Skocz do zawartości

Polecane posty

rufus555    0

Wczoraj kierowca przywiózł informacje na temat obnizki od 1 lutego. Liczylem jak sie da wychodzi 1zł za litr minus 10 groszy na bezsensowne udzialy wychodzi 90 groszy. Pizdziec bankrut. Brak doplat za litry itp. Porażka!!!

Pablo16    13

jaką dopłatę zbiornikowa i cennikowa?

Na fakturze na dole jest takie zestawienie co składa Ci się na cenę. W grudniu było tak 2x dopłata ilościowa, dopłata zbiornikowa, dopłata cennikowa,i dopłata indywidualna. A na fakturce za styczeń dopłaty zbiornikowej i indywidualnej już nie ma.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomo12    58

To od kiedy minus 10gr na udziały zaczeli potrancać ? Bo w listopadzie było tylko 4 gr

10gr na udziały potrącili już za styczeń.

O przejęciu Sudowii słyszałem już od jakiegoś czasu, już chyba wszystkie możliwe większe mleczarnie ją przejmowały, tym czasem na fakturze widzę 78 groszy za litr...

kris91    20

A ja tam na mlekpol powiem wam że nie narzekam, a mleko wiozę do punktu skupu i powyżej 1 zł mam  :D  Jak ktoś oddaje mleko poniżej 90 gr to chyba nie opłaca się, bo pół wypłaty krowa zje jak nie więcej :mellow:

Karol323    68

Tłuszcz 4.2. Białko 3.3. 1.23zl. Ilość 12-13tys L. Sejny ( Mlekpol ) Nie jest zle tak jeszcze.. Powiedzcie czy warto inwestować dalej i powiększać stado jak nie wiadomo co będzie dalej z cenami mleka? Myślę że przy powiększeniu miałbym z 25tyś L mleka w dobrych warunkach...

kokoman0    59

Odnośnie Sudowi to słyszałem i nie wiem na ile te informacje się potwierdzą to zakład w Suwałkach ma ok. 3,5 mln długu czyli relatywnie nie dużo. Co do dostawców Suwałk to w ostatnim okresie bardzo dużo w ogole zrezygnowało z produkcji ( znajomy mowił, że jednego dnia był już 18-tym który złożył wymówienie). Inna sprawa to to, że Sudowia ma proszkownię i świadczyła usługi dla Mlekpolu w tym zakresie po za tym mają bardzo nowoczesną linię do produkcji serów. Jesli to co słyszałem i co piszę powyżej się potwierdzi to może to nie być takie głupie przejęcie.

sebe1033    62

To jeśli chodzi o Polmlek Lidzbark Warmiński to widzę że nie mam najgorzej. Ilość ponad 9 tyś białko 3,25 tł. 4,44 cena 1,02 brutto. Dopłatę zbiornikową zabrali, tak samo cennikową. Sumując te dopłaty i tak brakuje 4 gr do litra wobec poprzedniej faktury. Chciałem o to zapytać dlaczego tak jest (bo to przecież polmlek tu o cenę trzeba się dopominać) no ale nikt telefonów nie odbiera.

Pablo 16 Ty nie masz najgorzej , gorzej ja :( przy bialku 3,1 tł 4,4 i  9500 l  cena 88 gr :huh:  a ja mam do LW z 8 km :blink: a TY :huh: :huh:

A dla nie wtajemniczonych Polmlek ma specjalny cennik (tak ok z pamięci dam)

normalna cena to ok40-60 gr

potem są dopłaty indywidualna z 20-40 gr

dopłata w

dopłata b

dopłata zbiornik

dopłata cennik

mi też zgineły te 2 ostatnie

kris91    20

Ja w Mlekpolu miałem za ostatni miesiąc 1,18 zł  :mellow: 

greg1985    7

Panowie ktoś słyszał o obniżkach w Mlekpolu od lutego ? Bo kierowca który zbiera mleko powiedział że chodzą takie pogłoski . Mają podobno dużo mleka a i ceny na świecie nie są rewelacyjne. Kuzyn ma dużo mleka i często jeździ do Grajewa na zebrania . Borawski powiedział mu żeby nie tania ropa i susza to mleko dawno by było po 1zł

erciak    10

Ja chłopaki te okolo 500 mam od 10 lat i nie chce zwiększać dalej chce ceny takiej jak jest . Myślałem ze za pisu będzie lepiej ale widzę ze oni zaczynają sie mlec z cala zagranica . Daj boże żebyśmy z tym naszym mlekiem wyzyli żeby cen juz nie obniżali .apropo widziałem fakturę z piatnicy sodoma zazdroszcze

Piątnica ma plan by kwotować dostawy mleka. Będą porónywać ilość oddanego surowca w danym miesiącu w odniesieniu do zeszłego roku i płacić 100% za tę samą ilość. Przy każdym litrze powyżej zeszłorocznej ilości odstawy cena 50% w dół. W dodatku zakaz używania pasz z dodatkiem GMO. W Piątnicy jest cena i są też wymagania.

cena: 1,43 na rękę dla ryczałtowca

tł 4,58%, b. 3,27% dostawa poniżej 7000l.

greg1985    7

1.31 brutto mlekpol 3.1bialko 3.8tluszcz

Rolstudent albo tak cię kroją na parametrach albo masz takie wydajne krowy. Wiem że masz dużo mleka ale ja przy >20000 tyś miałem 1.3 brutto. tł 4.4 bi 3.4.

Jesteś jakieś 5 gr w plecy 

Edytowano przez greg1985

danielhaker    823

Sorry chłopaki, ostatnio krucho u mnie z czasem i nie zaglądam codziennie na bieżąco.

Dyskusja o opłacalności w produkcji przeniesiona do tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/10019-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-produkcji-mleka-w-polsce/page-59

@danielhaker  cena netto czy brutto?

brutto

Ile miałeś za grudzień i przy jakich parametrach?

Parametry były chyba niemal identyczne. Od listopada do lutego był ten sam cennik

A nie wiecie czy coś się zmienia w Węgrowie jeśli chodzi o badanie próbek mleka?

tzn wiem że będą badać w niedzielę i święta ale czy ilość prób się zmieni i czy na drugą połowę miesiąca będą badać komórki som?

Miałem cichą nadzieję, że zwiększą ilość prób, ale chodziło chyba tylko o to, że teraz próbę mogą zrobić także w święta

Skoro teraz mleczarnie obniżają ceny to nie ma co się spodziewać, że latem podniosą... A wydawało się, że susza spowoduje wzrosty cen :)

rolstudent    94

Niestety strasznie spadło mi białko. Fakt faktem mam dużo pierwiastek i krów świeżo po wycieleniu Ale białko jest za niskie. Żeby choć 3.3 lapalo

Mistrz18    16

U mnie też paremetry białka w dół o 3 kreski, mlekpol, myślę ze w ten sposób bez szumu obniżają cenę. Federacja swoje wyniki oni swoje

rolstudent    94

Niestety jest to Stara praktyka. Z federacji mam białko 3.4 i 4.2tluszcz.

Najgorsze jest to ze jak się upomnisz to będziesz miał komórki i zaraz możesz być poza ekstra.

matosek86    0

pomojemu to 1.60 brutto wtedy to człowiekowi weź się chce .pracować
Z tak Waguła to samo wyprodukowanie 1 litra mleka kosztuje 0.94 grosze.

Marcin133    21

Łowicz cena za luty bez zmian ale mleka jest full a ceny spadają także sytuacja słaba...nie mówili wprost ale za marzec raczej cena sie nie utrzyma.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez erni
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

chcialbym sie dowiedziec ile dostajecie za 1 l mleka.prosze o podanie zawartosci bialka i tluszczu.
      acha i czy mozecie powiedziec ile odstawiacie na mc i do jakiej mleczarni.
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr
    • Przez marcin5090

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-mleka-2013/

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????