pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

mariuszd93    559

Powiedz mi z jaką prędkościa trzeba jeżdzic i ile cm na raz zabrać aby zaorać 1.2 ha na godz.

Ja jezdząc obracanym 4*48 prędkościa 8,5/9 km/h  pole 310 m długie ha w godzine z poprzeczami i tylko dwoma słupami ledwo sie uwine

około   7,6  km/h pługiem  4 x40  nie  licząc  przerw  na  nawracanie . 

 

damianos95

 

nie  rób  za  adwokata  sąsiada,  chce  to niech  sie  wypowiada  sam .

Ty  wypowiadaj  sie  za  siebie

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Co Ja czytam lemiesze po 40zł? To chyba na bazarku do UG starych nawet po tyle nie ma. 

 

@Riczson to i tak szybko obracasz według mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja wiem że za sam serwis na godzine pracy ciągnika musze zapłacić ok 6 zł nie licząc amortyzacji ciągnika zużywających sie elementów pługa w tym roku w czasie suszy 15 ha i wymiana dłut a za każde płace 90 zł podróba overum w normalnej pogodzie 50-100 ha starczały więc nie widze sęsu robić za 180 /ha ok 200-250 to rozsądna cena 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Nie no już 12 ha przeżyły i 3 kamienie i dużo małych 2 były wielkości wiadra 10 litrów i 1 jak 5 litrowe wiadro tylko troszkę się ścierają Ale jeszcze z 20-25 przeżyją może wiecej
Nie no już 12 ha przeżyły i 3 kamienie i dużo małych 2 były wielkości wiadra 10 litrów i 1 jak 5 litrowe wiadro tylko troszkę się ścierają Ale jeszcze z 20-25 przeżyją może wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Co Ja czytam lemiesze po 40zł? To chyba na bazarku do UG starych nawet po tyle nie ma. 

 

@Riczson to i tak szybko obracasz według mnie. 

U nas kupisz po 23-28zł w sklepie do starych UG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Panowie siew pszenicy zetor forterra11441 wal z przodu plus agregat unia bierny 3m i siewnik poznaniak ile za ha usługi można zapłacić warunki dość dobre do siewu kolega mi sial i nie wie ile ze mnie wziąć a ja nie chcę skrzywdzić tylko adekwatnie do roboty zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

200zł kady pierwszy hektar drugi 180 każdy kolejny 160 

 każda kolejna działka od nowa liczona 

ja tak sieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

Panowie a jak u Was kształtują się ceny robienia rękawu z ziarnem kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A tak wgl. jak liczą tonaż przy pakowaniu w rękaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

to jest sprawa umowna orjętacyjna ja mając maszyne nigdy nie godziłem sie za tony ( nie chce sie z ludźmi kłócić ) wole sie liczyć za metry danego rękawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

50,- tona czyli w 60m wejdzie 120 ton wychodzi 6 klocków???

Jeśli tak to identycznie mi zaproponowano ale na metry tzn 6 tysi za rękaw z załadunkiem-60m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Ja za hektar orki 190-210 zł/ha. Orka Zetorem 16145 + phx 5. Wiecie może ile zapłacic za koszenie trawy  ? Rotacyjna 1.6m, chce nająć do koszenia znajomego i zastanawiam sie ile mniej wiecej biorą za to O.o 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zależy jakie działki itd. ogólnie paliwa u mnie w kosiarkach 2x 3,2m valtra 220km spala 4,5-5,5l/ha przy prędkości 12-15 km/h, działki od hektara do 4ha, więc 120 zł/ha to zarobek dobry i stratny na pewno usługodawca nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

50,- tona czyli w 60m wejdzie 120 ton wychodzi 6 klocków???

Jeśli tak to identycznie mi zaproponowano ale na metry tzn 6 tysi za rękaw z załadunkiem-60m

kolego a jaka średnica rękawa  i cena jest plus kwas czy z kwasem lub jakimś zakiszaczem a może bez zakiszaczy bo też tak robią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

Nie wiem jaka średnica mówił mi,że w 60 wchodzi 120 ton

Usługa obejmuje napełnienie rękawa kukurydzą +zakiszacz+rękaw

 

Ja za hektar orki 190-210 zł/ha. Orka Zetorem 16145 + phx 5. Wiecie może ile zapłacic za koszenie trawy  ? Rotacyjna 1.6m, chce nająć do koszenia znajomego i zastanawiam sie ile mniej wiecej biorą za to O.o 

No orka u nas standard a koszenie to biorę 100/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego no w moim powiecie to pakowałem rękawy 60 m średnicy 150cm  poniżej 4 tys ( w metr rękawa wchodzi 4 płaskie łyżki ładowacza szerokości 2,2m )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

jutro będę wiedział o średnicy,ale raczej większy-tak mi się wydaje jak je odlądałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

napewno w rękaw o średnicy 120 cm wchodzi w metr tona bo klijent kupował kukurydze i liczba ton zgadzała sie z liczmą metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ktoś cie chciał oszukać że wejdzie 120 ton w 60 m gdyż kukurydza jest tylko w ok 56m reszta musi być marnowana na początek i na koniec i jest po ok 2 m puste 

a chyba nie ma rękawów średnicy 160 jest 150 to właśnie tam wchodzi 4 łyżki ładowacza płaskie w ok jeden metr rękawa 

nie wiem może średnica jest ok 2,1 m ale  jest wyższe od człowieka 

średnice rękawów są w stopach i są co 30 cm tzn 4 stopy to rękaw 120 cm średnicy 5 to 150 cm ( średnica przybliżona )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ile cenicie za skoszenie 1 ha kukurydzy na ziarno bo ja 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj