Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszekb    34

I ja bym chciał się dowiedzieć czym @ bekba podnosi białko w mleku , może wniesie nowe światełko w dziedzinę żywienia bydła .

grzegorz132    9

Białko w mleku to podniesie soja, rzepak. Kukurydza to pasza energetyczna.

mówisz o białku w paszy  której częsc zamini się w mocznik  i to podniesie

a %bialka w mleku podniesie energia tj np zboze kukurydza wyslodki itd      .... wiecej energi zrobi rowniez spadek mocznika delikatny

Wiadomość z agroFakt.pl

fireseba    101

Białoo podniesie białko to rozumienie tych co myślą że kiszonka z kuku jest pasza białkową i dają tą kukurydze, a potem mowią na skupach ile to białka nakosili a drudzy na to "ja też". Białko podnosi białko jak jest ono niskie, ale ja tam się na tym nie znam tak jak niektórzy na forum.

Federacja bialko 3.48% Mlekpol 3.3% to samo u Was? Sasiad ma z mleczaeni 3.6%

loik92    11

Kiszonkom z kukurydzy również podniesie się białko, jak u mnie zabrakło i przeskoczyły na suche wytłoki białko z 3,5 spadło na 3,0. Gdy w październiku znów zaczęły dostawać kuku białko podskoczyło do 3,3. (w międzyczasie ocieliły się 4 sztuki gdzie srednio każda daje po 40 litrów, dlatego nie wzrosło do poprzedniego poziomu) pozdrawiam 

zetorr6441    25

co niektorzy to widze musza sie sporo podszkolic w temacie zywienia. Jak mozna godowac bydlo i nie znac podstaw zywienia...

pasza bialkowa podnisi tluszcz i mocznik w mleku, pasza energetyczna czyli QQ podnosi białko !

Co do ceny Mlekovita ma cos podniesc tylko nie wiadomo ile ale prawdopodobnie bedzie to 5 gr

Edytowano przez zetorr6441

loik92    11

czyli moje wyniki kłamią... najgorzej to jak ktoś myśli że na wszystkim się zna a w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie....

damianzbr    992

A kukurydza sucha śrutowana a mielone kiszone ziarno kukurydzy potocznie zwane CCM? Różni się czymś, któreś lepsze gorsze?

kokoman0    59

Pasze białkowe są trawione w efekcie czego powstaje azot w formie amidowej ( dla tego niektórzy stosują w żywieniu mocznik) który jest potrzebny bakteriom azotolubnym do syntezy białka ze skrobi (kukurydza, zboża itp.). Tak mocno po skrócie.
Mlekpol 1,26 brutto ryczałt bi. 3.1 tł. 4

Edytowano przez kokoman0

tay29    25

Białoo podniesie białko to rozumienie tych co myślą że kiszonka z kuku jest pasza białkową i dają tą kukurydze, a potem mowią na skupach ile to białka nakosili a drudzy na to "ja też". Białko podnosi białko jak jest ono niskie, ale ja tam się na tym nie znam tak jak niektórzy na forum.

Federacja bialko 3.48% Mlekpol 3.3% to samo u Was? Sasiad ma z mleczaeni 3.6%

u mnie z federacji bialko 3.48 tłuszcz 4,69 a z mleczani białko 3.3 tluszcz 4.4 czyli to samo co u ciebie. mleko pobierane tego samego dnia i z federacji i przez mleczarnie.

slawek74    148

białko w mleczarni 3,82 w federacj 3,78 mleczarnia Ryki podwyżka 20 gr od września i prawdopodobne premie jeszcze na koniec roku.

grzesiu    41

Dziwi mnie rozrzutność i optymizm niektórych prezesów. Mówi się, że na rynku mleka potrzebna jest stabilizacja a sami podpuszczają gospodarzy do kolejnych inwestycji. Gdy ceny kontraktów zaczną spadać to pierwsi zaczną obalać cenę surowca a nie o to tu chodzi. Polski rolnik potrzebuje stabilizacji!! Dobra mleczarnia w chwilach kryzysowych starała się płacić cenę pozwalającą godnie żyć np mlekpol, mlekovita

Edytowano przez grzesiu

porems    9

BESTMILK podwyższka za październik +8 gr listopad +8 gr

Edytowano przez porems

danielhaker    828

Z tego co nie raz słyszałem od oddających do Łosic, to ceny są różne. Chyba zależne od tego, ile sobie dostawcy wynegocjują

subiektywny    4

Dziwi mnie rozrzutność i optymizm niektórych prezesów. Mówi się, że na rynku mleka potrzebna jest stabilizacja a sami podpuszczają gospodarzy do kolejnych inwestycji. Gdy ceny kontraktów zaczną spadać to pierwsi zaczną obalać cenę surowca a nie o to tu chodzi. Polski rolnik potrzebuje stabilizacji!! Dobra mleczarnia w chwilach kryzysowych starała się płacić cenę pozwalającą godnie żyć np mlekpol, mlekovita

rozrzutność i optymizm, jestem trochę innego zdania, akurat w czasie kryzysu sm ryki płaciła ok. 1 zl/ l a to, że w tej chwili za październik zapłaci 1,55-1,60 to świadczy tylko i wyłącznie o samej spółdzielni i podejsciu Prezesa, całej Rady do rolników. nie nazwał bym tego podpuszczaniem bo zapłacąc te cene dla rolników spółdzielnia też musi przecież zarobić a to ze może nie tyle co inne mleczarnie to już inna bajka.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez erni
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

chcialbym sie dowiedziec ile dostajecie za 1 l mleka.prosze o podanie zawartosci bialka i tluszczu.
      acha i czy mozecie powiedziec ile odstawiacie na mc i do jakiej mleczarni.
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr
    • Przez marcin5090

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-mleka-2013/

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????