Skocz do zawartości

Polecane posty

Thomas2135    1223

U mnie bakterie od lat 10, ale są sytuacje, że rośnie do 60 i więcej, nawet w pozaklasowe, ale to 1-2 razy w roku. Najczęściej winne są za stare gumy strzykowe, węże mleczne, kolektory i "grzybki" w kolektorach. Mycie bardzo proste.Płyn do naczyń w I płukaniu i chlorinol w II płukaniu. Czerwony od czasu do czasu jak widać jakiś osad.
Pisałeś, że kierowca nie wkłada próbki do lodówki. Cały czas tak robi? Przecież w samochodzie mleko bardzo szybko się ogrzeje a bakterie zaczną się błyskawicznie namnażać. Lepiej zapytaj w skupie czemu tak robi, lub zwróć mu uwagę. Zarządaj pobrania niezależnej próby przez laborantkę, jeśli wiesz, że masz czyste mleko. Co do mycia krów też żadnych rewelacji nie stosuję. Zwykłe dokładne mycie i tyle.

zkordalski    83

Informacja z wczoraj z działu skupu Mlekovita. Szykuje się kolejna znaczna podwyżka ceny mleka ( 10 gr/litr) Nie wiedza czy bedzie to jeszcze za wrzesień czy październik . Wszystko przez szalejące ceny mleka przerzutowego płacą za nie aż 1.4zł/litr chcą zachęcić własnych producentów do wzmożonej produkcji a wiec czekamy . Cena ma ostatecznie oscylowac w granicach 1.4 -1.5 zł/l to było by już coś .

Thomas2135    1223

Mleka zaczyna im brakować. Kierowca rano pyta się "Co tak mało?". Na pastwiskach wypaliło a krowy już cały wrzesień na oborze stoją i dostają ja w zimie. Tak w ogóle to od lipca dokarmiam. Mówi, że u mnie i tak nie jest źle, ale u innych mleko spadło o połowę. Trudno będzie zwiększyć znacząco produkcję, bo wycielenia się poprzestawiały.

Wiadomość z agroFakt.pl

BarteqD    11

Mleka im brakuje bo nie stać ich na mleko przerzutowe, dużo podmotów skupujących odeszło od Mlekovity i dlatego mniej mleka w ich zakładach się zrobiło.

Najpierw nas prawie zajechali niskimi cenami a teraz chcą mleka... Niech sobie kupują przerzutowe skoro takie dobre. U mnie w okolicy też mleka spadło. Może teraz zaczną trochę szanować rolnika.

kosacki    3

Thomas2135 gdzie to jeszcze kierowca pobiera ręcznie ? Chyba że zlewnia. Najwiecej problemow mają ci co ruszyli z kredytami jak mleko było po 2 zł zamiast powoli spokojnie to na hura i teraz narzekają

Edytowano przez kosacki

grzesiu    41

np w mlekovicie ręcznie pobierają próbę tyle że wożą w lodówkach samochodowych :D w mlekpolu zaplombowany automat pobiera i kiero nie ma możliwości ingerencji :P 

ChiquitaB    50

Ja doje w bańkę i bakterie różnie od 7-15tys. Po dojeniu przepuszczam 12litrow wody z płynem gorącej i szuruburu ręcznie ale bez jakiejs spinki. Gruntowne mycie raz na tydzień. Ale za dwa miesiące zagości nowa przewodowka

PATr    238

w mlekovicie kierowcy pobierają sami ponieważ jak to oni twierdzą "mlekovita nie wymaga to my nie montujemy automatów do pobierania"

ale na mojej trasie strasznie ich trzepią, co miesiąc nowi kierowcy i inna firma przewozowa, od stycznia jeszcze żaden nie powoził dłużej niż miesiąc a i żaden się nie powtórzył, a i kilka razy jeździła z nimi laborantka i brała próby przez kilka odbiorów po kolei, ale już 40 km ode mnie mój znajomy twierdzi że u niego kierowca to już z 2 lata wozi i stówę kosztuję go jedna próbka z klasami...

Xawier    33

np w mlekovicie ręcznie pobierają próbę tyle że wożą w lodówkach samochodowych :D w mlekpolu zaplombowany automat pobiera i kiero nie ma możliwości ingerencji :P

Dziś był kierowca po próby z Mlekovity i mówie mu że ost coś wysokie wyniki są a on żebym mu udoił prosto od krowy i od razu do lodówki schował a wcześniej brał ze schładzalnika i na fotelu w aucie woził, jeździ ten sam już parę ładnych lat.

Co do ceny to kierowca z towarem dziś był i mówił że niby 8gr podwyżki ma być za wrzesień a wcześniej mówiono o 10gr, za 2 tyg się okaże jak to będzie

Edytowano przez Xawier

Marcin133    21

Widac że coś zaczyna sie dziać   Łowicz  1,10zł brutto  bi 3,38 tł 4,5  ponizej 20tys

Dokładnie spadki mleka nie uniknione na polach trawy wypaliło a po kuku mleka nie bedzie. Ciekawe czy za wrzesień cos dołoża...

Piotrass    2

Ktora mleczarnia przyjela by duzych dostawcow w granicach 50-60 tys miesiecznie z powiatu sieradzkiego? mlekovita jak daleko siega w woj lodzkim z odbiorem mleka?

przezuwaczka    59

Dokładnie spadki mleka nie uniknione na polach trawy wypaliło a po kuku mleka nie bedzie.

Ja tylko na otwarcie nowej kukurydzy czekam, bo zielonką z trawy nie karmię, a krowy tylko na spacer wypuszczam. Mleko wtedy podskoczy, bo energia lepiej przyswajalna ;)

Edytowano przez przezuwaczka

kr9292    71

U mnie na przejściówce mleko spadło o jakieś 15% co prawda parametry podskoczyły, szkoda tylko ze nie w mleczarni.

fireseba    101

Co jest nie tak z serami Mlekowity jakiego bym nie probowal to zalatuje "kwasicą". W marketach 80% to sery z Mlekowity i tylko w bierdonce jedyny ser jaki sie nadaje to golda z Mlekpolu. Czy tylko ja mam takie odczucie?

Thomas2135    1223

Z Mlekovitą i jej serami już tak jest. Niezbyt im wychodzą.Jedyne które mi jakoś smakują to gouda i morski. Nieraz co partia to inny smak. Nie tylko Mlekovita robi kiepskie sery.Dla biedronka produkują przecież pod marką Światowid i być może jaka płaca taki towar.

Edytowano przez Thomas2135

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez erni
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

chcialbym sie dowiedziec ile dostajecie za 1 l mleka.prosze o podanie zawartosci bialka i tluszczu.
      acha i czy mozecie powiedziec ile odstawiacie na mc i do jakiej mleczarni.
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr
    • Przez marcin5090

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-mleka-2013/

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????