pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gospodarhz    12

W mojej wsi z zawiści nikt mnie nie najmie , ale po okolicznych wsiach to bardzo dobry pomysł a szczerze mówiąc zapomniałem o tej tradycyjnej metodie :) dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czemu taka zawiść w tej wsi ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ile wycenic usługi ciagnik 140km, orka 5 obrotowy 44cmx5.Sianie agregat uprawowo siewny talerzowy 3m. Talerzowanie 3m.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

A czemu taka zawiść w tej wsi ? :huh:

Czemu zawiść ? Ciągły wyścig szczurów kto ma ładniejsze ogrodzenie , otynkowany dom..A komu sie dobrze powodzi na gospodarce to juz jest znienawidzony całkowicie no i tu wchodzę ja i gdy w okolicy same c330 bądź t25 to tego mojego rozwoju zniesc nie mogą i ciągle obgaduja. Taka mentalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to ku..wy.  Nie widzą twojej pracy tylko dochody. Jak komuś się lepiej powodzi to już obrada przy sklepie, że złodziej, oszust. Nie mogą znieść, że ktoś ma lepszą głowę do interesów i zarządzania. Każdy po usługę pójdzie 8 wsi dalej aby tylko "swojego" nie dorabiać. Tak jest i prędko się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Jak sobie wycenić ładowanie wapna ciągnikiem 100 konnym i łyżką 2 metrową? Od tony np?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej wsi z zawiści nikt mnie nie najmie , ale po okolicznych wsiach to bardzo dobry pomysł a szczerze mówiąc zapomniałem o tej tradycyjnej metodie :) dzięki

 

Kolego a co Ty za nowoczesnym sprzętem dysponujesz że tak Ci zazdroszczą B) ?

oj przesadzasz a czego tu zazdrościć harówki od rana do wieczoru

 

Dokładnie dziś jest zapotrzebowanie na usługi nowoczesnym wydajnym sprzętem a tego niestety cały czas na wsi brakje sam szukam chętnego do siewu rzepaku bezorkowo i jakoś chętnych nie ma

Ludzie to ku..wy.  Nie widzą twojej pracy tylko dochody. Jak komuś się lepiej powodzi to już obrada przy sklepie, że złodziej, oszust. Nie mogą znieść, że ktoś ma lepszą głowę do interesów i zarządzania. Każdy po usługę pójdzie 8 wsi dalej aby tylko "swojego" nie dorabiać. Tak jest i prędko się nie zmieni.

 

Nie gadaj głupot jak ktoś sobie kupi rozklekotaną zachodnią prasę czy kombajn to myśli że zaraz kolejki będą się ustawiać chętnych a na początek nałeżało by zaproponować usługę po kosztach by zachęcić przyszłych klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

Kolego na Podkarpaciu są takie wioski gdzie wozami sie zboże wozi , po sąsiedzku na 30ha najmocniejsza 60 3p reszta ciągników bez świateł i przeglądu .. jeden gospodarz przez rok wszystko robił na 2 biegu bo mu sie skrzynia zepsuła , nawet woził przyczepy do skupu ... nie wiadomo jak nowoczesnego sprzętu nie mam , ale jak na te realia to przeskok jest duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No  Staszek , w pełni się zgadzam z Twoim rozumowaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajoo20    0

Koledzy ile zawołać za koszenie kosiarką sadowniczą ( ROTOSANEM ) szerokość 1,8m ciągnik MTZ 82. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałeś nigdy ludzi dwulicowych? Każdy po ramieniu klepie jak czegoś potrzebuje. Gdyby dopadła cięzka choroba- czego nie życze- to ciekawe ile ludzi bezinteresownie przyjdzie z pomocą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile za siew rzepaku agregatem uprawowo siewny amazone aktywnym i John deere 100 konny ?

 

200 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak, bo jak z wałkami to i mniej roboty więc i kasa dla widełkowego mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    41

Ile za siew rzepaku agregatem uprawowo siewny amazone aktywnym i John deere 100 konny ?

 

120-150 zł/ha  zależy jaka ziemia 

Na słownik ci wystarczy :)

tak ze 100-150 dniówki zależy jaki zestaw

200 zł to ja za godzinę pracy ciągnika biorę, a nie 150 zł dniówki...

Edytowano przez ziomal_one

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Ile kosztuje u was wykoszenia qqrydzy sieczkarnia jednorzedowa . Wiem ze raczej sporadycznie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jaka cena koszenia kukurydzy sieczkarnią samojezdną Class Jaguar + zestaw odwożący 800zł/ha 

60m rękawa łacznie z jego ubiciem 4200zł ? ceny racjonalne i uczciwe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

100 razy było pisane że anna i prasa kostka to 50% ceny pracy bizona, tak było przyjęte od zawsze wszędzie gdzie bym się nie pytał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jaka cena koszenia kukurydzy sieczkarnią samojezdną Class Jaguar + zestaw odwożący 800zł/ha 

60m rękawa łacznie z jego ubiciem 4200zł ? ceny racjonalne i uczciwe ? 

 

przy tegorocznych kukurydzach nie zszedłbym z dowozem poniżej 900 zł/ha, oczywiście bez ugniatania, jak z to +100 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

    Czy ktoś wykonuje wsiew nasion trawy w trawę już istniejąca,prosiłbym o plusy i minusy tego eksperymentu,kiedy to wykonać,i jak pole przygotować,czy musi być jakiś określony rodzaj nasion [ rozmiar, kształt,mieszanie] no i cena za usługę [ilość,ha. godziny]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200 zł to ja za godzinę pracy ciągnika biorę, a nie 150 zł dniówki...

jak żeś taki bystry to chyba bys sie domyślił ze stawka 100-150 zł jest dla operatora ciągnika odwożącego kukurydze, jeśli pracuje nie swoim ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj