Skocz do zawartości

Polecane posty

Maciektaski    1

CSM CIechanów  przedział 20 - 30 tyś., białko 3.3, tłuszcz 4.3 cena 1,39 za listopad dla vatowca, za odstawione w grudniu +10 gr premia świąteczna

pedro2    349

Skąd wy macie białko takie wysokie 3.7? U mnie 3.3 trzyma, czasem na 3.4 wskoczy. Mocznik 250

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro30    10

osm chorzele 18 tys cena  1,42(ryczałt) białko 3, 51 tłuszcz 4,67 plus 1 grosz za cały rok odstawionego mleka i podwyżka od grudnia 1 grosz do każdej jednostki tłuszczu .

Edytowano przez jaro30

koyack    2

Jak tam cena w Polindusie , Chorzelach , Ciechanowie ?

Polindus Gąsewo ilość 60 tyś tł 4.5 bi. 3.5 cena 1.41 dla ryczałtowca. A jak cena u innych dostawców Polindusa? 

artek27    0

Cooooo bialko 5.1 i jeden jakim cudem zeby bylo wieksze od tluszczu pierwsze slysze chyba sobie jaja robisz

zkordalski    83

To nawet jak ja policzyłem to miał bym 45 groszy wiecej do litra przy swoich parametrach .....czyli na wypłacie jakieś 5000-6000zł wiecej :0 szok

atomik    145

Skąd wy macie białko takie wysokie 3.7? U mnie 3.3 trzyma, czasem na 3.4 wskoczy. Mocznik 250

genetyka żywienie i faza laktacji krów. Aktualnie mam 3,7, na kiszonce z kukurydzy jak mam na cały rok poniżej 3,45 nie spada nawet jak dostają zielonkę i trawę. Wyniki z mleczarni oraz z kontroli użytkowości mlecznej. Najwyższe średnie ze stada miałem 3,86

mk9422    108

to mlekowita słabo płaci teraz , szybko dawali premię we wrześniu i październiku a teraz słabo, z Chorzel co niektórzy żałują że się poprzenosili ale chyba nie wiedzą co mówią

Edytowano przez mk9422

leszek1000    10

Spółdzielnia Inowrocław odstawiłem 10tys l cena 90gr.Nie wiem czy oni sobie w kulki lecą. białko 3.4 tłuszcz 4.4 somatyka i bakterie w normie. Ktoś odstawia do Inowrocławia

bieniek_88    53

Polmlek ilość trochę ponad 9 tyś, tł 4.27 bi 3.32 cena 1.11 zł netto. Na tle innych mleczarni kiepsko. Ktoś wie może czy OSM Kosów Lacki przyjmuje nowych dostawców?

Thomas2135    1211

Co tak słabo. Radekz200 przy bardzo podobnym przedziale ilościowym i parametrach dostał 1,3 brutto. Post znajdziesz na poprzedniej stronie. Musisz więcej wytargować, bo Kosów pewnie lepiej nie płaci.

chuck00    10

to mlekowita słabo płaci teraz , szybko dawali premię we wrześniu i październiku a teraz słabo, z Chorzel co niektórzy żałują że się poprzenosili ale chyba nie wiedzą co mówią

Niektórych hodowców to już nie rozumiem, mleko było po 1,00zł to wszyscy narzekali że cena słaba (całkiem zrozumiałe zachowanie). Teraz mają 1,30zł i nic się nie zmieniło - lamentu ciąg dalszy bo inna mleczarnia płaci lepiej, bo nie ma podwyżki w tym miesiącu itd.

Nie czepiam się konkretnie Ciebie, tylko grona osób które tak piszą :)  Ja mam w tej chwili 1,22zł i nie narzekam, bo przecież nic to nie zmieni. Mlekovita również odbiera w moich stronach, jedni sobie chwalą inni już mniej bo miało być 1.30zł a nie ma. Jak nie ma parametrów, to nie ma ceny. Może ktoś z Lazura się wypowie na temat cen u siebie? Nikogo tutaj od nich nie widać, a płacą najlepiej od lat w rejonie (tylko że nie przyjmują nowych dostawców, albo nie ma się znajomości).

Thomas2135    1211

Zdecydowana większość rolników to po prosu krótkowzroczni idioci.Zamiast przeanalizować cenę w danej mleczarni na przełomie kilku lat to patrzą co jest dzisiaj. Trzeba patrzeć ile mleczarnia płaci w kryzysie a nie w czasie koniunktury. Hossa to zbyt wielkie słowo na obecną sytuację. Teraz każdy by chciał do Ryk czy Spomleku, bo tam jest 1,50 a jeszcze nie tak dawno płacili ok złotówki lub poniżej.

pedro2    349

Święte słowa Thomas.
Mnie ciekawi co będzie na wiosnę w mleczarniach, które teraz płacą 1zł przy ok 10tyś. A może taka taktyka, oszczędzanie na gorsze czasy żeby potem utrzymać cenę

DanielFarmer    108

Kwestia czy dana mleczarnia inwestuje i ile inwestuje.Taka piatnica wybudowala jeden magazyn i tyle.nie stawia proszkowni za 400mln.Inaczej tez by tak nie placila.

grzesiu    41

Czyli wg Ciebie najlepiej nie inwestować tylko te pieniądze oddać rolnikom (czyli przejadać)? Piątnica jest za mała żeby inwestować na taką skalę.  Wartością mleczarni nie jest jej wielkość tylko stabilność finansowa a tym samym stabilność rolników. W tzw kryzysie Mlekpol czy Mlekovita te mleczarnię płaciły cenę pozwalającą obsługiwać swoje zobowiązania oczywiście na umiarkowanym  poziomie co do swojej wielkości produkcji. Cuiavia Inowrocław to duża mleczarnia? Jej rolnicy do której mleczarni uciekają?

Edytowano przez grzesiu

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez erni
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

chcialbym sie dowiedziec ile dostajecie za 1 l mleka.prosze o podanie zawartosci bialka i tluszczu.
      acha i czy mozecie powiedziec ile odstawiacie na mc i do jakiej mleczarni.
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr
    • Przez marcin5090

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-mleka-2013/

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????