Skocz do zawartości

Polecane posty

qazi    57

mlekpol grajewo, za luty białko 3,12; tłuszcz 4,19, 1,24 brutto dla vatowca

akaku    69

LacPol Piotrków Kujawski dziś przyszła faktura wyszło po 86gr w tym miesiącu kolejna obniżka. W tamtym tygodniu 3 krowy odjechały sobie 

marcin1992    12

President ZM Winnica: 1,26zł/litr brutto, tłuszcz 4.6, białko 3,5 za luty.  

A wczoraj przyszedł SMS że od 18 marca obniżka -6gr.

Wiadomość z agroFakt.pl

urwisek    4

President ZM Winnica: 1,26zł/litr brutto, tłuszcz 4.6, białko 3,5 za luty.  

A wczoraj przyszedł SMS że od 18 marca obniżka -6gr.

przy jakiej ilosci? przyjmuja u was nowych

wojtal24    164

jest temat o cenach mleka zanim założysz nowy temat zapoznaj się z zawartością forum

marcin1992    12

przy jakiej ilosci? przyjmuja u was nowych

Ilość do 15tyś. litrów. Tu są tylko dwa progi powyżej 15tyś i powyżej 30tyś. Chyba raczej nie przyjmują nowych dostawców.... zresztą mało która mleczarnia teraz przyjmuje nowych....

Edytowano przez marcin1992

kr9292    59

Mam przeciek, podkreślam, że srednio pewny dla dostawców mlekovity oddział wys-maz,  ze cena za miesiąc marzec ma być bez zmian. Dla innych oddziałów nie wiem

PATr    238

Nikt im nie zabroni a kolega dowiedział się co ma być w wysokim a jak w innych to nie wie więc dlatego zapewne napisał że wysokim-mazowieckim cena be zmian

pablo-17    2

Masz racje nikt im nie zabroni. :( Oni obrali taką strategie żeby brać u nich pasze i produkty i mlekiem spłacać,żeby nic rolnikowi nie zapłacić.

fireseba    101

Na giełdzie kolejne spadki, jak w takim tempie się utrzyma to mleko za dwa miesiące kolejne 10gr w dół w połączeniu z zimnym marcem krowy postoją przynajmniej do 10 maja w oborze...

Edytowano przez fireseba

Xawier    32

A przy jakiej cenie i jak długo się utrzymującej zaczniecie ograniczać/sprzedawać pogłowie lub zmieniać kierunek produkcji?

karol091193    85

@Xawier i to jest bardzo dobre pytanie. Ja bym osobiście postawił na praktycznie pasze objętościowe, bo w końcu one są najtańsze i najbardziej wartościowe. Cały areał zasiałbym kukurydzą i trawą/lucerną/koniczyną no i zostawiłbym jakieś  2-3ha jęzmienia/pszenicy na ziarno+ słoma jako dodatek paszowy dla krów. delikatnie bym tylko bilansował dawkę aby parametry mleka były ok.  Myślę, że na spokojnie można by wyciągnąć średnie od krowy 24-25 litrów mleka i sporo obniżyć koszty produkcji a i jakiegoś byczka przy okazji odchować.

no i ja się pytam dlaczego w oddziale Sanok przy podobnych parametrach mam 96gr??? może i mleka mniej ale nie wierze że przez mniejszą ilość jest różnica 20gr

ukaszProcho    22

Tez chciałbym mieć 1,2 zł, ja przy 11 tys słaba złotówka.

Edytowano przez ukaszProcho

PATr    238

no i ja się pytam dlaczego w oddziale Sanok przy podobnych parametrach mam 96gr??? może i mleka mniej ale nie wierze że przez mniejszą ilość jest różnica 20gr

Podaj te parametry i ilość

lolq1660    12

w agrobiznesie Pan Waldemar Broś już zapowiedział że cena może dojść nawet do 60gr, mleczarnie tylko czekają na takie obietnice, po co te zje*by wogole się wypowiadają to ja nie wiem, a znając agrobiznes będą to puszczać przez miesiąc

massey235    41

tylko,ze mleczarnie taka cene góra mies dwa by miały bo rolnik duzy padnie od kredytow a inny rzuci to w pizdu ,szwagier,wyjechał do angli robi w piekarni i ma 15funtow na godz ,toż to w pale sie niemiesci a my babramy sie dopłacajac do tego bagna

Piwo111    4

Wszystko jest napędzane przez władze z góry. Z kierowcą rozmawiam to mówi ze musi jeździć cały dzien aby zapełnić cysterne bo wiekszosc zmniejszyła stado przez suszę albo całkowicie zrezygnowali z tego interesu. A taki prezes mleczarni siedzi przed tv , powtarzają dzien dnia ze cena mleka spada w dół to i obniża

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.