pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AleksanderX    522

Jakie prace są "ciut fachowe" , bo Mnie zaciekawiło B) ?

 

no takie jak np. przyczepę podciągnie ,pomoże nasypać zboża do siewnika,potrzyma worek pazamiata podwórko ale już jak umie talerzować to trzeba dać 20 zł na godz a na kombajnie to za wszystkie godziny po 35 zł

 

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    41

TC powinien zrobić 1,5-2ha/godz więc to bardzo tanio.

 

2ha/h to wynik nierealny. Chwilową wydajność może mu pokazać 1,5 ha/h, a docelowo zrobi max 1 ha/h. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

przy zbożu sypiącym do 5 ton spokojnie tc zrobi 2ha/h. Nie umiesz wykorzystać możliwości tego kombajnu. Max. wydajność jaką udało mi się osiągnąć to 12ton/h pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

2ha/h to wynik nierealny. Chwilową wydajność może mu pokazać 1,5 ha/h, a docelowo zrobi max 1 ha/h. 

Typowy posiadacz bizuna.... Ja starym fahrem z hedrem 3.6 robię hektar w godzinę przy plonie 5 ton a co dopiero nh z 2x taką mocą..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Sorry ale bizony sa malo wydajne. Ile brac za siew rzepaku zestawem uprawowo sieenym biernym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Witam !

Wszyscy wiemy, że obecny rok nie obfituje zbytnio w słomę, dlatego chciałbym się podpytać do ilu zł, moglibyśmy wraz z tatą, zwiększyć cenę belki słomy.

-Prasa New Holland 658
-Siatka własna

-Średnica : od 120 do 180, zależy jak zażyczy sobie gospodarz.
- Ciśnienia przy zbiciu nie podam, ponieważ na daną chwile nie mam takiej możliwości.

Wraz z tatą, zastanawialiśmy się ,o ile zł podnieś cenę jednej belki, do tej pory robiliśmy kulkę za 10 zł, lecz jeżeli belek jest o 50 % mniej niż w tamtym roku, porostu jest to nie opłacalne. Jeżeli wjeżdżam w pole 5 hektarowy , i lekko wychodzę na plus , to coś tu nie "halo". Wiadomo trzeba też brać pod uwagę ilość słomy na polu. Myśleliśmy aby brać od godziny , lecz nie wiemy ile można byłoby wziąć. 

11 zł za   ...>130
12 zł za 135-145
13 zł za 150<...
Czy taki cennik mógłby być? za tanio lub za drogo ?

czy też brać od godziny?

Prosił bym was abyście napisali jak u was biorą za belowanie, czy od belki czy od godziny , i ile ?

Z góry dziękuje za pomoc i  życzę pięknej pogody, ponieważ ostatnio nas nie rozpieszcza. ;)

Pozdrawiam !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Od belki a ceny różne od 10 do 15 zależy, u nas pras pełno więc usługi rzadkie szczerze mówiąc to jak jakaś usługa to wolę słome niż trawę ale to tylko moje mniemania. A i ja mam pytanie ile idzie wam paliwa na zrobienie jednej beli?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2185

      Z tym paliwem na belę to ciężko wyliczyć,wczoraj widzialem zrobione z 5 bel na 4 ha [ekologia] i niedaleko obok słomy ze 20 na 1 ha,gonić rządek z kilometr by jedną belę wypuścić,a na 40 m robi różnicę, a wcześniejsza wypowiedż o pracy ciut fachowej          chodzi ogólnie o to by pracownik miał średnie pojęcie o pracy ,wystarczy że włącza myślenie i nie było przestoi. Czasem trafi się taki co ma dwa biegi    wolny iiiiiii wolniejszy :blink:  i z tego jeden czasami sprawny :blink: ,jak do sklepu to na automacie czy może jeszcze dośpieszacz [ciężko się skapnąć,ginie w oczach],no i zginie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

hmm z tym belowaniem to tak średnio jak pisze koval103, mało słomy a jeszcze dodatkowo dobijać gospodarzy wysoką ceną za prasowanie? ja biorę tyle samo bez względu czy mało czy dużo materiału. tam gdzie więcej jestem na dużym plusie tam gdzie mniej na małym plusie więc się wyrówna. biorę 10 za belę + sznurek. a często jest tak że u jednego gospodarza miejscami dużo słomy miejscami mało więc tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Witam !

Wszyscy wiemy, że obecny rok nie obfituje zbytnio w słomę, dlatego chciałbym się podpytać do ilu zł, moglibyśmy wraz z tatą, zwiększyć cenę belki słomy.

 

-Prasa New Holland 658

-Siatka własna

-Średnica : od 120 do 180, zależy jak zażyczy sobie gospodarz.

- Ciśnienia przy zbiciu nie podam, ponieważ na daną chwile nie mam takiej możliwości.

 

Wraz z tatą, zastanawialiśmy się ,o ile zł podnieś cenę jednej belki, do tej pory robiliśmy kulkę za 10 zł, lecz jeżeli belek jest o 50 % mniej niż w tamtym roku, porostu jest to nie opłacalne. Jeżeli wjeżdżam w pole 5 hektarowy , i lekko wychodzę na plus , to coś tu nie "halo". Wiadomo trzeba też brać pod uwagę ilość słomy na polu. Myśleliśmy aby brać od godziny , lecz nie wiemy ile można byłoby wziąć. 

 

11 zł za   ...>130

12 zł za 135-145

13 zł za 150<...

Czy taki cennik mógłby być? za tanio lub za drogo ?

 

czy też brać od godziny?

 

Prosił bym was abyście napisali jak u was biorą za belowanie, czy od belki czy od godziny , i ile ?

 

Z góry dziękuje za pomoc i  życzę pięknej pogody, ponieważ ostatnio nas nie rozpieszcza. ;)

 

Pozdrawiam !!! :)

Spotkałem się u nas z czymś takim że cena za rolke słomy jest taka jaka jest srednica. 

 150 -15 zł 

120- 12zł. 

170-17zł, myśle że jest to adekwatna wycena za prasowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

prasowanie  na  sztuki ma  sens  tylko  w  dobrej słomie , jeśli  wyjdzie  5  szt  z  ha-  to jaki  zarobek  nawet biorąc  12  zł  za  120  belę???? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Spotkałem się u nas z czymś takim że cena za rolke słomy jest taka jaka jest srednica. 

 150 -15 zł 

120- 12zł. 

170-17zł, myśle że jest to adekwatna wycena za prasowanie.

Cofnij się do szkoły i przypomnij sobie wzór na objętość walca - cennik durny ale ludzi i tak przeraża cena np 17zł za 170 i chcą najtańsze 120  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobrze mówisz, za 170 cm powinno sie brac minimum 24 zl bo sa tam dwie belki 120 w niej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Matik trochę przesadziłeś . Specjalnie policzyłem objętości i takmi wyszło-

120- 1,36 m3

150-2,12

170-2,72

 Wiec stwierdziłem że od jutra < jak ku..a przestanie wreszcie padać > każe chłopakom co najmuje do prasowania robić tylko belki 170 wzwyż

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

ile brać za talerzowanie łubinu ?  zestaw to brona talerzowa 2m i zetor 7211


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Matik trochę przesadziłeś . Specjalnie policzyłem objętości i takmi wyszło-

120- 1,36 m3

150-2,12

170-2,72

 Wiec stwierdziłem że od jutra < jak ku..a przestanie wreszcie padać > każe chłopakom co najmuje do prasowania robić tylko belki 170 wzwyż

Żartujesz z tym że przesadził czy jak? Bo ja tego nie liczyłem ale z twoich obliczeń jasno wynika, w pamięci licząc 1,36 x 2 = 2,72

Sam nie sądziłem że średnica 1,7 jest jak dwa razy 1,2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas robili 180 skupujący tam to jest towaru po zmiennokomorówce i ciągniku 200 koni  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

trzeba jeszcze dodać że około 70 cm rdzenia jest dużo mniej zagęszczone niż cała reszta beli więc taka 170 cm będzie ważyła dużo więcej niż dwa razy taka 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ile wziasc za rozwalanie wapna z zaladunkiem za calego tira wapno prawie na miejscu 500 zł z zaladunkiem i rozwalanie piastem bedzie ok ? wypowiedzcie sie ile u was bierzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak coś nie wiadomo ile brać taka nie określona praca, to ja od razu mówię że np. 2 x paliwo albo 3 x paliwo i się ktoś godzi albo nie. I jak na koniec jest zadowolony z ceny to wraca ponownie, jak za drogo wyszło to już na drugi raz kogo innego bierze albo sam coś kombinuje. Tak z ugniataniem przeważnie robię. Bo to wszystko zależy od pryzmy, od szybkości ugniatania i za każdym razem u kogo innego inaczej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Ile kosztuje pakowanie kukurydzy zielonki w rękaw?

kolego zielonka jest nieopłacalna ponieważ rękawy są drogie natomiast ziarno kukurydzy wychodzi za metr 50-100 zł pakowanie i gniecenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj