Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianzetor9540    1289

Oddaje ktoś z Was do OSM Radomsko? Jak tak to proszę niech tu napisze bądź zgłosi się do mnie na pw. :)

Edytowano przez damianzetor9540

fireseba    101

I jak po pomocy z UE czujecie że jest lżej? Czekamy na kolejną pomoc tym razem 2 gr bo jeszcze gorsza sytuacja

Wiadomość z agroFakt.pl

A ja mam pytanie do dostawców Mlekovity na jakich zasadach sprzedajecię mleko najbardziej interesuja mnie udziały ich wysokość i czy ktoś odstawia mleko bez udziałów czyli nie będąc udziałowcem tylko na podstawie umowy wieloletniej ??

PATr    242

Mlekovita, bynajmniej wysokie mazowieckie, od już jakiegoś czasu nie pobiera ani złotówki na udziały, kto je ma ten ma, wszystkie nowe umowy są podpisywane nie jako udziałowiec tylko dostawca(można poznać po tym że nie płaci się wpisowego i masz 0 zł udziałów), sama umowa nie różni się niczym od tych co mają udziały pobrane z przed kilkunastu lat, ogólnie można powiedzieć że mlekovita oszukuje trochę prawo ponieważ jest to nadal spółdzielnia, przejmuje kolejne zakłady na mocy spółdzielni ale za wiele się nie różni od prywatnej firmy :D można by nawet powiedzieć że rada w mlekovicie ma tyle samo do gadania co rada w prywatnych mleczarniach czyli niewiele

kr9292    94

Rada ma bardzo dużo do gadania tylko nie gada bo ma mleko w dobrej cenie, wycieczki i inne atrakcje,

marko-kolo    305

Mlekovita, bynajmniej wysokie mazowieckie, od już jakiegoś czasu nie pobiera ani złotówki na udziały, kto je ma ten ma, wszystkie nowe umowy są podpisywane nie jako udziałowiec tylko dostawca(można poznać po tym że nie płaci się wpisowego i masz 0 zł udziałów), sama umowa nie różni się niczym od tych co mają udziały pobrane z przed kilkunastu lat, ogólnie można powiedzieć że mlekovita oszukuje trochę prawo ponieważ jest to nadal spółdzielnia, przejmuje kolejne zakłady na mocy spółdzielni ale za wiele się nie różni od prywatnej firmy :D można by nawet powiedzieć że rada w mlekovicie ma tyle samo do gadania co rada w prywatnych mleczarniach czyli niewiele

żeby przejąć inną spółdzielnie to musi to klepnąć walne zgromadzenie i rada ani prezes   nic nie decyduje 

umowa z takim dostawcą różni się tym że w każdej chwili mogą  mu ją wymówić 

a od członka spółdzielni muszą odbierać jeśli mleko spełnia normy i płacić według cennika 

w prywatnej firmie to jest właściciel i to on decyduje o wszystkim a w spółdzielni to udziałowcy są poniekąd właścicielami i mają swoich przedstawicieli do walnego,  którzy decydują w ich imieniu -  ale dobrze wiemy jak to wygląda  bo  każdy patrzy swego interesu 

ogólnie to widać w tym co piszesz pomieszanie z poplątaniem i brak wiedzy na jakich zasadach funkcjonuje spółdzielnia ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

PATr    242

Znasz dobrze i twierdzisz że rada ma do gadania i sobie(w radzie w mlekovicie siedzą przede wszystkim więksi dostawcy) w lutym a także w tamtym roku pozwolili zdjąć dopłatę do największych przedziałów litrażowych?

żeby przejąć inną spółdzielnie to musi to klepnąć walne zgromadzenie i rada ani prezes   nic nie decyduje 

umowa z takim dostawcą różni się tym że w każdej chwili mogą  mu ją wymówić 

a od członka spółdzielni muszą odbierać jeśli mleko spełnia normy i płacić według cennika 

w prywatnej firmie to jest właściciel i to on decyduje o wszystkim a w spółdzielni to udziałowcy są poniekąd właścicielami i mają swoich przedstawicieli do walnego,  którzy decydują w ich imieniu -  ale dobrze wiemy jak to wygląda  bo  każdy patrzy swego interesu 

ogólnie to widać w tym co piszesz pomieszanie z poplątaniem i brak wiedzy na jakich zasadach funkcjonuje spółdzielnia ;)

nie wiesz jaka jest ta umowa więc tutaj nie obrażaj nikogo a ja o tym doskonale wiem bo mam taką przed nosem, umowa jak każda inna, mleczarnia może ją wypowiedzieć mi w taki sam sposób jak i udziałowcowi i nic ci te udziały nie pomogą w tym aby mleczarnia ci umowy nie wypowiedziała, a kto według ciebie decyduje na walnym zgromadzeniu? Bo chyba nie ty....

Osobną kwestią jest to że teraz(od nowego roku) mlekovita przyjmuje bez umów takich jak wcześniej, wtedy ma prawo wypowiedzieć kiedy sobie chce i z dnia na dzień przestać odbierać

Edytowano przez PATr

marko-kolo    305

poczytaj sobie statut mleczarni i tam dowiesz się jakie prawa ma członek a jakie dostawca nie będący członkiem

mleczarnia ma obowiązek odebrać mleko które spełnia normy  od swojego członka i zapłacić według  cennika i taki zapis jest w statucie 

co do dopłat ilościowych  i ceny  mleka to decyduje rada  i jak najbardziej ma prawo działać w tej kwestii 

jeśli obniżyła dopłaty do największych przedziałów to tylko pogratulować rozsądku 

na walnym decydują przedstawiciele(delegaci) wybrani przez członków spółdzielni czyli rolnicy i pracownicy

walne wybiera właśnie radę nadzorczą i udziela corocznie absolutorium dla tej rady i dla prezesa 

prezes musi słuchać rady bo ta wybierana jest z pośród przedstawicieli  do walnego które to może go odwołać nie udzielając absolutorium 

jaki ma wpływ nie członek ? żaden... bo nie ma prawa głosu aby nawet wybrać swego przedstawiciela do walnego 

Edytowano przez marko-kolo

PATr    242

Widać że nie znasz realiów, a ja ci mówię nadal że moja umowa nie różni się niczym, mam tam zapis o cenie mleka zgodnej z cennikiem, o wypowiedzeniu umowy przez mleczarnię jeśli średnia 3-miesięczna wyników przekracza normy bakterii lub ks, i wszystkie inne identyczne jak wszyscy, a z tym że ceną mleka rądzi rada a nie prezes to juz wgl. udowodniłeś że nie znasz realiów polskich spółdzielni

marko-kolo    305

jasne jako nie członek masz wszystko inne identyczne  :D

pewnie prezes zaprasza cię na walne abyś go poparł  ;)

jestem delegatem i byłem w radzie nadzorczej i dobrze znam te sprawy 

moja spółdzielnia nie kupuje mleka ot takich jak ty bo statut na to nie pozwala - co nie znaczy że nie można go zmienić 

ale to może tylko walne czyli  przedstawiciele dostawców   którzy są członkami spółdzielni 

PATr    242

Ale mlekovita to nie jest twoja spółdzielnia, tam panują całkiem inne zasady, biorą mleko skąd popadnie, obecnie nowe bez umów, od pośredników, od dostawców, od starych dostawców, od grup i wiele innych cudów tam się dzieje...

marko-kolo    305

biorą, bo potrzebują i tyle , mają moce przerobowe i zbyt 

jeszcze łykną kilka spółdzielni i sytuacja się zmieni

żadne inne zasady bo można tak robić tylko wystarczy zapisać to w statucie że w razie potrzeby można kupować od innych podmiotów 

wiele mleczarni tak robi , tylko tu trzeba mieć moc i  zbyt 

spółdzielczość działa w określonych ramach prawnych  i te zasady są takie same dla wszystkich 

wszystko co nie jest zakazane może być dozwolone w statucie bo ten  stanowi co i jak w danej spółdzielni  

Edytowano przez marko-kolo

PATr    242

Raczej się nie zmieni, pamiętaj że jak łykają jakaś spółdzielnie to towaru na rynku ani nie przybywa ani nie ubywa... ciekawi mnie tylko co oni wymyślą jak otworzą tą nową proszkownię, na 100% będą chcieli jak najszybciej osiągnąć jak największy procent mocy przerobowej ale z drugiej strony cena mleka jest niska i musieli by się mocno wyłamać i zacząć dobrze podnosić cenę

Xawier    34

Mlekowita oddział Trzebownisko ilośc pow 10.000 tł 3.94 białko 3.16 cena 1.06zł bez zmian

przezuwaczka    65

W Mlekovicie są chore relacje. Jak wybierają przedstawicieli do rady, to informują o wyborach kogo chcą, a kłamią, że sołtysów. Wybierają tylko starych i sprawdzonych, co wiedzą, jak d**ę lizać. Ponieważ w finale się to sprawdza, to nikt nie ingeruje. Co do mocy przerobowej, to jest ogromna. Nie rozumiem tylko, czemu produkcja nie zadąża z zamówieniami. Szwagier nawet 2 dni na towar czeka i magazyny są puste. Czy to taka organizacja, czy aż tak mleka im mało?

Xawier    34

W Trzebownisku też nie przyjmują a od 1 czerwca około 105 dostawców przeszło z Lacpol Łaszczów. Byłeś osobiście rozmawiać czy przez telefon?

PATr    242

Dokładnie, teraz przyjmują ale nieoficjalnie i bez dobrych znajomości nie dostaniesz umowy z mlekovitą, tylko przez pośredników(to też jak dobrze pogadasz), jak uruchomią proszkownie to się na 100% zmieni, mlekovicie towaru brakuje, zresztą mlekpol też ma podobnie, największy problem mają małe mleczarnie z zbytem w tym momencie, ale jak wszyscy trzymają nisko cenę to czemu oni mieli by robić inaczej? tym bardziej jak przerzutowe po 60 gr...

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez erni
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

chcialbym sie dowiedziec ile dostajecie za 1 l mleka.prosze o podanie zawartosci bialka i tluszczu.
      acha i czy mozecie powiedziec ile odstawiacie na mc i do jakiej mleczarni.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez marcin5090
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-mleka-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????
    • Przez konteno
      Chciałbym dowiedzieć się czy w waszych gospodarstwach (lub zlewnach mleka) wykorzystywane jest w jakiś sposób ciepło pochodzące z procesu chłodzenia mleka (ogrzewacie wodę , pomieszczenia czy może macie jakiś inny sposób na wykorzystanie energii odpadowej z tego układu)
      jakiej pojemności macie zbiorniki mleka ,CWU , jak dużą powierzchnię ogrzewacie i ile stopni osiąga woda w układzie?
    • Przez pusty19
      Witam zakładam nowy temat ponieważ chcę wiedzieć czy można podawać mleko od krowy maciorom.