxum 130 CVX (4cyl. 131km)- miękka oś, przedni tuz, mocniejszy podnośnik 4 pary wyjść hydr., amortyzacja kabiny, 5x EHR w tym 2 między osiowe (ale o co z tym chodzi to i tak nie zrozumiałem :lol: )i reszta wszystko w standardzie gdzie standard to podłokietnik z monitorem (można zrezygnować z monitora), zarządzenie na uwrociach itd. gdzie w innych markach trzeba dopłacić za to <_< 279tys. netto do neg 

 

 

Między osiowe zawory to znaczy że przedni podnośnik będziesz miał podpięty nie pod tylne zawory tylko między osiowe to znaczy umiejscowione gdzieś w połowie ciągnika, bedziesz miał je sterowane zapewne za pomocą joya na podłokietniku, jedna para to podnoszenie opuszczanie podnośnika a druga para to wyjścia hydrauliczne z przodu, a z tyłu zostają 3 pary sterowane "klapkami" na podłokietniku ( w tym 1 para może być sterowana z dzwigni multicontroler

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

witam wszystkich mam pytanko czy orientujecie się może w jakich cenach chodzą ciągniki case i nh przedział mocy 75- 90 bo ursusów i zetorów mniej wiecęj znam już dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    225

NH t5.95 (99 KM) 167 tyś netto a wyposażenie to klima, siedzenie pneumatyczne, radio, 3 pary wyjść hydraulicznych, wzmocniony podnośnik, lepsza pompa, szerokie gumy, EHR, pneumatyka, okno w dachu, dynamiczne przednie błotniki i to chyba wszystko ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Kubota M6060 z pneumatyką 121tyś netto

Kubota M8560 z pneumatyką (w tym modelu jest w std.) 140tyś netto

Ceny otrzymane dzisiaj po uwzględnieniu aktualnych promocji, raczej ostateczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

pewnie coś ok 210 netto, ja mam oferte na 5611 z 2014 roku, z miękką osią za 230

5609 około 190 netto pytanie czy będzie lepszy od 6095 MC jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

NH t5.95 (99 KM) 167 tyś netto a wyposażenie to klima, siedzenie pneumatyczne, radio, 3 pary wyjść hydraulicznych, wzmocniony podnośnik, lepsza pompa, szerokie gumy, EHR, pneumatyka, okno w dachu, dynamiczne przednie błotniki i to chyba wszystko ;)

 

ile udźwigu ma wzmocniony podnośnik? jaki rozmiar kół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Koledzy a może ktoś z Was zna ceny new hollanda już w nowej wersji modele: t6.180 i t7.175 w podstawowym wyposażeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
Ciagnik - New Holland T7.175
Dane techniczne:
Producent: New Holland CNH
Model: T7.175
Pojemnosc silnika 6728 cm3
Moc znamionowa 140 km
Przekładnia 18x6 Range Command
Kabina ogrzewana z klimatyzacja
Amortyzacja kabiny
Przednia os amortyzowana
Przedni TUZ
4 pary hydrauliki zewnetrznej
 
cena 310tys netto
 
Ciagnik - New Holland T6.175
Dane techniczne:
Producent: New Holland CNH
Model: T6.175
Pojemnosc silnika 6,7 l
Silnik 6 cylindrowy
Moc znamionowa 140 km
Przekładnia 16x16
Rewersor elektrohydrauliczny
Kabina ogrzewana z klimatyzacja
Siedzisko z amortyzacja pneumatyczna
Kabina amortyzowana
Przednia os amortyzowana
Przedni TUZ
4 pary hydrauliki zewnetrznej
 
cena 260tys netto
 
takie oferty dostałem z nh do MGR, do wniosku dałem oferte t6
Który lepiej kupić, troche mnie nie stać aby dołożyć 50tys do t7,choć t7 to nowa wersja, a t6 jeszcze na ten rok jest stara, więc ciekawe co będzie w 17 roku jakie będzie porównanie nowej t6 do t7.  Ceny zawyżone +-20tys.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

T7.190 power komand, wersja pełzajace, os supersteer, przedni tuż 320 netto, do negocjacji jeszcze, myślę, że za 300 na pewno oddadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valtra N114 E

- amortyzacja kabiny

- przedni tuz

- dodatkowe oświetlenie przednie

- fotel pneumatyczny

- Skrzynia HiTech 5 

cena 336 tyś brutto

John deere 6120m

w podstawowej wersji bez TLS 

obciażniki przednie 900 kg 

cena 270 tyś brutto

może ceny dla orjentacji komuś sie przydadzą, ceny z tamtego tygodnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2061

jak musi być marża jak np deutz daje obecnie 46tys rabatu na 6160ttv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Kolego w przypadku samochodów to koszt wyprodukowania samochodu pokroju skoda fabia 10-12tys. a reszta to koszty sprzedaży serwisu, marketingu, więc w ciągnikach myśle że jest podobnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

koszt wyprodukowania samochodu wartego 30-50tys zł to Twoim zdaniem 10-12tys ?? myślę, że samo lakierowanie kosztowo pewnie koło 10, nie mówiąc o silniku czy skrzyni... już nie przesadzajcie, ale faktycznie koszt wyprodukowania czy to ciągnika czy samochodu to jakieś na pewno 40-60% ceny rynkowej, chcecie taniej kupujcie belarusy, póki jesteśmy w unii jakoś trzeba kombinować z funduszami, zawsze to trochę taniej wyjdzie..  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Tak kolego moim zdaniem jak najbardziej. A wg twojego zdania to lakier 10 silnik ze skrzynią z 15 podwozie i nadwozie 10, a koncern samochodowy i cała sieć dilerska to caritas :) . Zresztą potwierdzasz moje zdanie w swojej wypowiedzi gdyż 40-60% z 30 tys to właśnie 12-18tys. a ja przyjąłem 12 za górną granice, więc po części się zgadza.

Ja nie mam do nikogo żalu o koszty produkcji czy sprzedaży, poprostu kolega pytał to odpowiedziałem,a że ceny są jakie są to już prawa rynku(dotacji unijnej)

Belarusem miałem przyjemność pracować przez 4 lata i więcej nie planuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tymi 10 - 12 tys to przesadziłeś. Za marketing czyli ogólnopolskie reklamy płaci albo producent albo oficjalny importer. Jeśli producent, to koszta idą w koszt produkcji pojedynczej sztuki. Tak samo jest z serwisem. Producent płaci za ewentualne naprawy gwarancyjne. I te koszty idą w koszty produkcji. Za zwykłe serwisy nawet na gwarancji płaci klient. No chyba, że masz jakieś oficjalne wyliczenia. To je pokaż. Ja uważam, że koszt wyprodukowania jednego samochodu to 2/4  może 3/4 jego ceny sprzedaży.

To, ze ktoś daje 46 tys rabatu. To nie znaczy, że tyle lub więcej zarabia na sztuce. Dochodzą tutaj np podatki. Od towaru w magazynie na koniec roku płaci się podatek dochodowy. Więc jeśli taki dealer nazbierał trochę tego towaru. Może jakiś towar sprzedać ze stratą, aby zrobić tak zwane koszta i nie zapłacić tego podatku. Bo chyba lepiej wypchnąć towar taniej i się go pozbyć. Niż tą kasę oddać w formie podatku i zostać z towarem. Tak samo można zrobić koszta dając rabat i księgując to jako działania promocyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Powiem tak na przykładzie pewnej firmy nie z branży rolniczej nie będę zdradzał jaka to ale koszt wyprodukowania to około 20-25 złotych czyli 25 ceny rynkowej ale koszt producenta to juz 50 procent bo producent sprzedaje to po 50 zł za sztukę a w sklepie kosztuje 100 bo jest po drodze kilka geb do nakarmienia. Przecież o ile dobrze sie orientuje to mf u k......... To ma narzucona marże na poziomie 30% a fendt pewnie wiecej bo przecież Polak zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj