Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Zmiany na rynku mleka?

galeria
Jałóweczki
przezuwaczka    59

Faktem jest, że stan zapalny czasami da się dostrzec, gdy ćwiartkę się opróżni. TOK też jest lepiej widoczny na końcowym mleku. Wtedy mówi się trudno. Leczy i zdajuje następnym razem. Pojedynczy przypadek mocno mleka nie psuje.

kokoman0    59

@soltys85 ostrzeżenie, że kolejny raz jak ich złapią to z automatu rozwiązują umowę.

xzzz    2

Wypowiedzenia to akurat dobrze kolega słyszał, większość osób z rady złożyło wypowiedzenia(czas był do końca czerwca ponieważ obowiązuje pół roku wypowiedzenia) ale w jakim celu to nie mam pojęcia jak obecnie żadna mleczarnia w okolicy nie przyjmuje nowych dostawców, a nie wierzę że wszyscy mają tak dobre znajomości by sobie załatwić miejsce gdzie indziej, chyba że ma to na celu zmuszenia rozmów do przejęcia przez mlekovitę, fakt że w radzie są zazwyczaj więksi gospodarze a im kosów płaci więcej niż małym więc jakby odeszli to w jakimś stopniu poprawia rentowność mleczarni na ten okres kiedy jest problem ze zbytem, może tylko pojawić się później problem braku mleka ale to raczej przyszłościowy temat

Właśnie w mojej okolicy większość złożyła wypowiedzenia w tym i ja.Pracownicy nie chcą przejść do mlekowity natomiast dostawcy chcą dlatego składali wypowiedzenia, przynajmniej tak mi się wydaje.Udzialow i tak pewnie nie oddadzą a szkoda nazbierało się...

Wiadomość z agroFakt.pl

Xawier    33

Dziś widziałem podwyżkę ale ceny masła u gościa z towarem z Mlekowity o 30gr na kostce

PATr    238

W mlekovicie przymierzali się do podwyżki za czerwiec ale nie ustalili jej więc pewnie za lipiec coś podniosą

Chomik    12

Odświeżę gównoburze apropo sudowii . Udało nam się uwolnić od tego czegoś bo mleczarnią nie można tego nazwać w 2015 . Od 1 sierpnia zmieniłem mleczarnie w sumie nie tyle zmieniłem to Ojciec opisał na mnie gospodarstwo a sam zakończył produkcję . Chyba na ostatni dzwonek opuściło się te coś ... I tu pytanie do znawców i tych co są w temacie lub nawet posłucham przemyśleń kogoś kto zna sprawę . Czy Ojciec ma szanse w tym konkretnym przypadku na odzyskanie udziałów ? 

wojcik1989    2

W mlekpolu na wyplate udzialu maja 5 lat od zlozenia wnosku o wyplate. Zazwyczaj to trwa od 3 do 5 lat.

dcnt    9

haha 5 lat, optymista.

Mi wyplacili pod koniec 7-mego i to "az" na miesiac przed ostatecznym terminem. tyle bylo zapisane wowczas w statusie czasu na wyplate.

Milego czekania.

wojcik1989    2

Aktualnie w statusie spoldzielni jest 5 lat i wiem napewno ze tego sie trzymaja, a po przekazaniu gospodarstwa , po 3 latach dla ojca wyplacili.

Edytowano przez wojcik1989

kokoman0    59

No właśnie w Mlekpolu było kiedyś 5 lat ale jakoś niedawno chyba wydłużyli ten okres.

wojcik1989    2

Na poczatku roku na zebraniu nawet Borawski o tym mowil ze do 5 lat, chyba ze ostatnio to sie zmienilo.

kosacki    3

Chyba może jest i było do 5 lat nic nie wymyslajcie. Teraz do 4 sie czeka
Za 06 cena 1.22zl spadło bialko mi troche do 3.00

Edytowano przez kosacki

GR_Stachnik    24

Ustawa Prawo Spółdzielcze:

Art. 26. § 1. Udział byłego członka wypłaca się na podstawie zatwierdzonego sprawozdania finansowego za rok, w którym członek przestał należeć do spółdzielni. Sposób i terminy wypłaty określa statut.

Zatwierdzenie sprawozdania do 30 czerwca, więc wypłata nie szybciej niż w lipcu roku kolejnego po złożeniu wniosku. Związane jest to z decyzja zarządu o wypłacie oraz sytuacja finansową spółdzielni. Wiem z doświadczenia że wypłaty rezygnujących w ogóle z produkcji wypłacane są znacznie szybciej niż dla tych przenoszących się do innych podmiotów. Jak ktoś mocno dał się we znaki zarządowi to niech się spodziewa wypłaty nie szybciej niż w ostatnim roku zgodnie z statutem.

pedro2    350

Wujek w zeszłym roku na jesieni zrezygnował z krówek i mówił że już większość wypłacili.

DanielFarmer    108

czego nie rozumiesz?obniza sie cene o 15-20gr natychmiast po zalamaniu rynku a podnosi o 2-5 gr pol roku po wzroscie cen.Moze na gwiazdke dadza 10gr.To nie Twoja mleczarnia.To biznes prezesa ;)

Chomik    12

czego nie rozumiesz?obniza sie cene o 15-20gr natychmiast po zalamaniu rynku a podnosi o 2-5 gr pol roku po wzroscie cen.Moze na gwiazdke dadza 10gr.To nie Twoja mleczarnia.To biznes prezesa ;)

Dokładnie ;) O obniżce nikt nie raczy powiadomić wcześniej 

fireseba    101

Tylko że Mlekowita zapewne zakontraktowała już z Bierdonką do końca 2017 roku ahahhaha to jest łep.Będziecie dalej doić po 1,2zł

grzesiu    41

polskim sieciom tak łatwo mleczarnie cen nie podniosą i tu mlekovita będzie miała największy problem bo jest najbardziej uwikłana w handel z sieciami!!! im nie wytłumaczysz że od 1 lipca 10% w górę się powie to spadaj wezmę od mniejszego i tak robisz moje marki własne a to czy tam będzie śmietana z mazowiecka czy z wrocławia to bez różnicy :D haha 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez erni
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

chcialbym sie dowiedziec ile dostajecie za 1 l mleka.prosze o podanie zawartosci bialka i tluszczu.
      acha i czy mozecie powiedziec ile odstawiacie na mc i do jakiej mleczarni.
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr
    • Przez marcin5090

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-mleka-2013/

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????