Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marju12    43

w mioch okolicach takich co oddaja milion rocznie nie ma . i co woza do noweto targu? ze szczyrzyca  wiem ze do sacza sporo mleka przywoza wlasie chyba z nowego targu

on dostawal ponad 1,30 tylko dziennan produkcja ponad 300l i mleko od simentali a nie dziadostwo z hf z cudow ddgs ,itd 

z udzialem w mleczarni

faktury nie widzialem ale jest zadowolony i cukierek  w domu ma zawsze  pelno krowek mowil ze za darmo z mleczari ma recznie robione dobre musze przyznac

wiec limanowa cukierki robi nawet

Edytowano przez marju12

Artek84    101

Z tego co wiem to dalej oddają do Nowego Targu bo cenę mają wyższą , a obecnie już ok.1mln litów nie mają bo ten jeden sprzedał te programowe Polskiej czerwonej jakoś w marcu czy kwietniu br. i ma tylko 20 sztuk biało czarnych ale przez ostatnie lata ok. 1mln litów oddawali rocznie oczywiście razem tak jak pisałem wyżej.

bocianov90    13

Do spomlekowców . Jak osiągacie tak wysoką kazeine ponad 2.80?

Aby zwiększyć zaw. kazeiny w mleku to trzeba zacząć od genetyki, krycie bykami BB na kazeinę. No i żywienie, dobrej jakości sianokiszonka, o dużej zawartości białka. Chociaż zbyt wysoka kazeina najczęściej nie idzie w parze z wysoką wydajnością mleka. Przez pewien czas miałem kazeinę na poziomie 3,0, ale też i niższą wydajność w tym czasie.

Wiadomość z agroFakt.pl

danielhaker    827

SM Ryki, najniższy przedział ilościowy

tł 5,96; bi 4,28 c. 1,67 netto

Coś wysokie te parametry ostatnio się utrzymują ale proporcje ok, więc chyba nie jest źle?

Nie pomyliłeś się z parametrami? Kosmos :D

mati33    30

OSM Ryki ilość ponad 13 tys. białko 3,25%  tłuszcz 4,5% 1,74 brutto vatowiec

Przy większej ilości i maksymalnym białku płacą do 3,8% to ładną cenę można by złapać ;)

romek6340    203

No ja mam parametry max i najniższą ilość to doliczając +5 potracone na punkt skupu było by 1,72 netto :)

kizak    65

Chyba nie byłem na jednej lekcji :blink:  brutto vatowiec :ph34r: ,może ktoś podpowie  :huh: 

PATr    238

Chodzi o to by pisać czy ktoś jest na vacie i w tej cenie ma 5% vatu czy ryczałcie i jest w niej 7%

Tomaszzzz    4

Z Lactalisa ludzie uciekają nagminnie dopóki Sierpc bierze, a bierze bo nową serownię stawia.

stawia czy maja stawiac? bo z tego co wiem to maja podwoic produkcje. u nas biora tylko tych co maja po drodze do brakujacej cysterny.

pedro2    350

Śniadowiaki szaleją, byłem wczoraj u kolegi sąsiad miał 50 dojnych w zeszłym tyg dokupil 70 jalowek.
czekać tylko suszy jak w 2015r bo ludziska głupieją

PATr    238

szczególnie po tym roku, jak nazbierali dużo trawy i kukurydzy

kizak    65

Kojarzę co to jest vat [cena netto],ryczałt brutto,ale chodzi mi o wypowiedzi Mati 33,Wronski 13  ,,brutto vatowiec''czyżby trzecia kategoria :blink:

subiektywny    4

16.000 l białko 3,45, tłuszcz 4,02 cena brutto 1,80 oczywiście SM Ryki, za grudzień będzie jeszcze więcej gdyż białko w pierwszej połowie już 3,50

KARGO    81

Panowie spokojnie bo cena rzędu 1,8zl nie ma szans się utrzymać po nowym roku baa nie sądzę czy 1,5 zł będzie te mleczarnie które teraz najwięcej płacą produkija głównie sery i wystarczy że inni uruchomią nowe linie badz zwiększa produkcję na już istniejących i bedziecie mieć spory problem bo już zawyżone ceny powodują spadek sprzedaży

subiektywny    4

Panowie spokojnie bo cena rzędu 1,8zl nie ma szans się utrzymać po nowym roku baa nie sądzę czy 1,5 zł będzie te mleczarnie które teraz najwięcej płacą produkija głównie sery i wystarczy że inni uruchomią nowe linie badz zwiększa produkcję na już istniejących i bedziecie mieć spory problem bo już zawyżone ceny powodują spadek sprzedaży

w tej cenie tj. 1,80/l jest premia 20 gr., także po nowym roku będzie już 1,60 ale dobre i te 2 miesiące, zwłaszcza biorąc pod uwagę średnią za ostatnie 2 lata

devar    9

Nie cieszmy się tak z tej ceny. I trochę umiaru bym doradzał. Co z tego, że ceny mleka ruszyły pierwsze, jak już po mich zaczynają szaleć ceny paliwa. Zaraz pójdą w górę nawozy i środki ochrony. Już niedługo koszty produkcji mleka znowu tak wzrosną, że każdy będzie produkował na granicy opłacalności tak jak jeszcze dwa miesiące temu. A też nikt nie wie jaki będzie przyszły rok pod względem pogody. Może będzie susza, a może będzie lało, że nie da się nic zebrać. A nowe jałówki po 7 tysięcy będą chciały jeść. Ale mentalość chłopa to jest taka, że jak coś zaczyna iść to nie pamięta już kryzysu sprzed kilku tygodni i na nowo zaczyna szaleć. A taki rok jak ten dla urodzaju pomimo pewnych zawirowań nie zdarza się jednak wcale tak często. I pewnie za rok wielu znowu dokupi stad dobuduje obór i obudzi się z ręką w nocniku. ( Bo przecież jak zarabiam 10 tysięcy to jest mało, muszę więcej. Zarabiam 100 tysięcy to też jest mało, to nieważne ,że już oprócz krowy nic mnie nie interesuje, ważna jest tylko krowa mamona i garb który mi rośnie, a to, że tak naprawdę nie korzystam sensownie z życia to już nieważne - mam kupę kasy, krów i roboty i tylko to się liczy). Kiedyś ktoś obliczył, że na dobre życie potrzeba nie więcej jak 7 tysięcy złotych na miesiąc. Dalsze zwiększanie zamożności nie przekłada się na jakość życia, ale w sumie co ja tam wiem ;). Pozdrawiam myślących :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez erni
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

chcialbym sie dowiedziec ile dostajecie za 1 l mleka.prosze o podanie zawartosci bialka i tluszczu.
      acha i czy mozecie powiedziec ile odstawiacie na mc i do jakiej mleczarni.
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr
    • Przez marcin5090

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-mleka-2013/

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????