pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
icek1    179

jak się sypie na przyczepę ze 4 zbiorniki to wychodzi jakieś 1,5 godz ha i się zużyje około 25 i ropy plus dojazdy  to 300 czy 350 to przerobek nie zarobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego w moje okolice nawet kombajny zjeżdzają po 50 km i koszą po 300 zł i to nowe tucano 


ja biorę od 300 do 400 zależy jaka ilość i jaka odległość do pola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

jak po tyle koszą to koszta produkcji kukurydzy są bardzo niskie  a zyski z uprawy bardzo wysokie żeby tak u nas kosili po 300 za ha to bym sam u siebie nie kosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie kosił po 350za ha,i odwoził z pola ciągnikiem z rozrzutnikiem na który sypaliśmy 23t,jechało to 45 km za 400 zł za taki transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

no i jesteśmy w domu bo jak kupują po 300 brutto mokrą to koszą po 300 i dają darmowy transport ale jak sprzedajesz komuś innemu lub pod własna suszarnię to nie chcą kosić stąd ta cena usługi zaniżona bo u mnie jak tylko koszę bez kupowania to 500 za ha a i sa chętni ale sprzedawali mokrą po 400  

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kosiła firma a kupował rolnik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie kombajnów w jednej gminie jest z 5 i od kilku lat cena wynosi 300-400 zł za ha, zależy od ilości ha i działek, sprzedaż kuku nie ma nic do rzeczy, po 500-550 to sieczkarnia bierze gdzie spalanie, koszt zakupu maszyny i eksploatacji jest kilkukrotnie wyższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

jak się sypie na przyczepę ze 4 zbiorniki to wychodzi jakieś 1,5 godz ha i się zużyje około 25 i ropy plus dojazdy  to 300 czy 350 to przerobek nie zarobek

 

Masz klientów za taką cene? U nas biorą 350/ha. TC5070 robił ok 15 ziarna/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

w tym roku już 120 ha a jeszcze pozostało jakieś 25 ha mije koszta /paliwo oleje smary części to jakieś 30 tys bez arortyzacji i p;racy własnej no ale jak ktoś ma mowy kombajn i przystawkę to nie musi remontować więc pewnie i po 300 mu się opłaci kosić

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

ktoś cie chciał oszukać że wejdzie 120 ton w 60 m gdyż kukurydza jest tylko w ok 56m reszta musi być marnowana na początek i na koniec i jest po ok 2 m puste 

a chyba nie ma rękawów średnicy 160 jest 150 to właśnie tam wchodzi 4 łyżki ładowacza płaskie w ok jeden metr rękawa 

nie wiem może średnica jest ok 2,1 m ale  jest wyższe od człowieka 

średnice rękawów są w stopach i są co 30 cm tzn 4 stopy to rękaw 120 cm średnicy 5 to 150 cm ( średnica przybliżona )

 

Więc już wiem to odpowiem średnica to 165!!Razem z zakiszaczem tyle biorą-nazwy nie zapamiętałem ale podobno kosmicznie drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

ile bierzecie za załadowanie tira 25ton pszenicy z klepiska oczywiście ładowarką teleskopową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ładowarka jcb 531-70 w podgarnianiu zboża gdzie obroty często rosły do maksymalnych spaliła średnio 14L/h więc jak dla mnie to 150-200 zl/h przy nie jakoś mocno obciążającej pracy jest w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Ja bym nie zapłacił więcej niż 150 zł/h jcb, no chyba że precyzyjna robota... Co do ładowania tirów zbożem to powinno być też na godzine a nie od samochodu bo wszystko zalezy od warunkow. Majac dobra lyzke do zboza i sporo luzu to ja osobiscie nigdy nie ladowalem tira dluzej niz 30 minut - troche tych ladunkow zrobilem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Co taniej zaladuje 400t kamienia na lodke, ciagnik z turem czy ladowarka? I ile warto za to zaplacic?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

chodzi o to że nie ma blisko


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Ciągnik z turem to przy kamieniach to co najwyżej rozpier... można, więc jeśli Ci ktoś podejmie się tego to policzy za ryzyko;) Fadroma najlepiej, ładowarka na drugim miejscu, tur ostateczność wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Bez łyżki budowlanej z zębami to po 400tonach za wiele z tej łyżki nie zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj