pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

Gość   
Gość

No nie chcieć zarobić ??? to dla Mnie niepojęte :huh: . Maszyny właśnie po to są . B)  Mam takiego sąsiada z którym rozmowa wygląda mniej więcej tak: "Eeee , Tobie to dobrze - pojedziesz traktorem , tu zarobisz , tam zarobisz ." Ja na to "Dawaj i Ty " , On "No coś Ty , żeby sprzęty się popsuły " .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Też nie rozumiem o co mu chodzi, skoro człowiek wytrzyma a maszyna nie to kosa i w pole  :) Przy takiej powierzchni zarobisz na nie jedną nową kosiarkę no chyba że to jakaś zarośnięta stara żwirownia gdzie pełno skał i kamieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

właśnie mam do skoszenia 4ha łąki ile za taką usługę można skasować? kosiarka class 2metry ciągnik ursus 914?

a co do tych 500ha daj namiar na te robotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
Napisano (edytowany)

miśle ze 600 to tak uczciwie a jak za dużo to możesz zawsze wziąć mniej

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 A tak z pinset B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może ja bym podołał ale kosiarki po takiej pracy na złom 

tzn człowiek by wytrzymał ale maszyna nie 

oddzwaniałem dzisiaj człowiekowi że nie podejmuje sie czegoś takiego ale szczeże to powierzchnia mnie zaskoczyła lokalizacja łąki gdzieś pomiędzy chełmem a parczewem w 2 kawałkach 

 

To u tego co ma z 2000 ha na dopłaty 500 traw 600 ha orzechów itd.? Kosi te łąki co niby na nich derkacz jest i za to pobiera nie bagatela dopłaty? Łęczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Na taki areał to opłacało by się kupić nową kosiarkę i na usługę iść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

nie wiem u kogo kolego mój nr tel widnieje w wykazie firm usługowych i z jakiegoś żrudła dostał mój nr i dzwonił zapraszał na oględziny podobno 500 ha w 2 kawałkach żadnych przeszkud tylko rowy  trawa siana na polu a działki znajdują sie gdzieś pomiędzy chełmem a parczewem chciałem jakiegoś kolege z okolicy do pomocy żeby na 3 cięgniki kosić ale bali sie ilości a 2 kosiarki po 3 m troche za mało

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Jaka stawka racjonalna za prasowanie stałokomorową br6090 + zwiezienie bel (1 km do miejsca owijania) i owinięcie i ustawienie balotów?? Folia klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

u mnie znajomy prasuje za 10zł/szt

owiniecie owijarką 5zł/szt

folia ok. 10zł/szt

zwózka 3xpaliwo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Na taki areał to opłacało by się kupić nową kosiarkę i na usługę iść ;)

 

Pytanie tylko, czy klient zapłaciłby za wykonaną pracę :) Przy takiej ilości to jakieś pisemne potwierdzenie przydałoby się, bo jeśli nie znasz człowieka to możesz się przejechać na takiej usłudze. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja 15 za zbelowanie bez siatki sznurka
15 za owinięcie bez folii
W zwózki sie nie bawię


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Pytanie tylko, czy klient zapłaciłby za wykonaną pracę :) Przy takiej ilości to jakieś pisemne potwierdzenie przydałoby się, bo jeśli nie znasz człowieka to możesz się przejechać na takiej usłudze. 

kolego ja to myślałemżeby pisać umowę na 100 ha wykonywać usługę wystawiać fv szybko przelew i zaczynam od nowa co 100 ha rozliczanie i co 100 ha umowa jak dostać po kieszeni i bujać sie po sądach to o mniejsze kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

albo mniej wiecej liczysz ile godzin bedziesz robil mówisz dla typa, i bawicie sie w doładowania jak ja żniwami z paroma cwaniakami, ile przywizie kasy tyle bedzie mial skoszone


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Można też w sposób który praktykuje mój znajomy na koparce - bez zaliczki na "prognozowane" do wykonania danej pracy paliwo nie zaczyna roboty. 

W ten sposób jeśli ktoś nie zapłaci później faktury to jest w plecy "tylko" swój czas i zużycie koparki - nie boli tak jak paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Te łąki to widze moje bliższe, dalsze okolice. Ale na taki areał to by się i opłacało podjechać dalej :) Tylko nie ma z czym, u nas zwykła rotacyjna :) Ale jakby chciał to zbelować to dajcie znać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

Ile wziąsc za usługę prasowanie kiszonki prasą metal fach z562 . Później ładowanie turem na przyczepę i Rozładowanie i owijanie . Tylko że folia nie moja tylko tego gościa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

U nas to 40 minimum trzeba by było zapłacić


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

200 z Moim sznurkiem i robię minimum 400 kostek\h .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ile bierzecie za prasowanie Sipmą kostkującą na godzinę?

150 za godz +7 gr za sznur od kostki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ło urwa tylu aż???U mnie 120max bez sznurka

I urypie ze 250 kostek , ale co tam - grunt że tanio .      A Ty "germańcu" B)  ile średnio kostek robisz w godzinę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A potem całą noc naprawiasz bo nie wiąże  :) U nas był kiedyś taki jeden co szalał mtz-tem z sipmą, brał od ha, długo nie pociągnął chociaż prasa nowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A Moja stary klamot , a z wiązaniem nie mam na ogół problemów . Mam takie tam swoje patenty żeby wiązała . Rocznie wyrabiam sporo sznurka . Powiem tak - w tym sezonie już zrobione ok.1300 kostek , niezwiązanych - 00 B)  , ale nie żebym się chwalił , po prostu się cieszę . Na brak klientów nie narzekam jak na razie . B) Wyrobiłem sobie "markę ,renomę" , klient zawsze wie że jak powiem że będę na konkretną godzinę , to jestem .Z zegarkiem też za Mną nikt nie biega . Zapracowałem sobie na to przez kilka ładnych lat .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj