pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

Teddy    0

Ile policzyć za zaladunek obornika C360 z turem, gdzie rozrzuca sobie klient swoim rpzrzutnikiem, czyli ja tylko ładuje a ile za zaladunek + ja wywoze swoim rozrzutnikiem?

Tur 2 z krokodylem z wolmetu + rozrzutnik 3,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

policz sobie ile ci spali traktor+ robocizna min. 20 zł/h, + jakiś mały arobek i masz cenę usługi bo amortyzacji liczyć nie możesz przy takich maszynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

Myślałem bardziej od sztuki jakoś...

Sam zaladunek na rozrzutnik klienta 10-15 zł

Zaladunek i rozwiezienie własnym sprzętem 25- 30 zł od rozrzutnika

Jak myślicie takie ceny są do zaakceptowania? Bo nie mam wgl zorientowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46
Napisano (edytowany)

Załadunek uczciwa cena, jeżeli dochodzi rozrzucenie weź pod uwagę odległość jaką będzie pokonywał ciągnik z rozrzutnikiem.

 


policz sobie ile ci spali traktor+ robocizna min. 20 zł/h, + jakiś mały arobek i masz cenę usługi bo amortyzacji liczyć nie możesz przy takich maszynach

 

Amortyzację liczyć może, jeżeli zakupił go niedawno to nawet powinien, pomimo wieku. Zamiast kosztu amortyzacji warto uwzględnić koszt napraw, który wynika z obciążenia tak wiekowego sprzętu.

Edytowano przez Jacolino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

w takich ciągnikach jak c330 lub c360 to nie ma ani amoryyzacji a kaszta napraw są prawie zerowe z uwagi na ogół małe przebiegi i bardzo tanie części no gdybyś ta usluge robił jakimś zachodnim ciągnikiem i rozrzutnikiem  to tą cenę należy pomnożyć przez 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Większego idiotyzmu dawno nie słyszałem . :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels28    15

Witam. Ile mozna cenic za zbior trawy przyczepa samozbierajaca 36m3? chodzi mi od jednej przyczepy. Za odpowiedzi z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1572


Witam. Ile mozna cenic za zbior trawy przyczepa samozbierajaca 36m3? chodzi mi od jednej przyczepy. Za odpowiedzi z gory dziekuje.
Troche żartem napisze jak pisał brednie wyrzej jak masz stary ciągnik to 100 a jak masz nowy to 1000zl/h.ha..ha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniels28    15

Tak wlasnie myslalem ze tak ok. 150 zl. Zestaw to Zetor Forterra 11441 i Krone Titan 6/36 GD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

w takich ciągnikach jak c330 lub c360 to nie ma ani amoryyzacji a kaszta napraw są prawie zerowe z uwagi na ogół małe przebiegi i bardzo tanie części no gdybyś ta usluge robił jakimś zachodnim ciągnikiem i rozrzutnikiem  to tą cenę należy pomnożyć przez 4

 

I tu masz racje bo jak zaszłem zamówić usługę u gościa ci ma zachodnie maszyny to zaśpiewał mi cenę wprost nierealną/bardzo wysoką/więc poszedłem do biedniejszego rolnika ci ma polskie stare ursusy i wykonał mi usługę czterokrotnie taniej i był bardzo miły i zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tak wlasnie myslalem ze tak ok. 150 zl. Zestaw to Zetor Forterra 11441 i Krone Titan 6/36 GD

 

150 zł to taka normalna cena, za dużo nie możesz sobie liczyć bo musi być taniej niż nową przyczepą z uwagi na większą możliwość awarii w trakcie pracy a niestety z trawą jest nie tak jak z kukurydzą że zasiejesz za dwa dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tak wlasnie myslalem ze tak ok. 150 zl. Zestaw to Zetor Forterra 11441 i Krone Titan 6/36 GD

Ogólnie bierz tak żeby nie przekroczyło 300zł/ha bo tak u nas bierze przyczepą 60m3 za hektar. Co do maszyn nowych - na pewno nowy kverneland zaorze słomę kukurydzianą niż stara Unia Grudziądz. Nowy siewnik punktowy lepiej zasieje rzepak niż poznaniak więc i cena musi być wyższa. A sprzęt kosztuje i nikt za darmo nie będzie go zużywał. To jak z kobietami - na co komu młoda jak stara tańsza w utrzymaniu  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Akurat w przypadku zbioru trawy przyczepą jak liczysz za hektar to wielkiego znaczenia nie ma, prócz tego że nowe przyczepy mają teraz większą liczbę noży i drobniej tną, bardziej chodzi o to jak szybko zbierzesz i na ile można wykluczyć awarie a wiadomo że w starym sprzęcie są większe szanse na to bo sprzęt już swoje przepracował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179
Napisano (edytowany)

150 ale jak masz jakiś starszy przeznaczony do wyeksplatowania i w perspektywie do kasacji bez większych remontów to mażno i taniej

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogólnie bierz tak żeby nie przekroczyło 300zł/ha bo tak u nas bierze przyczepą 60m3 za hektar. Co do maszyn nowych - na pewno nowy kverneland zaorze słomę kukurydzianą niż stara Unia Grudziądz. Nowy siewnik punktowy lepiej zasieje rzepak niż poznaniak więc i cena musi być wyższa. A sprzęt kosztuje i nikt za darmo nie będzie go zużywał. To jak z kobietami - na co komu młoda jak stara tańsza w utrzymaniu  :lol:

 

Czyli cena za jakość usługi , a nie za cenę sprzętu . Załóżmy że dwa takie same zestawy robią na usługach , tylko jeden był kupiony znacznie taniej . To co , ten droższy ma prawo brać więcej , bo ktoś ma np. klimę w traktorze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

I tu masz racje bo jak zaszłem zamówić usługę u gościa ci ma zachodnie maszyny to zaśpiewał mi cenę wprost nierealną/bardzo wysoką/więc poszedłem do biedniejszego rolnika ci ma polskie stare ursusy i wykonał mi usługę czterokrotnie taniej i był bardzo miły i zadowolony

Ten sąsiad ze starszym sprzętem zrobił Ci przysługę, a nie usługę. Do składowych kosztów wykonania usługi zalicza się koszt amortyzacji, koszt paliwa i smarów, tudzież przeglądów, koszty napraw oraz koszt obsługi przez pracownika. Indywidualną sprawą jest czy ktoś uwzględnia wszystkie koszty czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ważny jest efekt  , a to nie zawsze musi iść z ceną sprzętu B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czyli cena za jakość usługi , a nie za cenę sprzętu . Załóżmy że dwa takie same zestawy robią na usługach , tylko jeden był kupiony znacznie taniej . To co , ten droższy ma prawo brać więcej , bo ktoś ma np. klimę w traktorze ?

Dałem Ci przykład pługa, wolisz mieć 95 procent resztek kukurydzy przyorane za 250zł/ha czy 50% starą unią za 200zł/ha? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Ten sąsiad ze starszym sprzętem zrobił Ci przysługę, a nie usługę. Do składowych kosztów wykonania usługi zalicza się koszt amortyzacji, koszt paliwa i smarów, tudzież przeglądów, koszty napraw oraz koszt obsługi przez pracownika. Indywidualną sprawą jest czy ktoś uwzględnia wszystkie koszty czy nie.

 

Ty się liczy efekt ekonomiczny po prostu on potrafi mieć nizsze koszta i wygrywa na rynku z tym co ma wyższą cene usługi/ wolny rynek kolego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Dałem Ci przykład pługa, wolisz mieć 95 procent resztek kukurydzy przyorane za 250zł/ha czy 50% starą unią za 200zł/ha? 

 

mam do starej UNII założone odkładnie typu skandynawskiego i ma kukurydza jest przyorana pięknie na pewno więcej niż 95  % przyorane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Ty się liczy efekt ekonomiczny po prostu on potrafi mieć nizsze koszta i wygrywa na rynku z tym co ma wyższą cene usługi/ wolny rynek kolego

 

Ma niższe koszty bo nie wszystkie liczy do tego zmierzam. Dlaczego nie wszystkie liczy? Bo nie traktuje usług jako źródło utrzymania, wydaje mi się że osoba która powiedziała Ci czterokrotnie większą cenę za usługę też nie nastawia się na uzyskiwanie przychodów z usług, dostałeś cenę na odczepne, jak byś się mocno uparł to wtedy zarobi, w przeciwnym wypadku ma wystarczająco pracy bez zlecenia od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

jakoś te jego sprzęty stoja na placu a roboty ma coraz mniej bo stracił dużo klientow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj