Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mistrz18    295

Nie mowie ze wogole nie inwestowac ale kolejne przejecia bankrutow i takie duze inwestycje jak ta w mragowie i to w tak niepewnych czasach.Pan prezes ma manie wielkosci.Oby jak najwiecej zakladow i mleka przerobic.Juz dawno interes rolnika zszedl na drugi plan.Jeszcze 2-3 lata temu byla to druga cena w Polsce.Teraz wiele podmiotow placi lepiej.

Danielu ale sami rolnicy ciagle zwiększajc mleko wymuszają na mleczarniach takie decyzje, trzeba te mleko jakos przerobić, a jak wprowadzono ograniczenia tzn cena A i B to bylo narzekanie, a jak teraz inwestycje to też nie pasuje. To powiedz mi gdzie oni maja nasze mleko przerabiac, na placu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

OSM Kosów Lacki za grudzień kolejne 8gr, przedział: 7500-10000 l tł. 4,3 oraz białko 3,25 powinno być około 1,35 zł brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Nie mowie ze wogole nie inwestowac ale kolejne przejecia bankrutow i takie duze inwestycje jak ta w mragowie i to w tak niepewnych czasach.Pan prezes ma manie wielkosci.Oby jak najwiecej zakladow i mleka przerobic.Juz dawno interes rolnika zszedl na drugi plan.Jeszcze 2-3 lata temu byla to druga cena w Polsce.Teraz wiele podmiotow placi lepiej.

 

Teraz może i więcej zobaczymy po nowym roku, Mlekpol w miare cene trzyma cały rok gdzie w innych spadają poniżej 1zł, która np. płaciła w maju czerwcu 1,30 za mleko . Skoro jest zbyt to inwestuje a to tylko dla mnie i dla ciebie na dobre wyjdzie

Edytowano przez kosacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Mlekovita skapneła na grudzień 5gr i 5 do udziałow Sapiński sobie jaja na swieta zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Z przedsiębiorstwem jest jak z człowiekiem. Jak się nie rozwijasz to się cofasz. Co do przejęć bankrutów to bardzo dobra decyzja i prezes by tak owej nie podjął o ile nie byłby w stanie dźwignąć ciężaru przejętych zobowiązań Sudowi. Decyzja o budowie proszkowni w Mrągowie też nie została podjęta z dnia na dzień tylko jest poparta wieloma dyskusjami, przemyśleniami i wyliczeniami. Co do  Twoich zarzutów w stosunku do Mlekpolu to na rynku polskim jest jedna mleczarnia co znakomicie wpisuje się w to co twierdzisz i nie jest to Mlekpol. Mówisz ze prezes ma manię wielkości myślę że nie a jest to zwykły rozwój bo dziś można zarobić na efekcie skali a duży może więcej. Co do interesu rolnika to uważam że dba na przyzwoitym poziomie gwarantuje stabilizację i przyszłość. Masz rację znajdzie się kilka mleczarń które płacą lepiej ale jakby porównać na przestrzeni dwóch lat cenę jaką płaciły te mleczarnie z ceną płaconą przez Mlekpol to myślę że nie miałbyś wątpliwości kto daje zarobić rolnikowi.

też tak myślę że jeśli chodzi o cenę na przestrzeni dłuższego okresu to mlekpol płaci najlepiej, no oczywiście Piątnica płaci lepiej, co z tego że niektóre mleczarnie płacą teraz po 1,70 - 1.80 jak w lato było to 0.90 - 1 zł 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A zauważyliście, że nikt nie narzeka na brak przywrócenia progów dla większych dostawców :P

A kto niby ma narzekać jak na tym forum 90% tutaj siedzą ci co łapią się w obecnych progach lub są trochę ponad nimi

Mlekovita skapneła na grudzień 5gr i 5 do udziałow Sapiński sobie jaja na swieta zrobił.

Mlekovita przecież nie pobiera udziałów od długiego czasu więc wątpię w taką informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Informacja prawdziwą potwierdzam by sms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Był dziś sms z centrali Mlekovity  i na udział 5 gr dali dla udziałowców i te 5gr wzieli  i dopiszą do udziału .No i 5gr do litra dołożyli to może wyjdzie 1.45 przy dobrych parametrach i dużej ilości.

Edytowano przez hassi37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

nie wyjdzie bo za listopad 5gr było jednorazowo,więc nas wyruchali podwyżka niby 10gr a wyjdzie to sama cena co za listopad,no ale podwyzka 10gr jest ?jest ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to nie u mnie cały czas pobierają na udziały co miesiąc . Te 5 gr miało być podwyżki nie tylko za listopad coś żle chyba mówisz . Zobaczę to uwierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

W mlekovicie za listopad była jednorazowa premia 5 gr ,czyli za grudzień bez zmian.Te 400 mln trzeba z kogoś ściagnąć.Ciekawi mnie skad sapiński wezmie wiosną mleko do tej nowej proszkowni,no i oczywiście po ile go kupi?.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca9009    1

https://www.agrofoto.pl/articles/top-bydlo/ceny-mleka-w-polsce-najnowsze-dane-gus/

 

Wg GUS-u średnia cena skupu mleka w listopadzie to prawie 1,30 zł netto. Ja przy 60 tys. nie miałem nawet tyle <_< . Z ojcem mamy dość naszej mleczarni, od stycznia krowy będą przepisane na mnie i przenoszę się do Sierpca. Znajomi, którzy tam odstawiają chwalą sobie stabilność (a nie jak niektóre mleczarnie - pierwsi ceny w dół, ostatni w górę).

Edytowano przez hodowca9009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Według mnie ta proszkownia już dawno jest spłacona, a prezes robi nas w jajo bo przecież może robić to chce, kiedyś pamiętam że w lubawie cenę ustalał prezes w porozumieniu z radą nadzorczą, a teraz tylko ten szmaciarz, jasne że dostawcy z Wys. Maz i okolic nie narzekają bo wam płacą lepiej dlatego że u was jest większa koncentracja mleczarni i cena musi być na poziomie, zaraz polecą hejty że lepszej mleczarni nie ma no ale cóż;) u nas kierowcy nie wożą faktur bo codziennie jest inny kierowca i nie wiedzą komu dawać, tak mi powiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czy w wysokim jest taka strasznie inna cena to bym nie powiedział, jeśli wyjdzie na to że za listopad była jednorazowa i teraz tak naprawdę nie ma podwyżki to ciekawe jak będą to argumentować, w lipcu twierdzili że zaczną podnosić jak inne mleczarnie zrównają cenę x nimi a za grudzień to średnia cena w kraju może ich cenę przekroczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas wożą faktury tzn w Działdowie Mlekovita bo kierowcy jeżdżą po pół miesiąca . I zostawiają w chłodni . Co gorsza nie rozumiem jak jedna firma może inaczej traktować swoich dostawców że w W-mz płacą im więcej a tu Lubawa Działdowo ceny niższe taka sama jest konkurencja ...?A te ceny mogli by już dac trozkę  lepsze( jak Ryki :D ) . Do Dz przechodzili dostawcy z Danona teraz uciekli do Sierpca i biorą dostawców, pytałem czemu odchodza mówili że nie zgadzają im się wyniki z oceny i klasy ,białko i tłuszcz były rzekomo niższe no i cena ich tez skłoniła ale jak tam jest na dłuższą metę nie wiem i ile w tym prawdy też . Tak samo Działdowo myślałem że się rozwiną a tu sie zrobił teraz tylko przerzut i sery robią i pewnie tak juz zostanie fakt ogranica ich zabudowa miejska w samym środku miasta zas w Lubawie wiadomo na obrzeżu możliwość  rozbudowa ogromna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbi2501    2

premia była za listopad tylko bo było to wyszczególnione na fakturze(dopłata do laitra za listopad) wiec cena za grudzień bez zmian ,jaja

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Dzwonilem do centrali na skup do mlekovity I cena jest wyzsza o te 5 gr + 5 gr do udzialu do ceny z listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

Czy w wysokim jest taka strasznie inna cena to bym nie powiedział, jeśli wyjdzie na to że za listopad była jednorazowa i teraz tak naprawdę nie ma podwyżki to ciekawe jak będą to argumentować, w lipcu twierdzili że zaczną podnosić jak inne mleczarnie zrównają cenę x nimi a za grudzień to średnia cena w kraju może ich cenę przekroczyć

 

sprawdzałem teraz w tel sms za ta premie w listopadzie i pisze dodatkowa premia 5gr za listopad,czyli na 99 procent to jednorazowo było ,banda złodziei i nic wiecej ,powinno sie tam zebrac jechac w kilkudziesieciu chłopa do biura i kutasa nauczyc.postraszyc że dwa dni mleka im  nikt nie odda,ja ym wolał stracic 2tys i cena by raz dwa skoczyła,i by sie im pokazało kto utzrzymuje te stado darmozjadów ale tak każdy nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W mlekovicie już brakuje mleka gdy ruszy proszkownia to bedzie ciekawie. Pożyjemy, zobaczymy. Przerzutowe jak na razie tanie nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Kolego te teksty z brakiem mleka słyszę od 1.5roku, tak samo z tą proszkownią że cała Polskę tym mlekiem zasypią, różnica w cenie niech będzie 5-10gr a to już dużo, u nas jeszcze jest taki fakt że bardzo na parametrach jadą, ja od stycznia systematycznie będę woził do prywatnego laboratorium na badania, może za wiele z tego nie ugram ale będę wiedział ma czym stoję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj