pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
extrabyk    5592

ja biore 170 za ha

Za tyle to bym sam Cię wynajął zamiast swój sprzęt zdzierać i cas tracić :D Pytanie tylko jakim zestawem orzesz za te 170....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

ludzie nie chodzi o to  chodzi tez o konkurencje stawki sa rózne w mojej okolicy w miare podobne  15 km dalej sa juz ponad 200 zł za  ha na ceny składa sie wiele czynnikow  wiec ogolnie nie ma reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie  chodzi  tez  o  to żeby  zarobić tyle  co  na paliwo , ja  tam  jak  mam  zarobić  niewiele więcej  co  spali - to  wole  niech  stoi  w garażu .

Umie  w okolicy jest  chłopak  co  traktorem  typu 1224 i  jakimiś  5  pługami  , bierze po 150 zł  za  godz .Fakt że  wolno jeździ ,ale podobno  w  godzinę  hektar  zaorze... jak mi  jeden  gość  zaproponował żebym mu orał  za  ta kase  - to  go wyśmiałem , chociaż mam  mniejszy  traktor i mniejsze pługi [95 koni  i  4x40 cm]


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Dlaczego mam mu sie nie opłacic taka Renówka 110.54 spali 16-18litrów na hektar zaoranego pola a wiem ze mozna zrobic nia nawet 1.2 ha przez godzine ale przyjmijmy ze 1ha =1 godzina wiec 18litrów x 4.29 (moja cena z stacji ) masz 77zł czyli masz ta 100  za 1 godz pracy wiec chyba nie tak zle bynajmniej ja nie znam pracy by tyle w godzine zarobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po pierwsze to nawet z twoich wyliczeń nie ma 100 , a po drugie to może spróbuj gdzieś wypożyczyć podobny sprzęt na tą godzinę  to się może zorientujesz jaki z tego zysk . A o amortyzacji sprzętu słyszałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie  chodzi  tez  o  to żeby  zarobić tyle  co  na paliwo , ja  tam  jak  mam  zarobić  niewiele więcej  co  spali - to  wole  niech  stoi  w garażu .

Umie  w okolicy jest  chłopak  co  traktorem  typu 1224 i  jakimiś  5  pługami  , bierze po 150 zł  za  godz .Fakt że  wolno jeździ ,ale podobno  w  godzinę  hektar  zaorze... jak mi  jeden  gość  zaproponował żebym mu orał  za  ta kase  - to  go wyśmiałem , chociaż mam  mniejszy  traktor i mniejsze pługi [95 koni  i  4x40 cm]

 

 

Na godzinę ???? na godzinę to nikt już nie robi jam mogę pojechać takim np co w godzinę zaorze 0.5 i co za dwie godziny orki wezmę 300 zł za hektar ?? bierze się od hektara a nie za godz tak samo kombajn i wszystko inne

200 za ha to odpowiednia cena i konkurencyja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Na godzinę , czy na hektar to zależ od tego co , czym i gdzie się robi , ważne żeby jakiś zysk był , a nie tylko zajęcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Na godzinę ???? na godzinę to nikt już nie robi jam mogę pojechać takim np co w godzinę zaorze 0.5 i co za dwie godziny orki wezmę 300 zł za hektar ?? bierze się od hektara a nie za godz tak samo kombajn i wszystko inne

200 za ha to odpowiednia cena i konkurencyja

U mnie :

Kombajn (340 hektar)  na hektary

Orka(to zależy od areałów ale poniżej 200 na godzinę nie zchodzę), - na godziny.

 

Co innego orać czy siać duże kawałki a co innego małe kawałeczki gdzie więcej czasu na nawrotach schodzi. 

 

 

Reszta usług - oprysk,nawozy - 4x paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

oranie od hektara jest bez sensu, inaczej orze się cięźką gline, a inaczej piach 5 czy 6 klasa. Inaczej równy długi kawałek 5 ha, a inaczej jakieś klinki po pół ha...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Kolego u mnie sąsiad jeździ na usługi orki też ciągnik 100km plug zagonowka akpil 4x40 i za godzinę bierze 180 zł i robi hektar czasami mniej Ale to na wyjatkowo małych kawałkach o dziwnym kształcie. Sam mówił że mu się opłaci bo dłuta kupuje po 25 zł i wystarczają mu na 40-50 ha i wywala a lemiesze też najtansze po 40 czy 45 zl i jakoś nie narzeka Ale lepiej zarobić coś a nie siedzieć Ale widzę od dłuższego czasu każdemu się tu nic nie opłaci tylko by liczyli niewiadomo ile a jak ktoś poda w miarę rozsądna cenę to zaraz go linczuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Mówiłem że to sąsiad nie ja to raz dwa ze u nas nie ma popytu na takie usługi tym bardziej orka a jak już ktoś bierze na takie usługi to są to małe arealy i są takie ceny w naszym regionie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego mam mu sie nie opłacic taka Renówka 110.54 spali 16-18litrów na hektar zaoranego pola a wiem ze mozna zrobic nia nawet 1.2 ha przez godzine ale przyjmijmy ze 1ha =1 godzina wiec 18litrów x 4.29 (moja cena z stacji ) masz 77zł czyli masz ta 100  za 1 godz pracy wiec chyba nie tak zle bynajmniej ja nie znam pracy by tyle w godzine zarobic

 

Powiedz mi z jaką prędkościa trzeba jeżdzic i ile cm na raz zabrać aby zaorać 1.2 ha na godz.

Ja jezdząc obracanym 4*48 prędkościa 8,5/9 km/h  pole 310 m długie ha w godzine z poprzeczami i tylko dwoma słupami ledwo sie uwine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

to kolego zapraszam do mnie mam 70 ha przyjeżdzaj po 180 ci dam a ja w tym czasie pojade po 250 i ty będziesz zadowolony i ja 

 

widzisz i tu jest ten problem, sam chcesz zapłacić po 180 a ty byś chciał za usługę 250, skoro twierdzisz że za 250 się opłaca to po co ci pług, nie lepiej dać komuś te 250zł za robotę? i tak jak piszesz i ty byś był zadowolony i ten komu zapłaciłeś  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

widzisz i tu jest ten problem, sam chcesz zapłacić po 180 a ty byś chciał za usługę 250, skoro twierdzisz że za 250 się opłaca to po co ci pług, nie lepiej dać komuś te 250zł za robotę? i tak jak piszesz i ty byś był zadowolony i ten komu zapłaciłeś  

kolego czytaj ze zrozumieniem bo niepotrzebnie zamęt siejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Kolego u mnie sąsiad jeździ na usługi orki też ciągnik 100km plug zagonowka akpil 4x40 i za godzinę bierze 180 zł i robi hektar czasami mniej Ale to na wyjatkowo małych kawałkach o dziwnym kształcie. Sam mówił że mu się opłaci bo dłuta kupuje po 25 zł i wystarczają mu na 40-50 ha i wywala a lemiesze też najtansze po 40 czy 45 zl i jakoś nie narzeka Ale lepiej zarobić coś a nie siedzieć Ale widzę od dłuższego czasu każdemu się tu nic nie opłaci tylko by liczyli niewiadomo ile a jak ktoś poda w miarę rozsądna cenę to zaraz go linczuja

 

 

A gdzie takie tanie lemiesze do akpila?? kuźwa ja kupuje po 150...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Kolego u nas na składnicy kupuje te lemiesze ale to nie sa napewno jakies lepsze podrubki  tylko najtansza jaka moze byc podruba zreszta on zawsze najtansze kupuje co by nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj