pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

Molq    6

Nie

 

robert6166, w 15 Wrz 2016 - 20:34, powiedział:snapback.png

 

"licz za każdy spalony litr paliwa pomnóż razy 3 lub 4"

 

Jak to się na do stawek? Niech spali mu na godzine i nawet 15l, co x4 daje 60zł, to według ciebie dobra cena???

 

... 15l x 4 = 60L  i to pomnóż razy koszt paliwa

Edytowano przez Molq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Aha, to w takim razie zwracam honor, mogłeś od razu pisać że chodzi o cene

Edytowano przez tomekzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo ty przeczytać to co kolega napisał , bo przecież inaczej nie dało się tego odczytać .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

no takie jak np. przyczepę podciągnie ,pomoże nasypać zboża do siewnika,potrzyma worek pazamiata podwórko ale już jak umie talerzować to trzeba dać 20 zł na godz a na kombajnie to za wszystkie godziny po 35 zł

 

 

Jak by tak u mnie płacili 20 zeta za jazdę traktorem a 35 zeta za kombajnowanie i to jak piszesz za wszystkie godziny to bym sprzedał cały sprzęt i poszedł robić do kogoś...w naszych stronach 10-14 zł/godzinę to max.

 

W moich stronach od lat belowanie prasą 120 cm. 18 zł. plus mój sznurek lub siatka...trzeba mieć i to i to bo nigdy nie wiadomo kto i czym przyjedzie belować...w tym roku powiedziałem sobie dość i jedną partię słomy i siana (90) bel zrobił mi gość New Hollandem 150 KM plus Mchale (bele 135cm) po 13 zł. z jego siatką. Przyjechał ok 60 km. w nasze strony po słomę i przy okazji zrobił mi usługę. Szybko, tanio i profesjonalnie. Te 90 bel na trzech działkach z przejazdami robił 2 godziny. Teraz robiłem drugą turę siana. Z 16 ha zebrałem 184 bele o średnicy 150 cm. Znajomy przyjechał 40 km. żeby mi to zrobić. Zestaw to Fendt 714 Vario plus łańcuchówka Krone. Cena to 16 zł. za belę. Sznurek mój bo mu się już skończył a myślał,że już koniec sezonu więc nie dokupił. Dużo przejazdów miedzy łakami. Nie daleko ale drogi kiepskie. Mimo to zrobiliśmy wszystko w ok. 10 godzin. Więc też szybko, tanio i profesjonalnie. Już nigdy więcej belowania gratami po 18 zł. za belę. Normalnie te 16 ha zbierali by mi za 4-5 dni. Ogólnie jestem o przodu ponad 3.000,- na wszystkich belach a do tego to są bele a nie "kapcie" po 60-ce plus Sipma lub innym podobnym zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

   18 za balota :blink: ,ja welgerką 12 ze swoją siatką 12 zł i to nie ma chętnych. :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale tak wygląda robienie usług starymi gratami, muszą tyle brać bo nie wyjdą na swoim, to tak jak byś robił w transporcie żukiem w benzynie - za stawkę kilometrową nowych busów na benzynę by nie wystarczyło a gdzie zarobek  ^^ Ale kogo to obchodzi że robi belę 10minut 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

ile za usługe kosiarką bijakową szerokości 2,8m

Kosiarka bijakowa u mnie o szerokości 2,2 m. to koszt 200,-/godzinę. Co do kosztu w przeliczeniu na hektar to wychodzi bardzo różnie w zależności od tego co się kosi i na jakim terenie. Jeśli jest to dość gładka łąka o niezbyt wybujałej trawie to na hektar wystarczy te 200,- ale jak jest roślinność typu pokrzywy ponad metr albo trzcina 2-2,5 metra to bywa,że i 3 godziny kosi się hektar i wyjdzie 600,- za ha. Bywają też działki gdzie roślinność jest marna ale jest tak nierówno, że trzeba jechać bardzo wolno i też koszt rośnie. Na cenę końcową ma też wpływ kształt i powierzchnia działki oraz to jak daleko trzeba dojechać.

Ale tak wygląda robienie usług starymi gratami, muszą tyle brać bo nie wyjdą na swoim, to tak jak byś robił w transporcie żukiem w benzynie - za stawkę kilometrową nowych busów na benzynę by nie wystarczyło a gdzie zarobek  ^^ Ale kogo to obchodzi że robi belę 10minut 

Tu masz trochę racji ale w mojej gminie takie ceny bez względu na to czy to 60-tka z Sipmą czy mocny ciągnik z McHalem. Jest po prostu za mało jeszcze pras i nie ma konkurencji a co najważniejsze nie ma kto pokazać jak to powinno wyglądać...czyli przyjeżdża prasa ze swoim sznurkiem lub siatką i mnie nic nie obchodzi a nie tak jak w tym roku kupiłem siatkę bo jeden albo drugi mieli w siatkę mi owinąć. Jak przysło do belowania to jednemu padł traktor a drugiemu coś tam innego się zesrało. Zacząłem więc szukać dalej no i znalazłem tyle tylko, że musiałem sznurek kupić a to też nie takie proste bo w jedynym w gminie sklepie były dwie rolki po 2000m za 49,-/sztuka...następne dwie pożyczyłem od sąsiada a następne kupiłem 40 km. dalej i to 3000m. za 36,-/sztuka...tyle nerwów i jeżdżenia żeby sznurek dostać jak za komuny :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@extrabyku przy takich ilościach to mnie dziwi że nie masz swojej prasy i jak taka posucha w okolicy to jeszcze być ostro zarobił w usługach. Ja biorę 11 za słomę i 13 za sianokiszonkę (z nożami) z moją siatką oczywiście a ze sznurkiem to nikt by Cię nie wynajął, u nas takie stawki i konkurencja duża. Tak że kupuj sprzęt i wykorzystuj okazję.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Niby tak ale...sam wszystko ogarniam więc nie jestem w stanie grabić i belować jednocześnie...pomijając możliwość zastosowania zgrabiarki na przedni TUZ ze względów ograniczeń finansowo sprzętowych. Druga sprawa to jeśli wydam rocznie 4-5 tyś. na usługę belowania to przez 10 lat wydam równowartość prasy w przyzwoitym stanie a gdzie koszty napraw tej prasy, paliwa do ciągnika itp.

Kupić aby kupić grata bo inni mają to nie w moim stylu. Jeśli kupić to porządny sprzęt ale wtedy to musiałbym naginać w usługach a po pierwsze nie mam za dużo czasu na to bo i tak robię innymi maszynami a po drugie ludzie mają łąki w takim stanie i dojazd jest w takim stanie, że nie mam zdrowia i nerwów.

Z tych powodów wole mieć dobrego usługodawcę. Prawie znalazłem...tylko właśnie ten sznurek. Prasa Krone, bele 150 co mi nawet bardziej pasuje niż 120 ale siatki nie ma. Idealnie do moich potrzeb to pasówka z siatką bo można by ustawić średnicę bel do wielkości stada w konkretnym sezonie żeby nie było, że jedna bela to za mało a dwie to za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

znajomy chce żebym mu wywiozł obornik rozrzutnik 4t ciągnik ursus 912, ładowacz troll 350 i zetor 5011 ile wołać od rozrzutnika czy lepiej od godz? obornik leży na polu to dojazdów nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

U nas gosc podobnym zestawem tylko inne ciagniki bierze 45-55 zł od rozrzutnika zalezy od odległosci ilosci itd (oczywiscie załadunek i rozrzucenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Za ładowanie 20zł/rozrzutnik,a za rozwiezienie 20-30zł/rozrzutnik zależy jak daleko jechać,ja tyle biorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Moim wykonaniu tyle wychodzi ha . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Witam

Nie jestem pewien czy w dobrym temacie ale napiszę

Czy usługodawca który uszkodził oponę na moim polu ma prawo żądać ode mnie zakupu nowej opony ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak najechał na jakąś karpę czy żelastwo o którym go nie poinformowałeś to powinieneś, ale nie nową tylko w stanie takim jak stara przed awarią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

A o co uszkodził?

 

Nie mam pojęcia bo nie było mnie przy tym.

 

Twierdzi że rozciął, ale widziałem to i nie wygląda na świeże uszkodzenie.

Bardziej wygląda jak rozszarpanie niż przecięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

słaby z niego usługodawca jak nie ma bogatego ac które obejmuje uszkodzenia opon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A są takie, które obejmują uszkodzenia opon? Mam AC Premium w Concordi i opon nie obejmuje ale obejmuje np. uszkodzone elementy kombajnu po spotkaniu z kamieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Chyba nie czytałeś owu w concordii, sam miesiąc temu miałem szkodę w concordii na oponie

 

w concordii najdroższe pakiety które obejmują opony to premium i prestiż

 

w premium jest tak że uznają szkodę na oponie pod warunkiem że jest też szkoda w jakiejś innej części maszyny(czyli jak np. u mnie była uszkodzona felga w minimalnym stopniu+rozderta cała opona to szkoda przeszła bez problemu)

 

w prestiż jest tak że do 5 tys.  zł uznają szkodę na oponie bez żadnych ograniczeń a ewentualnie dodatkowo to samo co w premium(czyli bez limitu szkody na oponie ale pod warunkiem uszkodzenia także czegoś innego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Jak najechał na jakąś karpę czy żelastwo o którym go nie poinformowałeś

 

Nie było o czym informować bo niczego takiego w polu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To niech się buja, miała widocznie wcześniej jakiś defekt ale jeszcze trzymała powietrze i walnęła u Ciebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba nie czytałeś owu w concordii, sam miesiąc temu miałem szkodę w concordii na oponie

 

w concordii najdroższe pakiety które obejmują opony to premium i prestiż

 

w premium jest tak że uznają szkodę na oponie pod warunkiem że jest też szkoda w jakiejś innej części maszyny(czyli jak np. u mnie była uszkodzona felga w minimalnym stopniu+rozderta cała opona to szkoda przeszła bez problemu)

 

w prestiż jest tak że do 5 tys.  zł uznają szkodę na oponie bez żadnych ograniczeń a ewentualnie dodatkowo to samo co w premium(czyli bez limitu szkody na oponie ale pod warunkiem uszkodzenia także czegoś innego)

 

Tak jak piszesz, w premium uszkodzenie samej opony nie podlega odszkodowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

Jak coś mi się zepsuje na usłudze to naprawiam za swoje. Nie ma mowy żeby ktoś mi oddawał za części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj