pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

Gość   
Gość

Tu na form jest chłopak co jego ojciec płacił około 30 zł za m bieżący rękawa z gniecionym ziarnem kukurydzy łącznie z zakiszaczem. Tylko oni machnęli coś około tysiąca ton i sami ładowali ładowarką. I tym sposobem nie chcieli później ode mnie kupować suchej kukurydzy :P

 

A mniejsze ilości to z zakiszaczem max 60zł m bieżący w naszym terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Niedaleko mnie koleś handlował belami kiszonki z całych roślin QQ po 200zł za szt, o dziwo ludzie to kupowali, ważyło to tonę z tego co mówił czyli hektar sprzedał za min 10 tys  :blink: Ciekawe ile kosztuje taka usługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jak to belował? Kosiarką skosił i w to prasa, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

była chociaż z rotorem??? jak to dawać?? :o


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Są prasy z górnym zasypem, czepiasz na przedni tuz sieczkarnię albo jeździsz przy samobieżnej i normalnie siatką owijasz albo folią, można i stacjonarnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

Panowie jako iz ceny poczytalem w miarę. .. u nas w zachodniopomorskim zniwa nadal trwaja, kolega mnie prosi o pomoc w skoszeniu pszenzyta jak sie wypogodzi i zaproponowalem mu 250zl za godz kombajn john deere 1450 cws heder 5,5 m. A kolega ze to duzo :o zboze nie lezy lecz jest pochylone a plon zapowiada sie na ok max 4t z ha. Czy za duzo zawolalem ? u znajomej kosilem pszenice taka co sypie 4t i nakosilem ok 25t w 3,5 godz.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno Cie interesowac jaki plon i po ile ktos sprzeda. Takim duzym sprzetem to z 400zl za godz bo szybko skosisz. U nas po 350 biora 4m bizonami

Edytowano przez DominikKuchniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Cena jak dla mnie to cena bardzo dobra nawet mozna by bylo jeszcze troche podniesc a jak mu nie pasuje to niech se sam kosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

za koszenie biorę 350 zł za hektar  z siekaczem ,jak kosiliśmy u sąsiada leżące  żyto wyszło 5 godzin za 2 hektary( bizonem) wyzbierane wszystko i tu cena jest do dogadania , orka  ok. 250 za hektar ,za frajer nie będę robił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

dokładnie, czasami lepiej zrezygnować z kilkugodzinnej usługi niż później jak się każdy w następnym sezonie tak upomni,robić za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

za koszenie biorę 350 zł za hektar  z siekaczem ,jak kosiliśmy u sąsiada leżące  żyto wyszło 5 godzin za 2 hektary( bizonem) wyzbierane wszystko i tu cena jest do dogadania , orka  ok. 250 za hektar ,za frajer nie będę robił 

Chore, jeszcze pewnie w jedną stronę ciąłeś... Czemu ktoś ma płacić za to że bizon Ci się zapycha czy nie daje rady w obie strony ciąć.... Chyba masz zero konkurencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

nie powiem ze nie ale jak pole rowne i moge sobie pozwolic na koszenie 4 czy 5km/h to wowczas skoszę około 2 ha na godzinę. Wysypujac zboze na postoju. Cena 250/h to i tak po znajomości.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sory przeczytałem źle że 350zł/h. Ale mimo wszystko u nas cena za bizona 300zł/h i weź zapłać 1500zł za 2 ha leżącego żyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Panowie jako iz ceny poczytalem w miarę. .. u nas w zachodniopomorskim zniwa nadal trwaja, kolega mnie prosi o pomoc w skoszeniu pszenzyta jak sie wypogodzi i zaproponowalem mu 250zl za godz kombajn john deere 1450 cws heder 5,5 m. A kolega ze to duzo :o zboze nie lezy lecz jest pochylone a plon zapowiada sie na ok max 4t z ha. Czy za duzo zawolalem ? u znajomej kosilem pszenice taka co sypie 4t i nakosilem ok 25t w 3,5 godz.

 

Kolego za taka stawke to przyjezdzaj w moje okolice na drugi rok napewno na brak pracy nie bedziesz narzekał u mnie maja taki sam kombajn 2 wsie dalej ale kosza tylko swoje i w drodze wyjatku komus cena to 470zł za godzine ale wiem ze tez nie wymłaca dokładnie zboza nie wiem jak u cb jest w tym kombajnie z wymlacaniem ale za takie pieniadze to nwm czy ci sie oplaci jechac do tego kolegi skoro mu 250zł za godzine szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Hej a moze podpowiecie bo kompletnie nie wiem jak faceta policzyc. Chcial aby mu dzialke oczyscic ok 8-10 ar. Na środku troche krzaków, z dwóch stron wkoło porosły śliwki dosyć spore to wszystko ścinalem i zabierałem gałęzie do siebie. Wyszlo mi w sumie 12 wozów tych galęzi. Odległość to jakieś 2 km w jedna strone, jeżdziłem 7 razy.  W sumie zeszło mi troche wiecej jak dwa dni roboty. Ale pół podwórka mam zawalone tymi gałeziami i tu mi jeszcze pare dni zejdzie aby je posprzatac. Dzialke jeszcze wykosiłem i pograbiłem. Jak myślicie ile by mozna zawolac za cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Witam.

a jak wycenić następujące prace ciągnikiem 82KM za ha:

agregat talerzowy 3m:

orka pług 4x35:

sam załadunek wapna (transport):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

ile brać za wałowanie po orce crosskillem 6 metrowym? wykonuje ktoś taka usługę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarhz    12

Usługa talerzowka 2,5m z zetorem proxima robie 1,3 mth na ha , jak to cenić ? Nie podliczylem ile paliwa spalam niestety , myślę ze w granicach 8-9 l. Druga usluga to wał Cambridge 4 m z nh t4. Jak myślicie ile sobie liczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

100zł hektar tak bym to wycenił

U nas biorą 50-70zł za ha. Jak pole w miarę pasowne to i 5 ha zrobisz to i tak wyjdzie 250-350zł/h więc nie mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Usługa talerzowka 2,5m z zetorem proxima robie 1,3 mth na ha , jak to cenić ? Nie podliczylem ile paliwa spalam niestety , myślę ze w granicach 8-9 l. Druga usluga to wał Cambridge 4 m z nh t4. Jak myślicie ile sobie liczyć ?

 

Talerzowaniwe to 150 zł ha wałowanie jakieś 100 az ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak to gdzie? Kartka na drzwiach sklepu plus wiejska tablica informacyjna, można też na drzewie przy kościele  :) Poważnie, ogłosiłem zboże na olx i zero telefonów, byłem w sklepie z częściami do maszyn i zauważyłem kilka kartek z ogłoszeniami więc napisałem swoje i na drugi dzień sprzedałem.... Internet dla wielu starszych rolników to czarna magia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj