pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

MasseyXXXX    10

Panowie. Mulczowanie łąk MF 3085 (105 koni) plus mulczer 3 metry. Ile brać? Od godziny, czy od hektara? Proszę o szybką podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Ja mam klienta który nie zapłacił za prasowanie siana za tamten rok .Przyszedł w tym roku żeby mu prasowac mowie mu ze by wypadało za tamten rok zapłacić to poszedł do innego ale potem przyszedł udał niecałą polowe za tamten rok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

jak jeszcze prasowało sie kostką na usługach to co roku jeden klient odchodził bo nie zapłacił za poprzedni, do dziś mam u ludzi ponad 3 tysie-a nie prasuje kostką na usługach już 5 sezon!!!Niech im na zdrowie będzie ja już nie zbiednieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy proponuje mi taki układ na słomę.Ja zwijam u niego na polu i robię jednego balota dla niego i za zwinięcie jednego robię sobie,każdy daje swój sznurek na swoje baloty,ja nic nie dopłacam,dobry układ  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Znajomy proponuje mi taki układ na słomę.Ja zwijam u niego na polu i robię jednego balota dla niego i za zwinięcie jednego robię sobie,każdy daje swój sznurek na swoje baloty,ja nic nie dopłacam,dobry układ  ?

układ bajka nic tylko brać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Panowie mam klienta który za słomę by chciał abym mu zawoził pole. On tylko zostawi słomę. Będzie chodził mój traktor rozrzutnik i obornik. Chce zawozić 2 ha pod ziemniaki. Czy to dobry układ?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

to zależy czy dasz mu 20 ton obornika/ha czy 80...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Panowie mam klienta który za słomę by chciał abym mu zawoził pole. On tylko zostawi słomę. Będzie chodził mój traktor rozrzutnik i obornik. Chce zawozić 2 ha pod ziemniaki. Czy to dobry układ?

Oczekujesz odpowiedzi tak lub nie? Wez przeczytaj swój post, i zastanów się czy da się takowej udzielić

Ile tej słomy miałbyś od niego zebrać? Bo jak 2ha za 2ha i Ty masz wszystko robić to oferta do pozazdroszczenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Oczekujesz odpowiedzi tak lub nie? Wez przeczytaj swój post, i zastanów się czy da się takowej udzielić

Ile tej słomy miałbyś od niego zebrać? Bo jak 2ha za 2ha i Ty masz wszystko robić to oferta do pozazdroszczenia

To ma być 6 ha słomy. Czyli się nie opłaca? Bo myślę że minimum te 4 rozrzutniki 8 tonowe na hektar sobie zażyczy. 

 

Drugi wariant to 100zł/ha słomy (też zostawiona tylko słoma bez żadnego prasowania ani nic)

 

Doradźcie coś Panowie.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kolego zależy od rejonu, u niektórych trzeba zapłacić po 10-15 zł za belkę słomy i jeszcze sobie samemu sprasować a 15 km dalej słomę oddają za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    41

Prosta matematyka: 4*8t=32t , 32t*40zł=1280zł (sugeruję się ceną z olx). Razy 2 ha to 2560zł!

Przy połowie dawki, tj. 16t masz 1280 zł/2ha, a za słomę chce 600zł i nie musisz wozić obornika. Chyba odpowiedź oczywista. 

Secundo, czy hektar tej słomy jest wart 100 zł? Zdecydowanie tak. 

Reasumując, bierz słomę za kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Wielkie dzięki kolego za uświadomienie mnie odnośnie tego obornika :) Stawiam Ci piwo :)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ile liczycie sobie na godz za spawanie jakiś drzwi, bramy, jakieś toczenie, wiercenie?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

Ile liczycie sobie na godz za spawanie jakiś drzwi, bramy, jakieś toczenie, wiercenie?

 

heh, wszystko zależy od klienta i rodzaju roboty. biorę u siebie tak, jak mniejsza robota to żeby za toczenie wyszło ok 50 zł/godz, większe roboty typu spawanie i trochę toczenia 30 zł/godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj