Skocz do zawartości

Polecane posty

poziomka    10

Soltys85 z tego co wiem to Piątnica w chwili obecnej nie przyjmuję odbiorców tak jak większość mleczarni.

Wiadomość z agroFakt.pl

PATr    245

Mlekovita też oficjalnie nie przyjmuje nowych ale tylko oficjalnie

grzen    187

ciekaw jestem jak teraz mówi gospodarz z paniek, jaką ma mine

przed końcem roku kwotowego wypowiadał się w tv że od kwietnia rusza pełną parą z produkcją mleka ;powodzenia

jakiś czas temu tak pisałem . ostatnio w tv wypowiadał się rolnik z paniek ten co ruszył z pełną parą podobno nie ma na paliwo i nawozy

chyba za dużo dał tej pary i mu wyparowało

leszekb    35

Mlekovita też oficjalnie nie przyjmuje nowych ale tylko oficjalnie

Mnie przyjęli ale na dostawcę , członków nie przyjmują . Z tym że na jesieni mi obiecali a teraz trochę kręcili nosem ale się udało .

PATr    245

A czym to niby się różni? Nie masz umowy jak inni? Bo udziału nie pobierają nikomu

Soltys85    16

Nie no ja odstawiam do Piątnicy, pytam o progi ponieważ nie wiem czy mi sie opłaca przeskoczyć próg wyżej przy tych limitach. Oddaje około 15000l i mam duza jałówek cielnych, dużo miejsca, paszy ale doić za 50% to nie bardzo, wole chyba sprzedać starsze sztuki i pozostac przy obecnym poziomie. Mam zamiar dostawić opasów ale pewnie dużo osób tak zrobi i cena też bedzie do bani... 

Teraz w skrócie o sytułacji w mleczarstwie w mojej okolicy - jeden zrezygnował, trzech sie wacha, jeden chłopak sie powiesił :/  jeden stawia obore pewnie na 130 sztuk.

leszekb    35

A czym to niby się różni? Nie masz umowy jak inni? Bo udziału nie pobierają nikomu

Umowę mam podpisaną . Nie płacę wpisowego 1000 zł i nie muszę wnieść udziałów , ale i żadnego głosu też pewnie nie będę miał .

Thomas2135    1411

Nie martw się tym. Udziałowcy mający po kilka-kilkanaście tyś udziałow też nie mają żadnego głosu. Ty z resztą zaczynasz od zera to miałeś szczęście, że przyjęli. Jaki oddział(lubawa) i ile planujesz oddać w tym roku?A czy osoby bez udziałów nie mają gorszej ceny, bo na starym cenniku był podział na udziałowców i nieudziałowców?

jankeson    6

Nie muszę Ci nic pokazywać mam taką cenę od zawsze jeśli nie wierzysz sprawdz moje posty z przed kilku miesięcy. Napisz skąd jesteś skoro odstawiasz do Piątnicy bo ja mieszkam 10 km od Piątnicy 

A ja 25 km. I za żadne skarby nie wychodzi mi taka cena nawet przy ostatnim progu i białku 4%

leszekb    35

Oddział Lubawa  , cena jak dla udziałowca tak że chyba nic nie tracę .Ile będzie mleka nie wiem na razie jałówki co się cielą to średnio około 30 l na dzień .Z tym że bez kiszonki z qq w tym roku , teraz zasieję bo wysłodki trzeba ,, wzmacniać ,, śrutą z qq a to koszty.

jankeson    6

Nie no ja odstawiam do Piątnicy, pytam o progi ponieważ nie wiem czy mi sie opłaca przeskoczyć próg wyżej przy tych limitach. Oddaje około 15000l i mam duza jałówek cielnych, dużo miejsca, paszy ale doić za 50% to nie bardzo, wole chyba sprzedać starsze sztuki i pozostac przy obecnym poziomie. Mam zamiar dostawić opasów ale pewnie dużo osób tak zrobi i cena też bedzie do bani... 

Teraz w skrócie o sytułacji w mleczarstwie w mojej okolicy - jeden zrezygnował, trzech sie wacha, jeden chłopak sie powiesił :/  jeden stawia obore pewnie na 130 sztuk.

To kolega jest na 11 progu tak jak ja. Przekraczając 20.000l zyskujesz jeden grosz na cenie.

PATr    245

Nie martw się tym. Udziałowcy mający po kilka-kilkanaście tyś udziałow też nie mają żadnego głosu. Ty z resztą zaczynasz od zera to miałeś szczęście, że przyjęli. Jaki oddział(lubawa) i ile planujesz oddać w tym roku?A czy osoby bez udziałów nie mają gorszej ceny, bo na starym cenniku był podział na udziałowców i nieudziałowców?

Jest podział nadal ale wszystkim liczą jako udziałowcom

Jola13    110

Będzie ciężko cały czas spadek znowu 5gr w dół ;[ Ale jakoś w sklepach spadku nabiału nie zauważyłam ;[ Coś tu jest nie tak !!Chyba trzeba powoli coś z tym robić :ph34r:

karol091193    102

Mlekpol 9700L tł 5 bł 3,4 cena 1,12netto+5%vat

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

emattti    11

w Mlekovicie za kwiecien bedze co najminej 5 gr mniej i za maj tez bedzie obnizka (info z gornego szczebla Mlekovity)
Mlekovita 18 tys  4,0 tluszcz 3.1 bialko 1,22 brutto

Optimus    3

OSM Chorzele średnio o 6 groszy mniej w kwietniu

Dokładnie tak a za marzec 1.08zł  tł4.2  bi3.4 lekko powyżej 10tys

jankeson    6

Czareczek udowodnisz tą podaną  przez Ciebie cenę? Nie gniewaj się że tak naciskam ale może ja jestem nie świadomy i kasa idzie mi koło nosa.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez pusty19
      Witam zakładam nowy temat ponieważ chcę wiedzieć czy można podawać mleko od krowy maciorom.
    • Przez Konsultant_HRIC
      Dla naszego Klienta, znanego koncernu o zasięgu międzynarodowym specjalizującego się w doradztwie żywieniowym zwierząt, produkcji składników paszowych i utrzymaniu dobrostanu zwierząt poszukujemy doświadczonego managera w obszarze żywienia bydła.
      Firma naszego Klienta należy do struktur światowego lidera w branży rolnej i dysponuje nowoczesnym zapleczem technicznym oraz specjalistyczną wiedzą ekspertów z całej Europy. Nasz Klient oferuje nowoczesne produkty żywienia zwierząt łączące osiągnięcia naukowe z potrzebami i indywidualnymi wymaganiami klientów a wysoka jakość produktów Klienta została doceniona wielokrotnie nagrodami branżowymi.

W związku z rozwojem struktur w Polsce nasz Klient poszukuje wartościowych kandydatów na stanowisko:

Key Account Manager / Kierownik ds. żywienia bydła

Zakres obowiązków:

Prowadzenie profesjonalnego serwisu doradczego dla kluczowych klientów w oparciu o własne doświadczenie i posiadaną wiedzę o produktach, technikach i technologiach wykorzystywanych w produkcji zwierzęcej na terenie Polski Nawiązywanie współpracy z nowymi klientami (duże fermy, hodowcy) na terenie Polski Sprzedaż produktów oraz usług firmy z uwzględnieniem indywidulanych potrzeb i specyfiki prowadzonej hodowli Budowanie i utrzymywanie pozytywnych i długoterminowych relacji z klientami oraz partnerami Promowanie technologicznych i naukowych osiągnięć firmy, prowadzenie szkoleń i prezentacji Współpraca ze środowiskiem naukowo-badawczym, wspierającym rozwój wiedzy i technologii w żywieniu zwierząt Organizacja i uczestnictwo firmy w targach, wystawach i spotkaniach z klientami oraz partnerami Składanie bieżących sprawozdań z działalności sprzedażowej oraz marketingowej  
      Oczekiwania wobec kandydatów:

Wykształcenie wyższe  zootechniczne (wykształcenie rolnicze lub inne pokrewne będzie także rozważane, jeżeli kandydat posiada wymagane doświadczenie w branży doradczej) Co najmniej 3-4 lata doświadczenia w doradztwie żywieniowym zwierząt lub produkcji zwierzęcej (bydło) Konieczna praktyczna znajomość produkcji zwierzęcej oraz produktów i technologii stosowanych w żywieniu zwierząt Zaawansowane umiejętności negocjacyjne i handlowe Wysoka motywacja i nastawienie na realizację celów Samodzielność w działaniu Pomysłowość i inicjatywa w proponowaniu indywidualnych rozwiązań Umiejętność obsługi programów z pakietu Microsoft Office Znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej dobrym, umożliwiającym komunikację ze specjalistami poza granicami kraju Aktywne prawo jazdy  
      Nasz Klient oferuje:
      Możliwość pracy w dynamicznym i ambitnym zespole wysokiej klasy międzynarodowych specjalistów Dostęp do najnowszej, światowej wiedzy i osiągnięć w dziedzinie żywienia zwierząt Konkurencyjne wynagrodzenie i premię uzależnioną od wypracowanych wyników Niezbędne narzędzia pracy Możliwość rozwoju zawodowego w renomowanej, międzynarodowej firmie  
      Zainteresowanych kandydatów zapraszamy do przesłania aplikacji z życiorysem zawodowym w języku polskim i angielskim pod adres: jw@hric.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem: 660 703 703
    • Przez szympek96
      Sprzedam Schładzalnik do mleka 400l
      http://olx.pl/oferta/schladzalnik-zbiornik-na-mleko-400l-CID757-ID9RWBr.html
    • Przez karolas123
      Witam, Panowie zwracam sie z prośbą o rozwijanie tematu. Planuje wyprodukowanie elektronicznego testera somatycznych. Mam zaplecze techniczne oraz wiedzę programistyczną i elektroniczną do zbudowania takiego urządzenia. Niestety nie posiadam wiedzy specjalistycznej w zakresie badania mastitis. Interesuje mnie sposób badania komórek somatycznych przez testery dostepne na rynku które są nie ukrywajmy bardzo drogie. Prosiłbym o wskazanie literatury lub podzielenie sie wiedza na temat metody pomiaru. Czy te testery działają sprawdzając przewodność elektryczną płynu? A moze badają gęstość lub jeszcze inaczej to działa?