Skocz do zawartości
pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
PATr    238

to cena dobra dla usługobiorcy, w takiej przyczepce jak ma około 2-3 km polną drogą dojechać to mu spali jakieś 9-10l/przyczepę, więc zarobek ideał :D

damianzbr    976

Aż tyle mu nie spali, może trochę przesadziłem z objętością przyczepy, tak ze 30 parę m3 ma, powiedzmy 35-36m3. A pola ma wokół gospodarstwa i dojazd max 1,5 km.

pawel885    376

To u nas zestaw fortschritt + ciągnik >130koni +operator + paliwo biorą 100zł/h przy wożeniu QQ. 50 zł/h to dniówka i paliwo..... 

Wiadomość z agroFakt.pl

PATr    238

Aż tyle mu nie spali, może trochę przesadziłem z objętością przyczepy, tak ze 30 parę m3 ma, powiedzmy 35-36m3. A pola ma wokół gospodarstwa i dojazd max 1,5 km.

u mnie ciągnik nie ma mocno ciężko, przyczepa 32m3(krone mx 320) z delikatnym czubkiem, w kukurydzy pali 7-10/przyczepa jak pole jest jakieś 3 km polną drogą lub 6-7 km asfaltem, więc za 50 zł/przyczepa taką przyczepką to jak dla mnie musiałoby być pole za drogą...

damianzbr    976

No nie wiem może i tak. Po prostu tak wziął z tego co mi mówił, miało być na odrobek ale jak zobaczył co oni wyprawiają to nie chciał ich na żaden odrobek tylko niech dają po 50zł/przyczepa i do widzenia.

Okoliczny usługodawca nowa dużą przyczepą zbierał trawy na pryzmę i pola daleko to po 200zł/przyczepa kasował. A zabierał przeważnie 1ha na przyczepę. Ten to chyba pocisnął po taniości..??

PATr    238

to zależy co znaczy duża, ogólnie cennik to 7 zł za m3 więc taka jak moja to w trawie 210-220 zł/przyczepa, niedaleko firma ma krone zx400(39 m3) to biorą 300 zł/przyczepa

w trawie spalanie wynosi około 9-15 litrów/przyczepę, jak jest takiej średniej wielkości trawa więc jak brał 1 ha na przyczepę to miał coś w pokroju 40 m3 więc dobrze po taniości poleciał, przyjdzie mu noże wymienić to się za głowę złapie :)

pawel885    376

No u nas taniej jak 280zł/ha nie znajdziesz ale co rok to taniej. Kombajny podobnie.  Ale ja już dawno mówiłem że tak będzie, swoje sprzęty postawimy w krzaki i firmy będą zapierdzielać za grosze, nowe, wydajne maszyny mogą pozwolić sobie na takie cięcia bo swoje zarobi , tu odliczą vat , tam przykombinują dofinansowanie itd i na wschód za dobrą kasę sprzedadzą i biorą nowe.... 

tomekzet    38

Nie wiem czy to zależne od regionu czy od czegokolwiek ale jeżeli chodzi o mnie (też trochę robię na usługach swoim sprzętem) to za stawki jakie tu niektórzy podają to ja nawet na ciągnik nie wsiadam .....

PATr    238

zapewne za godziwe, jak tu niektórzy podają takie stawki że po odjęciu paliwa wychodzi ci że robiłeś za 15 zł/h a gdzie mowa o zużyciu sprzętu...

tomekzet    38

U mnie są stawki godzinowe, jadę na usługę, "czas start" i zaczynam robotę, nie godzę się np. powiedzmy tyle i tyle od np. wywiezienia jednego rozrzutnika obornika, bo wystarczy że pole będzie daleko i już ogólny rozrachunek wypada słabo, lub inny przykład, kosiarką bijakową nie godzę się od ha. bo można go kosić nawet 3h w wysokiej trawie co przy stawce (jak tu niektórzy pisali 250zł/ha) nawet stówka za godzine nie wychodzi, a to według mnie bida....

ChiquitaB    48

Ja za qq od hektara placilem 900zl a za sama sieczkarnie 600 liczą. Wozil ursus + forschrit rozrzutnik i valtra z przyczepa lely 50m3 i ugniatał claas 430 z łycha na przodzie. Za każdy z nich po 100 od hektar. Po tej przyczepie miał co robić na pryzmie ale chłopaki ładnie pracowali

PATr    238

za samo koszenie to stawka taka o 50 zł zawyżona ale już z wożeniem i ugniataniem to dobra cena

a podpowie ktoś po ile brać za koszenie QQ sieczkarnią  dodam że ładnie maszyna robi i interesują mnie stawki za ha i za przyczepy lub ile za 1 m3 z góry dziękuję 

tomekzet    38

Trochę mnie dziwią wasze pytania, bierzecie się za usługi i nie potraficie sobie stawki wyliczyć? ...

PATr    238

a podpowie ktoś po ile brać za koszenie QQ sieczkarnią  dodam że ładnie maszyna robi i interesują mnie stawki za ha i za przyczepy lub ile za 1 m3 z góry dziękuję 

stawki zależne od rejonu, od 450 do 600 zł/hektar za samo koszenie(ogólnie czym taniej tym dłużej trzeba czekać, u niektórych jest tak że co z tego że biorą po 450 jak miesiąc kolejki a jak deszcz nap****ala to i tak koszą bo 30 osób za tobą czeka a jak się nie podoba to na koniec kolejki...)

a za wożenie to liczą 50-100 zł za rozrzutnik fortschritta z nadstawkami lub 400-500 zł/hektar

Molq    1

ile za usługe kosiarką bijakową szerokości 2,8m

licz za każdy spalony litr paliwa pomnóż razy 3 lub 4

Odemnie pytanie ile za suszenie soi około 8ton przy wilgotności 20% zejście do 10%

Edytowano przez Molq

stawki zależne od rejonu, od 450 do 600 zł/hektar za samo koszenie(ogólnie czym taniej tym dłużej trzeba czekać, u niektórych jest tak że co z tego że biorą po 450 jak miesiąc kolejki a jak deszcz nap****ala to i tak koszą bo 30 osób za tobą czeka a jak się nie podoba to na koniec kolejki...)

a za wożenie to liczą 50-100 zł za rozrzutnik fortschritta z nadstawkami lub 400-500 zł/hektar

dzęki kolego o to chodziło 

slonju77    12

Chciałem nając żeby ktoś mi zaorał 3 ha i zasiał ale jak usłyszałem ceny to mnie ścieło z nóg 400 zł za 1 ha orki i 300 za siew z agregatem ,razem 2000 tysie za 3 ha gdzie koszt paliwa w moim rusinku to jakies 300 zł za całośc ,niestety mam problem z czasem,brakuje mi doby, mam swoją działalnosc i roboty do cholery,powiedzcie czy to jest normalna cena?

Edytowano przez slonju77

B3Agro    85

Moje ceny : 

orka  260 zł godzina (hektar w godzinę idzie bezproblemowo a liczę na godziny żeby nie było cyrków z małymi kawałeczkami gdzie więcej czasu idzie na nawroty niż właściwą orkę)

siew z agregatem biernym 150 zł/ha , a z aktywnym 200zł/ha

tomekzet    38

powiedzcie czy to jest normalna cena?

Nie

robert6166, w 15 Wrz 2016 - 20:34, powiedział:snapback.png

ile za usługe kosiarką bijakową szerokości 2,8m

"licz za każdy spalony litr paliwa pomnóż razy 3 lub 4"

Jak to się na do stawek? Niech spali mu na godzine i nawet 15l, co x4 daje 60zł, to według ciebie dobra cena???

Edytowano przez tomekzet

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.