pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, jaki cennik opracować za koszenie Dominatorem 98sl 3.9m?

 

Takie pytanko do kolegi, znajomy ma takiego samego dominatora 98sl heder ok 4,5m czy trochę większy nie wiem dokładnie ale nie ważne. Wykosił mi ten znajomy wczoraj ok 2,8ha + - 5arów, a w kombajnie na liczniku pokazało 3,3 ha. I teraz się zastanawiam jak ten kombajn liczy hektary. Czy nie jest że ten kombajn liczy przejechane metry razy szerokość hedera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Kombajny maja zamontowane fotokomórki i nimi zliczają szrtokość koszenia i rodary odległość ale wszystko możno podrasawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba za dużo gazet czytasz.

Licznik ha to szerokość hederu x przejechana droga. Przekłamania wychodzą przy nie pełnej szerokości hederu, zbyt wczesnym i zbyt późnym podnoszeniem hederu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Koszenie nh 1530 290zł/h z tym że kombajnista lipy nie odstawia


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

U nas do tej pory przeważnie bizon po 300zł za godzinę. W tym roku dziś zaczynaliśmy i się nawinął dalszy sąsiad claas tucano nówka sztuka wział po 350za hektar. W sumie wyszły praktycznie te same pieniądze za 3ha tyle że robota szybciej zrobiona. A co do tego licznika hektarów też z tego co mówił wyszło mu ciut wiecej niż pole miało. A za prasowanie biore po 12zł za balota. Moja siatka w tym. Prasa sipma łańcuchowa i landini 75km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

claas tucano 440 - przyrząd c600 - 330 zł/ha, prasa kuhn 2160 - belki 130cm - 12 zł z siatka Konkurencja duża to i cena są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

jak się ceni transport zboza przyczepa 10t na poludniowym wschodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Ile może kosztować rozsianie 24 t wapna rcw/piastem ? 

Z załadunkiem i jeśli pole max 2km 600-700 skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Po ile liczyć belowanie siatka moja + zwożenie 300m od domu fendt 80km i claas rollant 46 prasowanie w nocy. Nie chce zdzierać, ale też trochę zarobić


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A co ta słoma będzie warta po prasowaniu w nocy..... Myślę że 14-15 zł będzie ok. Skupujesz słomę? Ile płacisz za belkę? Mam na oku kawałek owsu + ekologia więc zwierzęta nie pogardzą tylko nie wiem ile można za to skasować na gotowo , pszenna już zbelowana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Nie rozumiem o co Ci chodzi, u nas wszyscy nocami robimy oczywiście jak nie ma rosy, od 22 do 2 można robić... Ceny są różne, na razie co zamówione we wsi miesiąc temu po 35 z pokosa, poza wsią 30.
Teraz we wsi zamówiłem jeszcze, ale nie wie po ile brać 40 z pokosa to max co mogę dać. Mi potrzeba 400 kulek na rok, co da się taniej wyrwać to zrobimy na handelek jest gdzie kłaść pod dach.
Nie lubię przepłacać, kupiliśmy tira więc i ze świata się przywiezie...

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Rosa - belki pleśnieją później. Chodzi mi o to ile jesteś gotów zapłacić za belkę 120 owsianki, pszennej/pszenżytniej, gotowa bela, zbita "uczciwie" mieszkam 80 km od Ciebie. U nas sporo osób sprzedaje z pokosu a cena jest niższa niż u was, więc i Ty i ja możemy na tym zarobić.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Dlatego mówię o ile nie ma rosy, nawet w trakcie belowania się wychodzi sprawdza... Napisz do mnie na pw dokładna lokalizacja i cena ja nigdy nie cenię kupowanego towaru potem jedynie targujemy ;) po południu postaram się odp bo jestem w trasie. I gdzie tą słomę masz bo jutro naczepa idzie po nowe buty, po niedzieli też zawalone trasą dopiero gdzieś za tydzień jak już...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

na moim terenie ,claas tucano 440 -280zł/ha, claas Maxi 118,208 270zł/ha, New holland TC50** 250-240zł/ha wszytko bez sieczkarni z sieczkarnią 20-30zł więcej

Siew kukurydzy 100zł/ha ,schodzą nawet do 80zł/ha.

Prasa kulka słoma 120cm-10zł+2zł siatka, 180cm.-14+2zł siatka.  sianokiszonka 120cm-12zł+2zł siatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To u mnie 120 po 8 zł Bizon 250 za ha dla stałych klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

może to cena bez siatki i bez paliwa :D bo w innym przypadku koszt siatki+paliwo to przekracza cenę usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noushi1    66

Mazowieckie:  Kombajn zbożowy marki   CLASS będzie i w tym roku u mnie kosić  cenę za godzinne jaką powiedział to 300zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ja po 280 za godź kosiłem narazie 1 kawałek 1.50ha szedł 1.10min, drugi 2.20 1.50min oba mieszanka owies +jęczmień. Myślę że cena obum ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Widzisz germanski sprzęt jaki wydajny..
My kosimy mercatorem S 3.6 po 300 za godzinę, w tym roku kawałek 11 ha owsa w nieco ponad 9 godzin


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj